Depeche Mode - Sounds Of The Universe

Dnes hraje nebo hrálo ...
Odpovědět
Filip Kolinsky
Kontaktovat uživatele:

Depeche Mode - Sounds Of The Universe

Příspěvek od Filip Kolinsky »

Obrázek
Album, které vyšlo 20. dubna vyvolalo řadu rozličných názorů a pohledů nejenom z řad odborné veřejnosti, ale i mezi fanoušky. Jakožto jejich příznivec, ale ne horlivý fanoušek, mám k dvanáctému albu lehce chladný přístup. Zřejmě mě zasáhla částečná chladnost alba, než tomu bylo u předcházející desky Playing the Angel (2005), které bylo velmi povedené s patřičnou agresivitou. Depešáci se vrátili ke starým zvukům, především díky použití analogových syntezátorů. Při prvních posleších mě deska příliš nezaujala, ale postupem času, kdy jsem se prokousával jednotlivými skladbami, musím říct, že něco do sebe má. Podařilo se skloubit staré syntezátory s novou technikou a nahrávkám vdechnout hloubavou atmosféru. Deska neobsahuje žádný super hit, přesto v žádném případě nejde o tuctové album. Řekl bych, že je nadprůměrné, avšak dle mého posouzení nedosahuje kvalit Violator (1990), Songs of Faith and Devotion (1993), nebo Playing the Angel.
Deska Sounds Of The Universe vyšla v několika verzích od základního CD až po super box. Já si vybral 2LP s vloženým CD, na kterém je kompletní album. Za 650Kč jsem tak získal dva 180g vinyly a jedno CD. Co víc si v dnešní době přát!

Odpovědět