Dan Bárta a Illustratosphere - Animage

Dnes hraje nebo hrálo ...
Odpovědět
PavelN
Kontaktovat uživatele:

Dan Bárta a Illustratosphere - Animage

Příspěvek od PavelN »

Byl jsem na koncertě, kde nám Dan předvedl většinu nového alba, které aktuálně poslouchám.

http://www.sonybmgshop.cz/objednat/dan- ... /127,14205

Je oproti předešlým dvou albům jiné. Hodně skladeb je kompozičně velmi zajímavých. Některé texty jsou opět slovní hříčky a nebo jen dávají náznaky různých nálad. Jsou zde skladby podobné lidovkám - Vlčák nebo blues - Jesus On line, opět se zde objevují i prvky jazzu.

Zvuk CD je obdobný s předešlým albem Entropicture, přesný, jasně definovaný. Mám pocit, že není tak barevný a je tak trochu "technický".

Co se týče zvuku na koncertě, tak jsem byl zklamán. Někdy nebylo rozumět, co vlastně Dan zpívá. O čistotě zvuku se také nedá mluvit.

Celkově na mě deska nenadchla a mám raději předešlé dvě. Hlavně mi sedne kompozičně asi jednodušší první album, které se zvukově hodí i pro představu jiného světa či jeho pojetí.

S konečným hodnocením Animage je potřeba počkat a proposlouchat a porozumět jeho obsahu.

Sasko
Kontaktovat uživatele:

Re: Dan Bárta a Illustratosphere - Animage

Příspěvek od Sasko »

Prve dva albumy su jedny z mojich najoblubenejsich,na tento som cakal velmi dlho a ked sa mi dostal do prehravaca tak to bolo sklamanie,popravde som ho pocul iba 3x ale stacilo mi,niektore tracky mi pripadnu take krcovite,nasilu,bez napadu,len aby bolo,....skoda.
Roman Holy sa v jednom interview vyjadril ze prvy album illustratosphere je jeho oblubeny a ze vznikal za pomoci drog a myslim ze aj ten druhy bol na tom podobne,v tom tretom-Animage drogy zrejme absentuju a preto to islo z kopca :o
Dan Barta je skvely spevak a ludia okolo neho takisto,toto sa moc nepodarilo,skoda.Svojich priaznivcov si album isto najde ale prekonat uspech a kvalitu prvych dvoch albumov.......

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

dnes jsem koupil tohle cdčko - jsem ostuda, předešlé dvě neznám.

zvukově mně přijde nadprůměrné. souhlasil bych, že hlavně začátek je dost v křeči. pak se to uvolní...

hodně se mi líbí č.12 - "nejen ian"
a pár dalších...

PavelN
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PavelN »

Deska je hodně odlišná od předešlých dvou.
První je hravá, občas jazz, občes funky.
Druhá má toho jazzu více a má také svá pozitiva.
Animage musí člověk poslouchat několik dní po sobě a dokáže se dostat pod kůži. Jsou tam věci a spojitosti, které člověku dojdou až po několikáté. Taky mi úplně nesedla. Líbí se mi ta úvodní skladba, Malé olala, Nejen Ian a předposlední skladba.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

no mě se začíná ta deska líbit víc a víc.
řekl bych že se mi začíná líbit velmi převelice. :D
písně, které zmiňuješ určitě ano.
ale co dvojka Naokoland? podle mě taky parádička
co Vlčák? jo!
a Trvale Udržitelný je nádherný!!!
a Dech? *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up*
a tak dále...
vlastně jediná věc, kterou zatím moc nemusím, je Ozvěna Kantát...

ještě teď si objednám ty první dvě alba...

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

vzpomínám si, jak jsem četl rozhovor s Danem Bártou, a tam on říkal, že je zvukový mistr přesvědčoval a přesvědčil (a přesvědčil dokonce i vydavatele !!!), ať je to album dynamičtější (čili větší rozdíl mezi nejtiššími a nejhlasitějšími pasážemi), než původně chtěli, a ať je zároveň průměrná hladina hlasitosti mnohem níž, než je dnes běžné. nehraje tak nahlas, shrnul to Dan. nevadí, mám na zesíku ovladač hlasitosti a jsem svéprávný.
ten zvukař by zasloužil metál.
hraje to báječně.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

fantastická deska !!!

Odpovědět