Monte La Rue - Deluxe 4

Dnes hraje nebo hrálo ...
Odpovědět
dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Monte La Rue - Deluxe 4

Příspěvek od dadaft »

co si pustit ve 3 v noci, navíc když člověk nemá chuť se vpíjet do složitých hudebních struktur, ale spíš touží nechat své myšlenky unášet na křídlech fantazie?

zkusil jsem Monte La Rue - Deluxe 4, které jsem měl čistě náhodou doma.

Obrázek

jedná se o věcičku ve stylu označovaném jako Longue nebo Chillout - nikdy předtím jsem takové věci nevyhledával, už jen to, že tvůrci téhle muziky píšou na reklamní zakázky firem jako Mercedes nebo Pepsi-cola nebo pro podkres módních přehlídek významných návrhářů, mne trošku odrazovalo (i když na druhou stranu: kdo dnes něco dělá jen z čistě uměleckého pnutí v duši?).

Monte La Rue je holandský DJ, vlastním jménem Jan Van den Bergh, a musím říct, že mě to celkem zaujalo. skladby na tomto albu jsou poměrně různorodé a některé opravdu stojí za více než jeden poslech. aby nedošlo k mýlce - je to electronica, bicí automat, basový synťák, jeden dva pomalé modulátory a hromady a hromady echa, pořád dokola, ale konkrétně zrovna tohle album k tomu přidává i spoustu jiných zajímavostí (dobře, moc jiných takových desek neznám, třeba jsou i mnohem lepší (???)) - zajímavě sejmuté vokály, dobře zpracované a elegantně použité smyčky a tak. občas je tam toho opravdu hodně a není to producentská (zvukařská) záležitost, jako že se něco nakope, lehce studiově poupraví a použije pro efektnější zvuk, ale muzikantská, tj. jde např. o variace motivů a pod.

zkrátka ze začátku jsem si to chtěl užít jen jako podkres, ale čím dál tím víc to místy upoutávalo mou pozornost a konec desky už jsem opravdu soustředěně poslouchal a dostal chuť poslouchat i dál a něco jiného - přes Nothin´Roberta Planta a Alison Krauss, Pink Freund od The Pinker Tones a Low Spark Of High Heeled Boys AAAA až k celému Wish You Were Here - několik let jsem tuhle desku neslyšel a tak byl čas, aby mě to zase dostalo. :lol:

(a dokonce je možné, že začátek Deluxe 4 mě tak nebral i proto, že jsem po delší době zase poslouchal přes Densena a jemu to holt chvilku trvá, než to rozbalí v plné parádě... - díky efičáku a neznámý za seřízení *thumbs up* )

efičák
Kontaktovat uživatele:

Re: Monte La Rue - Deluxe 4

Příspěvek od efičák »

Jo tahle muzika je po čertech dobrá.
A proč si nedat zaplatit talent? Všichni umělci v minulosti, byli podporováni mecenáši, institucemi a pod.

Zesilovač seřídil Renown, za podpory :

Technical Support
Michael Lübker, R&D engineer - service@densen.dk
Mads Husted, Service Manager - service@densen.dk

Mám rád dobrý vokal house, z dobrého PA. (ne z Trnavy)

Odpovědět