Michal Prokop - Live 60

Dnes hraje nebo hrálo ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pajuna
Příspěvky: 403
Registrován: 19 kvě 2008 19:00
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Michal Prokop - Live 60

Příspěvek od Pajuna »

Posloucham zrovna toto DVD nahrane v Lucerne v listopadu 2006, prodavane nyni za celych 49Kc.
Je to skvela vzpominka, pro nektere z nas na davne casy, kde vsak tato muzika stale zasahuje do dnesnich. Pekny vyrez Prokopovych casu s Framus 5, skvele blues, napr. skoro finalni Spejchar blues s R. Hladikem a V. Misikem. Dalsi zajimavi hoste jako Barta nebo Suchy.
Doporucuji mladsim pro seznamenim nejen s "Ceskym blues".

http://www.michalprokop.cz/

viz. jedna z recenzi

Prokop, Michal / Live 60, Lucerna 2006 (DVD)
Sony/BMG, cca 160 min
Pokud byste čekali, že oslava šedesátin Michala Prokopa bude hlavně procházkou celou hudební kariérou s desítkami hostů, nehádali byste úplně přesně. Hlavně díky ohlasu výtečného "comebackového" alba Poprvé naposledy se Michal Prokop po více než desetileté absenci vrátil k pravidelnějšímu koncertování. Ve spolupráci s Českou televizí pořídil záznam z celého večera, pro účely DVD o něco zkrácený. Hosty si přizval, ale nebylo jich zas tolik a někteří byli docela překvapiví. Také starších písní zaznělo poměrně málo, jádrem koncertu byla prezentace zmíněné novinky. Úvod obstarala klasické Blues o spolykaných slovech a Bitva o Karlův most. Už následující Kolej Yesterday otvíral zpěvem od klavíru autor hudby Petr Skoumal, kterého vystřídal oslavenec. V přidaném závěru zazněla citace I Want You (She’s So Heavy). Hosté povětšině přidávali ještě vlastní skladbu. Skoumal s Janem Hrubým společně zazpívali Skoumalovy Dvě deci vodky. Jiří Suchý se připojil v Blues pro tebe, a pak v minimalizované sestavě přidal Pramínek vlasů. Mladičká zpěvačka Markéta Koukalová si tak jako na albu s Prokopem zazpívala Hotel u přístavu a zůstala také na reggae Odjezd. S jubilantem tentokrát zpíval Dan Bárta, který přidal Killing Time. Zdenek Bína (-123 min) s akustickou kytarou předvedl vlastní song Tyra. Na Špejchar blues zůstali na pódiu s hosty Vladimírem Mišíkem a Radimem Hladíkem jen Prokop s foukací harmonikou, houslista Hrubý a kytarista Andršt. Dan Bárta a Zdenek Bína v závěrečném Noc je můj den odzpívali po sloce, Bína a pak Hladík zahráli každý sólo a na konci se spojili ještě s Andrštem. Skvělou aktuální sestavu Framus Five (Jan Kolář, Pavel Razím, Zdeněk Wimpy Tichota) táhnou Jan Hrubý a Luboš Andršt, občas ji podporuje až čtyřčlenná dechové sekce. Prokop dokazuje, že pohybově není příliš nadán, většinou se pohybuje jako nešikovný medvídek, ale skvěle zpívá. Párkrát hraje na akustickou kytaru a foukací harmoniku (Špejchar blues, bluesová klasika I´m Your Hoochie Coochie Man). Propotí dvě košile, ale "necpe se" za každou cenu dopředu, dává prostor kapele i hostům.
Jako bonus je přidáno sedm písní z televizního archivu. Dva černobílé záznamy ze 60. let ukazující tehdy typický repertoár Framus Five. 80. léta připomínají playbackové vystoupení v TKM s písní Holubí Dante, klipy Kolej Yesterday, Galilei a "pseudo live" Yetti blues. Mnohé známé tváře se coby zákazníci taxikáře Prokopa mihnou v klipu Popěvek z posledního alba. Roztomilý je Honza Hrubý hrajícím na ulici s futrálem připraveným na peníze. Dokument Michal natočil stejně jako záznam koncertu režisér Jiří Věrčák. Zpěvákovu upřímnou zpověď doplňují záběry archivní, ze zkoušky a přípravy koncertu i cesty autem.
Celek je vkusnou poctou k jubileu, kterým zpěvákova kariéra určitě nekončí.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti