GÖSTA BERLINGS SAGA - "Detta Har Hänt"

Dnes hraje nebo hrálo ...
Odpovědět
amusia
Kontaktovat uživatele:

GÖSTA BERLINGS SAGA - "Detta Har Hänt"

Příspěvek od amusia »

Před hutně náročným víkendem jsem potřeboval "vyčistit makovici" něčím pořádně nadupaným, nějakým neoposlouchaným skvostem ze škatulky Progressive...
PODAŘILO SE !
Jako na zavolanou se ke mě dostalo druhé album švédské kapely GÖSTA BERLINGS SAGA z loňského roku "Detta Har Hänt" *2thumbsup*

Obrázek

Jelikož v současné době nemohu plně využívat domácnosti :lol: , spokojuji se s přehrávačem Cowon iAudio 9 a formátem Flac...ale i tak to docela ujde.
Znaje jejich 1.album z roku 2006 (líbí, líbí) jsem byl docela napjatý, co předvedou...a předčilo to mé očekávání. Tyto věty jsou určeny milovníkům progresivního rocku, kdo má rád skvělou instrumentální muziku, kdo má rád např. King Crimson či Anglagard . . . Vynikající album. Magická hudba, která vtáhne . . . úžasná basa+bicí, uchvancancující ;) klávesy, bájo vrstvené kytary . . . nemá cenu to dále popisovat, to se musí slyšet. Už abych měl TU placku v CDP a dům byl prázdý :D

Pavel Diok
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: GÖSTA BERLINGS SAGA - "Detta Har Hänt"

Příspěvek od Pavel Diok »

Naprostý souhlas, mám to cedlo asi tři měsíce, je to opravdu bomba, zase něco pro nás milovníky Crimsnů atd. Ještě se musím zmínit, že v poslední době ulítávám na amerických French TV a kanadských Miriodor a ještě jsem pořídil placku francouzů Eskaton - 4 Vision a to je totální nářez Zeuhl stylu. Doporučuji. To bych chtěl sehnat na vinylu. Mám to s tímto obalem Obrázek, který je jiný než na LP.
Hifi Studio Panský dvůr

amusia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od amusia »

Ja ja...hlavně Miriodor *palec* Na nich ulítávám již hezkou řádku let *jupi* .
A když už jsme TO nakousli, dost často ulítnu na Univers Zero, to je taky dóóóst dobrá muzika.

PS:Eskaton-4Vision znám s jiným obalem

Pavel Diok
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pavel Diok »

No Univers Zero patří taky mezi mé oblibené. Sehnat CDčka není problém, ale mě se podařilo splašit Ceux Du Dehors a Uzed na vinylu a to hraje prostě neskutečně. Teď ještě sháním Present, zatím na LP téměř nesehnatelné. Slyšels tu novinku Stick Men - Soup, což je Levin, Mastelotto a Michael Bernier? Docela zajímavá deska.
Hifi Studio Panský dvůr

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy »

Zeuhl a RIO(rock v opozici) je momentálně v mém TOP hledáčku.Akineton Retard,Present,Universe zero - Heresie,japonský Bondage Fruit IV *thumbs up* ,Debille Menthol,Skeleton crew,Etron Fou Leloublan,Jannick Top,Non Credo,Thinking Plague,French Tv,Magma KA,Ahvak, a mnoho dalších,které si v současné době postupně sjíždím.Nezapomente na Mch Band a Uz jsme doma.
Taky se mi zalíbili progrockový Beardfish.Také musím zmínit neskutečný zážitek ''Obešel ja polí pět ''od Plastiků s Agonem,v jednom momentu jsem měl husí kůži po celém těle,to se mi snad jěště nestalo.Síla obsahu a skvělé emocionální provedení všech zůčastněných ma obrovský duchovní náboj(pozor není to pro slabé jedince).

boxer

Příspěvek od boxer »

Polífku jsem od Stick Menů jsem jedl a byla moc dobrá. Vše akurát naváženo.

ds1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ds1 »

Pavel Diok píše:No Univers Zero patří taky mezi mé oblibené. Sehnat CDčka není problém, ale mě se podařilo splašit Ceux Du Dehors a Uzed na vinylu a to hraje prostě neskutečně. Teď ještě sháním Present, zatím na LP téměř nesehnatelné. Slyšels tu novinku Stick Men - Soup, což je Levin, Mastelotto a Michael Bernier? Docela zajímavá deska.
tu je link pre priaznivcov najlepsieho basaka na svete a spol. :

Stick Men - Soup

Stick Men is a new Eclectic Prog supergroup - a power trio with members that do not need special introductions: they're Tony Levin and Michael Bernier (both, of course, on Chapman Sticks and vocal duties; Bernier occasionally occupying the drummer's stool as well) and Pat Mastelotto on drumsticks.

Needles to say, the fans of crimsonian prog will love it; there's also a lot of jazz and heavy chugging bursts, as well as avant moments and African soundscapes. A school example of Eclectic Prog that will most likely became a household name. The good news is that the Stick Men capture all that energy from their live show on this "Soup" disc.
Want to try the soup?

download:

Kód: Vybrat vše

http://hotfile.com/dl/63536627/f43900a/StickMen2010Flac.rar.html

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy »

Amusia.Tak to album poslouchám a je opravdu skvělé.Je zde cítit vliv Deluge Grande.Dokáží z minima vytáhnout maximum.Pěkná melodická linka a celkem jednoduchý rytmus s basou,přechodů minimálně,témata se drží téměř po celou skladbu,ale trochu to graduje až po finále,okořeněno trochou effektů.Přesto z toho vychází hudba,kterou posloucháte a máte z ní skvělý pocit,nenudí a je jaksi krásná a podmanivá.Toto cd si určitě objednám.Dík za skvělý tip. *thumbs up*

Odpovědět