CCR - Creedence Clearwater Revival

Dnes hraje nebo hrálo ...
Odpovědět
Zdeny
Kontaktovat uživatele:

CCR - Creedence Clearwater Revival

Příspěvek od Zdeny »

Trocha nostalgie a vzpomínek nikdy nezaškodí. Tak tomu bylo i dnes u mě, v tomto deštivém pošmourném dni, unaven z práce řešením neřešitelných problémů, jsem dočerpal energii poslechem této dnes již lehce zapomenuté výtečné kalifornské kapely. Bratři Fogertyové založili tuto formaci kdysi dávno v 50. letech,ještě pod jiným názve než CCR. Já mám doma jen dvě CD, Really ther best a Revisited.

Právě prvně jmenované jsem dnes vyslechnul přes jeho dlouhou stopáž až do konce bez toho, aniž bych "sklimbnul", jak se mi to často stává.

Výbušná síla této rock´n´rollové formace mě nenechala v klidu.Skvělé melodie, výtečná hráčkská vyspělost spolu s nápady činí tuto muziku velmi srozumitelnou. Přímočarost hudby, žádné složité kudrlinky, ale řízný rytmický sound se dere lehce pod kůži.

Album mě baví celé, ale přeci jen nejvíce mě baví skladba, kvůli které jsem si kdysi vlastně toto CD pořídil - a to závěrečná "I heard it through the grapevine". SKvělá kytara, ještě skvělejší bicí, které nemálo připomínají Johna Bonhama od LZ. Razance úderů a strojová přesnost, ostrá hajtka, to vše burcuje srce ke zrychlené činnosti.

Posloucháno v "řádné" hlasitosti, je výtečná porce toho, co v dnešní době přeelektrizované hudební tvorbě chybí. Zítra zapátrám po řadových albech, pár jich určitě nazškodí mít doma.

Doporučuji pro osvěžení !

Paul
Kontaktovat uživatele:

Re: CCR - Creedence Clearwater Revival

Příspěvek od Paul »

Zdeny - výborný tip. *palec*

monte
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od monte »

Byla to jedna z prvních skupin, kterou jsem jako žáček základní školy začal vstřebávat, nevím jak se píše , ale Tunay a Mollina mám zafiksované až do hrobu. Mám tři vinyly a zbytek na CD.

*hura* *hura* *hura* *hura* *hura* *hura*

vintage
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vintage »

Pro mě srdeční zaléžitost nejvetšího kalibru! Miluju tuhle kapelu snad ještě víc jak Big Lebowsky a to je k**** co řict *palec* Kult největší *sunglases*
právě jsem si díky tomuto tématu pustil:
http://www.amazon.com/Long-Road-Home-Cr ... B00004VWGN
díky za inspiraci kluci *thumbs up*

Mirek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek »

A taky na 60. léta na rozdíl od většiny skupin velmi kvalitní nahrávky a muzika vskutku exceletní.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Dostal se mi do ruky BOX SET (2001) tohoto zpěváka a CCR, nahraný 20 bit / 44,1 kHz a nemohu se od něj odtrhnout. Prakticky se jedná o průřez tvorby Johna Fogertyho a CCR. První CD je ale věnováno jeho působení ve skupině The Golliwogs a počátkům CCR, čili The Blue Velvets.
Obrázek
Obrázek
ostaní CD jsou věnována CCR a titulní stranu mají všechny stejnou
Obrázek
zadní se od sebe liší a prakticky kopírují vývoj CCR
Obrázek
Je zajímavé, že jsem tento Box Set nenašel na domovských stránkách John Fogerty Official Webside , ale zato jsem tam našel informaci, že připravuje opět výjezd do Evropy, například Vídeň, Summer Arena, 13.července 2010.

Každá z těch skladeb má hodně co říci,
každá z nich je vynikající, ale nejvíc "ujíždím" na studiové nahrávce známé Susie Q, která při své délce 8:39 skutečně chybu nemá a je lahůdkou.... *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up*

(Nakonec jsem ten Box Set objevil v diskografii CCR na Wikipedii)

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Tuhle nádhernou kompilaci z roku 2009 Amazon, zde
Obrázek
by si měl povinně pustit každý z hledačů 3D prostoru v našich stereofonních nahrávkách - je totiž monofonní. Když se mi dostalo do rukou, nekoukal jsem na obal a nedočkavě jsem ji zasunul do šuplíku svého PC. Byl to šok a otřes, protože v prvém okamžiku mne napadlo, že je něco se zesilovači, ať jsem se vrtěl, jak jsem se vrtěl, pořád mi něco scházelo.
Obrázek
To dvoj-CD obsahuje jen a jen mono nahrávky, až na dvě, a to jsou skladby č.13 a 14 druhého disku. Ale to vůbec nevadí, po počátečním šoku mi trvalo skoro 1/2 prvního disku, než jsem si na mono zvykl - a ono je dobré !!! *hura*
Možná, že nejsem dostatečně audiofilní, protože poslouchám hudbu pro masy (a navíc melodickou, zapamatovatelnou), ale i mono má svůj půvab a říz ! Dávám 10 *thumbs up* z deseti možných !

Odpovědět