Moje první deska LP nebo CD

Dnes hraje nebo hrálo ...
Kutil191
Příspěvky: 803
Registrován: 28 led 2018 07:51
Kontaktovat uživatele:

Moje první deska LP nebo CD

Příspěvek od Kutil191 »

Zdravím v předvánočním blázinci.
Co takhle zavzpomínat na svoje první desky nebo CD?
Když začnu u sebe tak jsem ročník 1964 první desku jsem si koupil asi v roce 1980 za vydřené peníze na nějaké brigádě. Snad OLYMPIC _Prázdniny na zemi_ Supraphon_1980 pak to snad byl ABRAXAS _ Box_Panton_1982 a abych nezapomněl na Otu Petřínu_Super-robot_Supraphon_1978.
Na CD jsem si musel počkat asi do roku 1987 nebo 1988 kdy jsem si nechal přivést svůj první CD přehrávač Technics. Když nebudu počítat půjčena CD nebo získaná na burze a pak měněna každý týden. Tak v roce 1988 vydal Supraphon 2 CD GREENPEACE co jsi pamatuji tak to bylo zjevení.Pak snad už Led Zeppelin _Remasters_Popron_1990 no a pak už se dalo sehnat všechno.

Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1307
Registrován: 04 dub 2011 21:02
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Moje první deska LP nebo CD

Příspěvek od lidumil »

Moje první LP bylo J.J.Ryba - Česká mše vánoční a první CD Aion od DCD. Na burze jsem ho hned prodal, koupil nějakej polák a ani nediskutoval o ceně.

Uživatelský avatar
pepazdepa3
Příspěvky: 156
Registrován: 09 led 2018 08:02
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Moje první deska LP nebo CD

Příspěvek od pepazdepa3 »

Na první LP si nepamatuji. Pamatuji si na můj první zakoupený singl /za tátovy peníze/ v roce 1970: Strejček Jonatán/Sluneční píseň. Mám ho dodnes, vlastnoruční rip zde:
První CD: "Hits on CD" za 200 Kčs někdy v roce 1986, nebo 1987 a to jsem ještě ani neměl přehrávač! Na CD je m.j. Dream On /Nazareth/ a Love Over Gold /Dire Straits/. CD mám také dodnes, je to už památka...

Uživatelský avatar
NIN
Příspěvky: 1576
Registrován: 30 led 2013 15:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Moje první deska LP nebo CD

Příspěvek od NIN »

Další "přiznání a zpovědi" máte ve velmi podobném vlákně "Moje první cédéčko"

Uživatelský avatar
pepazdepa3
Příspěvky: 156
Registrován: 09 led 2018 08:02
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Moje první deska LP nebo CD

Příspěvek od pepazdepa3 »

NIN: a co má jako být? V mém vláknu o prvním CD není nic o prvním LP. Napiš tedy ještě Kutilovi191 ať nezákládá podobná vlákna, když Ti moje odpověď jemu nějak vadí.

Dasta
Příspěvky: 1321
Registrován: 15 led 2017 15:18
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Moje první deska LP nebo CD

Příspěvek od Dasta »

Moje první zahraniční elpíčko bylo"Grazy World Od Artur Brown", které mě přivezl v roce69 spolužák ze zakládky, který studoval tehdy námořní akademii.Deska obsahovala slavný hit "Fire", který tehdy bodoval v pořadu manželů Černých "13 na Houpačce". Desku mám dodnes, pořád hraje pěkně, desky nové produkce kolikrát praskají více.
Úplně první věc, kterou jsem si koupil v roce 66 za peníze z brigády byl singl Pavla Sedláčka " Hippy Hippy Shake", věc na tehdejší dobu nevídaná, na středovém štítku by l dokonce pod názvem skladby nápis "Big-Beat".
Bohužel singl už nemám, byl dokonale obroušen na tehdejším gramoradiu co jsme měli doma.

Kutil191
Příspěvky: 803
Registrován: 28 led 2018 07:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje první deska LP nebo CD

Příspěvek od Kutil191 »

Tak jsem zjistil že asi první CD byl C&K Vokál _Causa krysař_Supraphon_1989 nebo Hapka/Horáček _V penzionu svět_Supraphon_1989 jedno stalo 80 Kč a druhé 120 Kč

Uživatelský avatar
NIN
Příspěvky: 1576
Registrován: 30 led 2013 15:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Moje první deska LP nebo CD

Příspěvek od NIN »

pepazdepa3 píše:
22 pro 2018 11:35
NIN: a co má jako být? V mém vláknu o prvním CD není nic o prvním LP. Napiš tedy ještě Kutilovi191 ať nezákládá podobná vlákna, když Ti moje odpověď jemu nějak vadí.
Milý kolego. Nevím kde jsi přečetl, že mi Tvá odpověď vadí. Já tady v dobré víře chtěl nasměrovat zainteresované k dalším (možná zajímavým) příspěvkům (a schválně jsem napsal v "podobném" vlákně a ne "stejném"), ale tohle snad za hádku nestojí.

Oldear
Příspěvky: 1446
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Moje první deska LP nebo CD

Příspěvek od Oldear »

Já už také hodně pamatuji a tak to bude výlet do historie. První "dávku" LP - ještě šelak, jsem obdržel darem od svého dědy společně s gramorádiem zn. Festival někdy kolem roku 1971 - ještě jako žák ZDŠ. LP na 78 a pamatuji si jak jsem sjížděl jednu, kde se zpívalo " Šel chlapeček na procházku ", dále pak singly např. Hála " Ona je krásná jak štěstí " a pod. Sám jsem si v roce 1972 koupil první LP a byla to deska KTO.
První CD jsem si přivezl z NSR v roce 1983 a bylo to Roxy Music ‎– Avalon ( mám do dnes a hraje super ), první SACD jsem koupil u Dvořáka v Unhošti v roce 1999 a byl to Oscar Peterson, Ray Brown, Milt Jackson ‎– The Very Tall Band.
Ať nám to pořád dobře poslouchá.

Uživatelský avatar
pepazdepa3
Příspěvky: 156
Registrován: 09 led 2018 08:02
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Moje první deska LP nebo CD

Příspěvek od pepazdepa3 »

NIN: špatně jsem to pochopil, děkuji za reakci.

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5402
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Moje první deska LP nebo CD

Příspěvek od lechos »

první LP Ochutnávka (Deep Purple lic.Supraphon ve falešném obalu)
CD Karel Kryl - Tekuté písky (Bonton)

Pesi
Příspěvky: 675
Registrován: 28 čer 2008 00:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Moje první deska LP nebo CD

Příspěvek od Pesi »

moje první koupené : myslím, že Citron Radegast. Domácí produkce koncem osmdesátých let stala asi 70 Kčs, to bylo ještě ucházející. Možná to byli ale Scorpions- Love at first sting .... to už jsem se jako chudý student musel placnout přes kapsu. 120 Kčs...

meek
Příspěvky: 11
Registrován: 14 led 2011 23:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje první deska LP nebo CD

Příspěvek od meek »

Moje první cd bylo začátkem 90 let Queen - Innuendo .
V té době mě stálo asi 600 Kč . K tehdejším platům neskutečná cena .

Uživatelský avatar
PetrD
Příspěvky: 991
Registrován: 01 pro 2013 19:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje první deska LP nebo CD

Příspěvek od PetrD »

Když budu počítat jen ty kousky, které jsem si pořídil z mých vlastnoručně vydělaných peněz -> první vinyl z 1. výplaty bylo album skupiny MAHAGON z roku 1978 (stejnojmenné). První zahraniční vinyl zakoupený na burze byli KING CRIMSON - "In The Court Of The Crimson King" a GENESIS - "Selling England By The Pound" (zakoupen asi o 30' později). První zakoupené CD byli YES - "Close to the Edge" (Atlantic, 1987), první CD vydané u nás byl FRANK ZAPPA - "Joe's Garage Acts I, II & III" (Globus)

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1550
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje první deska LP nebo CD

Příspěvek od Ramones »

První LP za vydělané peníze ze 14 denní brigády na bíloveckém JZD někdy v 75 roce:
Black Sabbath - Sabotage
Bad Company - Straight Shooter
Byly zaslány poštou na dobírku za 600,- Kčs a běžel jsem pro ně na poštu i zpět :D

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host