Michal Pavlíček

Dnes hraje nebo hrálo ...
Odpovědět
primare
Kontaktovat uživatele:

Michal Pavlíček

Příspěvek od primare »

Asi před půl rokem jsem u Alberta u kasy zmerčil nabídku DVD Michal Pavlíček- Beatová síň slávy (Sazka arena 8.6. 2006) za :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: 49 korun :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Jedno jsem vzal a pak mi dlouho leželo doma, vlastně jsem na něj zapomněl... Na televizi se dívám zcela ojediněle, a to spíš na nějaké hudební DVD (Yes, ELP, Deep Purple...). Včera jsem náhodou narazil na toho Pavlíčka a byl to ten správnej okamžik... Hned jsem ho tam šoupnul. Moc českou scénu neznám, ale měl jsem rád Pražský výběr a k Pavlíčkovi jsem vždycky pociťoval hluboký obdiv.
Tak to začalo... Po nedávné zdejší diskuzi, jak jsou "časopisové" disky bídné, jsem nečekal nic moc kvalitu. Hned od úvodního spíkrova projevu jsem ale věděl, že je zvuk velmi nadějný- velmi dobře prezentovaný mužský hlas. Následovalo 23 skladeb, v nichž se vystřídalo několik zpěváků a zpěvaček a také několik různých instrumentalistů. Hned na úvod mne šokoval pro mne naprosto neznámý Tomáš Hájíček- jednak démonickým zjevem a druhak i neméně démonickým zpěvem... Dále Matěj Ruppert, kterého jsem znal jen podle jména, ale tady vysek skladbu Stromboli, že mě napadlo srovnání s velikány typu Davida Coverdalea.... Skvělá Lenka Dusilová, samozřejmě Bára Basiková, Kamil Střihavka... A na závěr Monumentální Ó hory a Zubatá... Nerad bych zde rozvinul konfrontační diskuzi tvrzením, že zvuk je skvělý (navíc z Panasoniku za 2 tisíce... *hura* ), takže zůstanu u opatrnějšího- já jsem na zvuku nic nepostrádal! Výborně prezentované hlasy- jak mužské, tak ženské (navíc, tohle Virga fakt uměj...) a na to, že je to živák, i vše ostatní hodně dobrý... Málokdy vydržím něco sledovat 2 hodiny s maximální bdělostí a nadšením, ale zde k tomu došlo. Fakt doporučuju...
P.S. A Pavlíček je moooc dobrej *2thumbsup*

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Re: Michal Pavlíček

Příspěvek od Zdeny »

JJ, je to klasika. Já mám rád všechny věci, co dělal, hodně se mi líbí například Načeva - Možnosti tu sou, to je naprostá bobma, BSP, Stromboli, a další.
Sháním CD Čombió, není nikde, ani v katalogu.
To je fakt poctivý český rock s kvantem nápadů.

primare
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od primare »

Dnes jsem si toho Pavlíčka poslechl podruhé, s kamarádkou, která všechny ty skladby zná, a zase jsme se od toho nemohli odtrhnout. Přitom jsem si uvědomil chybu, kterou jsem napsal do úvodního příspěvku. Skladbu Stromboli zpívá Tomáš Hájíček, ne Matěj Ruppert.. Zkonstatovali jsme, že tenhle koncert by měl vidět celej svět, jakej je to nářez *thumbs up* .

davidhighend
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od davidhighend »

Stoprocentne souhlasim. Prazsky Vyber snad jedna z nejlepsich ceskych rokovych kapel. Mam vsechny jejich desky a urcite stoji za to. O kvalite nahravky radsi ne, ta je hooodne na stiru, ale muzika je super. Jako stredoskolak jsem mel jeste dvoj LP Stromboli, ktere bylo absolutne skvele. Basikova byla v zivem provedeni ve forme a koncert byl ohromny. Ani nevim jestli tato vec kdy vysla na cd. Urcite bych si to koupil znovu, kdybych vedel kde. Pri navsteve ceska si dvd Pavlicka, o kterem Primare pise, urcite poridim.... *hura*

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

Koncerty pražského Výběru jsem zažil naživo, jak v době rudých komančů, tak i po revoluci.
Neopakovatelné zážitky. *thumbs up*. Pak je kurvy zakázaly...
Koncert Stromboli byl pro mě také velký zážitek... *thumbs up*

davidhighend
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od davidhighend »

Dekuji Boxere... *2thumbsup*

primare
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od primare »

To Davidhighend:
Davide, při svém pění ód na toto album (Michal Pavlíček- Beatová síň slávy) jsem zapomněl na zcela podstatnou informaci. A to, že na provedení většiny skladeb se podílí Symfonický orchestr Českého rozhlasu, řízený Vladimírem Válkem. Je to úžasná "pavlíčkovina"- orchestr tedy rozhodně nepřicmrndává, ale dodává tomu pořádné koule. A někdy je i velmi zábavné to sledovat- střihy na pološílené Hájíčka s Noidem střídané se záběry na poněkud nevěřící paní od prvních houslí... :mrgreen: . A kontrabasy nebo žesťová sekce dodávají skutečně elektrizující energii. Prostě nářez... Pokud se bude někdo po DVD shánět, asi by mohli pomoci na Rádiu Beat.

PavelN
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PavelN »

CD Michal Pavlíček a Beatová síň slávy vyšlo také a je zvukově velmi povedené.

Homer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Homer »

Tohle DVD se dá objednat za 50 Kč včetně poštovného tady: KupMobilem.cz.

Odpovědět