WLM - reprosustavy z Rakouska

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
PavelN
Kontaktovat uživatele:

WLM - reprosustavy z Rakouska

Příspěvek od PavelN »

Zakládám toto téma, protože se o těchto reprosoustavách zmiňujete v jiných threadech. Taky mě zajímají vaše postřehy z poslechu reprosoustav WLM, o kterých tu padlo hodně pochvalných slov a srovnání i s několikanásobně dražšími konkurenty.

Obrázek
Obrázek

zde jsou nějaké recenze:
http://6moons.com/audioreviews/wlm3/grandviola.html
http://www.stereomusicality.co.za/produ ... review.htm

pasul
Kontaktovat uživatele:

Re: WLM - reprosustavy z Rakouska

Příspěvek od pasul »

Jednoznačně pokud jde o Lyry MK2 moje konečná.Neslyšel jsem nic lepšího.Prostor a detajl,dynamika.Stojí to za návštěvu.Zajeďte si poslechnout.Válcuje to i mnohem drahší reprosoustavy.

PavelN
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PavelN »

píšete o skvělé dynamice, prostorovosti, ale co barva nástrojů u klasické hudby a jazzu.

Robinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robinson »

Ahoj! Když se bavíte o WLM,tak máte namysli řasu Viola , Lyra.. Chápu dobře? Protože já jsem zatím slyšel Divy a ty mě moc nepřesvědčily. Když hrál třeba někdo na španělku tak to bylo krásné to jo ,ale jak se přidalo 3-4 nástroje tak to udělalo jednu kouli nástroje nebyly čitelné . Slyšel jsem právě v Pánském dvoře u P.Dioka

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson »

Ano, mohu potvrdit výborný zvuk reproduktorových soustav WLM. Jejich vysoká citlivost je předurčuje k použití s lampovým zesilovačem. Rozhodně stojí za to zajít si je do studia Pánský dvůr poslechnout. Přidám tady odkaz na test z německého "STEREO" z 10/2006 přeložený do češtiny. Jsou to nejlevnější stojanovky WLM Diva Monitor, které se hned po testu vyhouply mezi světovou špičku stojanovek se 100% hodnocení. V této kategorii se nachází pouze několik párů elitních regálovek např.: Sonus Faber Guarneri Memento (9.900,-€), JM-Lab Focal Micro Utopia (5.000,-€), Dynaudio Confidence C1 (5.000,-€), MBL 121 (9.500,-€), ale žádné nedosahují takového poměru výkon/cena jako WLM Diva Monitor, které stojí třetinovou cenu cca 90.000,-Kč (3.500,-€) *palec*
http://panskydvur.unas.cz/dovoz/wlm/Div ... ereocz.pdf

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

PavelN píše:píšete o skvělé dynamice, prostorovosti, ale co barva nástrojů u klasické hudby a jazzu.
Není nic jednoduššího než si zajet poslechnout a přesvědčit se sám o barvách nástrojů.Je třeba se zbavit pocitu"když už tam vlezu budu muset něco koupit" což je nesmysl.Je třeba tam zajít-líbí-půjdu několikrát-kupuju.Nelíbí-již tam nejdu.To samozřejmě platí pro všechny.Vzít si svoje nahrávky.Prvně je třeba vstřebat prvotní šok.Rozdíl proti ostatních aparátech je propastný.Reprosoustavy úplně zmizí a zůstává pouze celá hudební scéna s obrovskou hloubkou a prostorem s přesným umisťování nástrojů do prostoru.

To bylo tak ve zkratce.To vše bylo na WLM Lyra MK2 s Super Pack výškovým reproduktorem.Samozřejmě cena je na zdejší poměry vyšší,ale není nic jednoduššího než vyzkoušet přímo ve studiu například Divy.

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy »

Souhlas,WLM jsou muzikalni a dynamicke.Nemohl jsem jinak nez stravit nejvice meho casu v mistnosti Panskeho dvoru.Proste parada.V soku jsem byl kdyz nekteri na forech psali ze to byla jedna z nejhorsich prezentaci.jeste dodam ze mi to pripomina zvuk lepsich repro od Tannoy.Coz i sam potrvdil prodejce z Panskeho domu.Tez rikal ze majitel ma nevzpomenu si ktere Tannoy lepsi tridy u neho doma ci ve studiu,a ze mu byly vzorem.Taky vim ze ne kazdy muze Tannoy ale ja je miluji.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA »

DUAL CONCENTRIC, pamětníci si vzpomenou na již „dospělé“TANNOY D700, které stály rozumných 100.000,- má je kamarád a chodíval jsem je k němu kdysi poslouchat. Toto řešení má své výhody, ale i nevýhody. Obecně je zvuk velmi dynamický, připomínající tímto živé vystoupení ale díky 2-2,5pásmovému (nemluvím teď o přídavném výškáči) pojetí s velkou papírovou membránou zaostávají v disciplíně čistota a preciznost....
Noble Audio - výroba a prodej

Odpovědět