Beatles - Revolver

Dnes hraje nebo hrálo ...
Odpovědět
swenik
Kontaktovat uživatele:

Beatles - Revolver

Příspěvek od swenik »

Tak po seržantovi Pepřovi a jeho klubu se mi minulý víkend dostal do rukou další beatlesovký nesmrtelný skvost na LP. Je to německé vydání od Jablíček, ale je v perfektním stavu! *jupi*

Akorát problém je, že spolu s touto deskou ke mně přicestovali ještě Led Zeppelin I, Benefit od Jethro Tull a Power Windows od Rush (tuto kapelu jsem dosud téměř neznal, ale zatím to zní fakt dobře), takže nevím, kterou placku tam dřív strčit.. :) Ale abych se vrátil k Beatles, je pro mě až neuvěřitelné, co dokázali složit kromě starých dobrých profláknutých "lálá písniček o lásce".. Neskutečné!!! *palec* Stydím se, že jsem se k jejich opravdovému poslechu dostal až teď! :oops:

efičák
Kontaktovat uživatele:

Re: Beatles - Revolver

Příspěvek od efičák »

swenik píše:Tak po seržantovi Pepřovi a jeho klubu se mi minulý víkend dostal do rukou další beatlesovký nesmrtelný skvost na LP. Je to německé vydání od Jablíček, ale je v perfektním stavu! *jupi*

Akorát problém je, že spolu s touto deskou ke mně přicestovali ještě Led Zeppelin I, Benefit od Jethro Tull a Power Windows od Rush (tuto kapelu jsem dosud téměř neznal, ale zatím to zní fakt dobře), takže nevím, kterou placku tam dřív strčit.. :) Ale abych se vrátil k Beatles, je pro mě až neuvěřitelné, co dokázali složit kromě starých dobrých profláknutých "lálá písniček o lásce".. Neskutečné!!! *palec* Stydím se, že jsem se k jejich opravdovému poslechu dostal až teď! :oops:
To: lálá bejbe óujé, vůbec neberu.
Pozdější nahrávky, nejlépe z vinylu. Zajímavé, chytré, prostě geniální brouci.

vintage
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vintage »

eficak píše:
swenik píše:Tak po seržantovi Pepřovi a jeho klubu se mi minulý víkend dostal do rukou další beatlesovký nesmrtelný skvost na LP. Je to německé vydání od Jablíček, ale je v perfektním stavu! *jupi*

To: lálá bejbe óujé, vůbec neberu.
Pozdější nahrávky, nejlépe z vinylu. Zajímavé, chytré, prostě geniální brouci.
no řek bych, že právě Revolver je ta přelomová deska, kde dali brouci tomu jednoduchýmu lálá bejbe óujé definitivně vale ;-) Pro mě jedna z nejlepších desek Beatles *thumbs up*

swenik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od swenik »

Tak nějak jsem to také myslel. Člověk se nechá těmi všemi lálá melodiemi snadno zmást a předem odsoudí zbytek. Na mou obhajobu snad jen, že nejsem pamětník, takže vnímám hudbu v úplně jiném chronologickém pořadí, než ti, co mají naposloucháno už o nějaký ten rok navíc (teď bych se nerad někoho dotkl :) ..). Těžko bych pak dokázal ocenit přínos pozdějších nahrávek Beatles, kdybych se o tom někde nedočetl. Pak už zbývá jen sehnat správné médium, zkusit a spokojeně si u toho chrochtat, případně doporučit stejným "neznaBeatlesákům", jako jsem já.. *2thumbsup*

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Revolver je pro sbírku vinylisty takřka povinnost !
Nejraději mám ale Abbey Road, na LP lahůdka.
Lámat se to začalo asi už na Subber Soul. Nemyslíte ?
Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Audia Flight 100 MK4, Red Wine Audio,Tannoy Turnberry GR+ST100,Acoustic Revive,WBT ...

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Já osobně - coby pamětník - řadím rané nahrávky Beatles na stejnou úroveň jako ty z druhé poloviny šedesátých let. Obojí bylo revoluční.

vintage
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vintage »

fox píše:Revolver je pro sbírku vinylisty takřka povinnost !
Nejraději mám ale Abbey Road, na LP lahůdka.
Lámat se to začalo asi už na Subber Soul. Nemyslíte ?
Pomalu "lámat" se to myslím začalo už na Help! Revolver už pak bylo čistě v "novém" stylu, mámli to tak nešikovně říct.

merhaut píše:Já osobně - coby pamětník - řadím rané nahrávky Beatles na stejnou úroveň jako ty z druhé poloviny šedesátých let. Obojí bylo revoluční.
Ano, z hlediska vývoje rocku/popu byla IMHO raná tvorba možná ještě dokonce důležitější - díky Beatles se v té době vyrojily stovky kapel, dalo by se mluvit o hudební revoluci, kterou B nastartovali. Každý chtěl být jako J, P, G a R a začal do toho v garážích a po sklepeních třískat :-)
Nejsem sice pamětník, ale za fanouška se považuji více jak 25 let 8-)

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Opravuji svůj překlep. Jednalo se o Rubber Soul.
Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Audia Flight 100 MK4, Red Wine Audio,Tannoy Turnberry GR+ST100,Acoustic Revive,WBT ...

humpf
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od humpf »

Za sebe, neraději mám od nich pořád Perný den. Ale Revolver je moc pěkný.

Odpovědět