Ian Gillan-One Eye to Morocco

Dnes hraje nebo hrálo ...
Odpovědět
Paul
Kontaktovat uživatele:

Ian Gillan-One Eye to Morocco

Příspěvek od Paul »

Právě poslouchám tuto novou věc-super hudba.Je to úplně jiné než když hraje s D.Purple.
Obrázek
Je tady i pár řádků k této novince od samotného Gillana.Vyšlo 9.3.09
http://www.novinky.cz/kultura/163334-ia ... odina.html

Peer
Kontaktovat uživatele:

Re: Ian Gillan-One Eye to Morocco

Příspěvek od Peer »

to Paul:
to zní zajímevě. Jsou tam i trochu arabské motivy?

Paul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paul »

Peer - ano,arabský nádech tam je-píše to i na konci toho rozhovoru.Mám ho dost rád,mám od něj ještě i tyto věci.
GILLAN Naked Thunder
GILLAN Dreamcatcher
GILLAN Toolbox
GILLAN Glory Road
GILLAN/ GLOVER Accidentally On Purpose - tato věc je velmi příjemná,nahrávali to někde na dovolené

Starší věci jako Future Shock,Glory Road,Double Trouble jsem už nesháněl,dnes už je to na mě poněkud "tvrdší",asi jak stárnu,tak blbnu ;)

lubos karban
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lubos karban »

Zdravím prosím tě nevíš kde bych sehnal obal na cd IAN GILLAN-One EyeTo Morocco,DÍKY MOC luboš

Paul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paul »

Luboši,pokud vím,tak to zatím nikde na netu není.Je to novinka a časem se to určitě objeví.

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB »

lubos karban píše:Zdravím prosím tě nevíš kde bych sehnal obal na cd IAN GILLAN-One EyeTo Morocco,DÍKY MOC luboš
A co tak si ten album kupit aj s obalom? *taktone*

lubos karban
Kontaktovat uživatele:

Ahoj, díkes já jsem věděl že se najde nějaká dobrá duše

boxer

Příspěvek od boxer »

ano,arabský nádech tam je

Pro ty,kteří po tomto albu šáhli z důvodu prezentovaného nádechu k arabské hudbě jako já,tak je musím zklamat.

Nádechy jsou tam pouze DVA.

1) v názvu alba a tím i 1. tracku
2) diskutovat bychom mohli o velikosti nádechu v tomto 1. tracku.

Jinak je to klasické hard-rockové album.Ale určitě ne špatné.Jen ale jedno z mnohých. (IMHO).

JFI
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JFI »

jak praví boxer, je to klasické rockové a příjemné album. Arabský nádech jsem také nezaznamenal. Na rozdíl od boxera bych album neoznačil za hard-rockové ale jen za rockové.

boxer

Příspěvek od boxer »

Samozřejmě na zařazení mi až tak nezáleží,ale za svůj letitý život,co poslouchám a co vše bylo,je a snad bude jako hard-rock považováno,bych s klidným svědomím i zde toto ponechal. *sunglases*

JFI
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JFI »

tvůj názor ti neberu ...

lubos karban
Kontaktovat uživatele:

Ahoj MB když mi to album koupíš a pošleš budu moc rád(origoš je origoš) *hura*

Paul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paul »

Výstižně napsaná recenze (aspoň dle mého) od Jardy Merhauta. *thumbs up*

Ian Gillan kdysi dávno pobořil svým ječákem naše dětské hudební bábovičky a uvedl "In Rockem" celou mou generaci do světa dospělých. Stárne on, stárneme my. Emočně se navenek už jen tak vlníme, samozápaly, výtrysky a výbuchy přenecháváme dnešním mlaďochům. Ale uvnitř to s námi ještě šije...

Deskou "One Eye To Morocco podle mne Gillan (MySpace.com) uzavřel svůj kruh, vrátil se na samý počátek svého muzikantského bytí, do šedesátek i hlouběji, už ale bez ambicí oslnit svět a přebít všechny a všechno kolem sebe.

Zpívá slyšitelně pro radost, jak mu klofan slouží, žádná křeč ani trauma z toho, že staré gumy jeho hlas už do žádných výšek nevystřelí. Neláme skály, ale autentičtějšího průvodce rockovou krajinou byste dlouho hledali, najde pro vás kořeny, přinutí přemýšlet, a když vypráví ani nedutáte.

Titulní kus se vábně táhle i tetelivě line jak karavana v dáli na pouštním obzoru, "No Lotion For That" je slušnej rokec s richardsovským riffem a "Don't Stop" pro změnu perlivá latina. V usilovné rhythm&bluesovce "Change My Ways" si Ian postaru jíkne. Soulové pnutí mu vždycky sedělo, a klidně může být naroubované na reggae ("Girl Goes To Show"). Dakoťácky vrtulové letem starým světem pokračuje. "Better Days", to je blues jak z Delty, Gillan v něm skvěle odezpívá kontrastní dvojroli, párkrát sáhne dolů až někam ke Cohenovi. A u blues různých chutí a odstínů už víceméně zůstaneme, doprovodná kapela se pohodlně rozvalí ve starém stylovém pubu, upije drinků, přisune na plac hammondy a bicí, z futrálů vytáhne saxík, basu i otřískané kytary, a spustí závěrečnou sadu, při které se nádherně rozjímá, přemítá, vzpomíná, bilancuje, mlčí i notuje...

Kdo by to byl řekl, že se velcí kohouti a řvouni Plant a Gillan jednoho dne "setkají" na večírku, kde se v poklidu a bez křiku hraje a zpívá. A sám do sebe bych neřekl, s jakým gustem budu nasávat každý brnk a tón. Pro mne hudební Casablanca.

Malá douška. Vlna kašírovaného „retra“ zaplavuje hudební televizní stanice spodem i vrchem. Má to jedno velké plus, spousta mladých se – ani neví jak - naladí na kořenovou muziku, a umím si představit, jak se takovým Gillanovo dospělácké "One Eye To Morocco" líbí.

JM

Odpovědět