Beethoven - Moonlight, sonáta pro klavír č.14

Dnes hraje nebo hrálo ...
Odpovědět
Steve
Kontaktovat uživatele:

Beethoven - Moonlight, sonáta pro klavír č.14

Příspěvek od Steve »

Tak jsem si včera dával na DVD skvělý film "Muž, který nebyl" , a zaujal mě velmi úryvek této sonáty, a to ještě víc, než samotná jeho interpretka, mladičká Scarlet Johanson :) Dneska si tento skvost dávám znovu, tentokrát už celý a taky v trošku lepším podání:
http://www.youtube.com/watch?v=HDELQPRQ ... re=related
*bravo*
Rád bych koupil CD Moonlight, ale nevím, které vybrat. Interpretů je fůra a kvalita nahrávek bude určitě různá, takže kdo máte nějaký tip na zdařilou nahrávku, tak prosím doporučte.

humpf
Kontaktovat uživatele:

Re: Beethoven - Moonlight, sonáta pro klavír č.14

Příspěvek od humpf »

Koukám, že ti nějak nikdo neradí - tak ať nejseš smutnej, můžeš zkusit třeba todlenc:

http://www.ivanmoravec.net/albums/al-su3582.html

Steve
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Steve »

To humpf: Dík za radu. Už jsem objednal tohle, snad se to bude dát poslouchat:
http://www.classicdvd.cz/klasicka-hudba ... odama-sacd

jirie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirie »

Jak tak vidím docela si užíváš svůj nový "kolovrátek".Nezkoušel jsi na něm přehrát alespoň nějakou pasáž z remixovaných alb Genesis.Tedy pokud tě alespoň trošku baví.Hraješ ve stereu nebo i 5.1?

Steve
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Steve »

Včera jsem konečně tuhle sonátu + dvě další (viz CD) poslouchal v podání Mari Kodama, a je to nádhera! Jak obsahově, tak i způsobem, jak je to zahrané, opravdu lahůdka. Vzhledem k tomu, že je to SACD, možná to mohlo znít ještě o kapánek lépe, zvlášť sonáta"Moonlight" má nižší dynamiku než následující dvě a slyšel jsem už i líp nahraný klavír. Ovšem samotné dílo a jeho skvělá interpretace si zaslouží určitě maximální hodnocení. Doporučuji. *thumbs up*
http://www.classicdvd.cz/klasicka-hudba ... odama-sacd

ShanDo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ShanDo »

Ja by som odporucil Emila Gilelsa, fakt som nepocul lepsie zahranu verziu tejto sonaty. Tak to ma podla mna byt, ked som pocuval spolu s notami - dynamika, frazovanie, vyraz - proste znie to ako klasicisticka sonata. Taky Barenboim je prilis romanticky na moj vkus. Kempf co ja viem... nic moc, pocul som este jedneho madarskeho klaviristu - tiez celkom fajn, len uz neviem meno. Mnoho ludi ma oblubeneho Brendela... tych klaviristov je naozaj vela.

humpf
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od humpf »

ShanDo píše:Ja by som odporucil Emila Gilelsa
Pochopitelně souhlas, nechtěl jsem Steva zahlcovat - když se někdo ptá po pěkné verzi Měsíčního svitu, nejspíš chce slyšet jeden jasný tip, protože s poslechcem takové hudby podle všeho teprve začíná, a tím pádem si obvykle, bezradný před záplavou rozmanitých nahrávek stejné sklady, říká: "A poznám já mezi nimi vůbec nějaký rozdíl?"

Ale stejně bych Moravce drze doporučil k poslechu každému, kdo ho neslyšel - je opravdu romantický a nahrávka mi přijde fajn. Třeba Brendel je na mě už moc sentimentální a rozplizlý (ale řídím se jen matnou vzpomínkou). Co na něj říkáš ty, ShanDo?

ShanDo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ShanDo »

Tak som si spomenul na toho "madara" ktory je skor asi brit - András Schiff. Nemam tu teraz nahravku tak uz neviem presne ako velmi sa mi to pacilo, ale odporucam skusit.

Brendela ja vobec nemusim v tejto sonate. Robi si tam rubato a ritenuto kde sa mu zachce, ako by hral Griega alebo dakeho Chopina a celkovo mi to znie "nepresne", teda neznie to ako sonata od Beethovena. Ja si myslim, ze v tychto sonatach sa tiez daju prejavit city, ale nemalo by sa to robit ako keby som hral skladatela z obdobia romantizmu, a presne to sa podla mna Gilelsovi dari viac ako ostatnym - viem ze hra Beethovena, ale citim, ze tam vlozil nieco viac. Fundovanejsiu iodpoved asi neposkytnem :)

Odpovědět