Jamie Cullum - Catching Tales

Dnes hraje nebo hrálo ...
Odpovědět
Filip Kolinsky
Kontaktovat uživatele:

Jamie Cullum - Catching Tales

Příspěvek od Filip Kolinsky »

Obrázek
Podle mého názoru velmi příjemný mladý jazzman, ročník 1979 a hlasem mi trochu připomíná Davida Sylviana. Catching Tales je v pořadí čtvrtým albem a kdo hledá v této hudební části něco nového, myslím si, že nebude zklamán. Přestože toto album je již "staré" 3 roky k mání.

Rowing
Kontaktovat uživatele:

Re: Jamie Cullum - Catching Tales

Příspěvek od Rowing »

Ano, opravdu mladý uragán na jevišti. Jeho většinou jazzové písničky jsou říznuté popem, rockem či swingem.

Již přes 2 roky mám DVD Live at Blenheim Palace (2004)
Obrázek
Včera jsem si ho znovu pustil. Prostě super. Čiší z něj energie jak běhá po jevišti, buší pěstmi do klavíru - nádherné křídlo Yamaha, určitě za pěkné peníze - on si na něj ve svých keckách, džínách a tričku klidně vyleze a skáče z něj nebo na něj bubnuje, ale především na něj předvádí bravurní klavírní sóla.

Líbí se mi co o něm napsali na muzikusu:
muzikus.cz píše: ... jestli někdo v posledních letech vrátil jazz do školních lavic a mladšímu publiku ukázal cestu k jiným hudebním žánrům než jsou hip hop a r´n´b, tak je to právě Jamie Cullum.
...
Jamie Cullum plní funkci jakéhosi apoštola, který obrací na pravou víru mládež, která by jinak zabředla do vod hudební hlouposti a bezduché komerce.
Doplním nějaká ta alba:
1999 - Heard It All Before

2002 - Pointless Nostalgic
Obrázek

2003 - Twenty something
Obrázek Obrázek

2005 - Catching Tales
Obrázek

Filip Kolinsky
Kontaktovat uživatele:

Re: Jamie Cullum - Catching Tales

Příspěvek od Filip Kolinsky »

... jestli někdo v posledních letech vrátil jazz do školních lavic a mladšímu publiku ukázal cestu k jiným hudebním žánrům než jsou hip hop a r´n´b, tak je to právě Jamie Cullum.
...
Jamie Cullum plní funkci jakéhosi apoštola, který obrací na pravou víru mládež, která by jinak zabředla do vod hudební hlouposti a bezduché komerce.
Kéž by to byla pravda. Já mám zase jinou zkušenost. Mary J Blidge nazpívala společně s U2 jejich velký hit One, který se zalíbil sestře kolegyně z práce. Dnes má téměř aktuální maturantka komplet U2 na CD, originálních *thumbs up* ! I toto může být cesta... Mé vlastní poznání bylo také přes U2 a desku Rattle And Hum, kde společně udělali song s B.B. Kingem When Love Comes To Town. Blues je jedna z věcí, která mě hodně baví…

Zpět k desce CATCHING TALES: Několikrát jsem ji držel v pražském Bontonlandu na Václaváku, až to 2LP někdo koupil místo mě *headbang*!

Odpovědět