právě teď

Dnes hraje nebo hrálo ...
Odpovědět
boxer

právě teď

Příspěvek od boxer »

Právě poslední dny proháním hlavně tato dvě CD.

Obě mě velmi nadchla.

Jedno je staršího data (1999),od exCamela Colina Basse,hrajícího (jaký div) na basu,klávesy a zpívá. Naprosto famózní art-rock. Dnes by se mělo psát progrock,ale já raději využiji staršího a pro mne lépe vypovídajícího názvu ,kde je důležité pro mne to slovo ART.

Je to art rock se vším všudy,jak má být. Za mne 10 *thumbs up* z 1O.

Dalším je symphonic prog-rocková norská kapela Magic Pie. Už její prvotina Motions Of Desire byla vynikající. Jejich druhotina Circus Of Life z roku 2007 je naprostý masakr.
Je tam vše. Nejkrásnější jsou však melodické kousky s nádhernými vokály ,trochu připománající staré Uriah Heep ve své největší slávě,jen by jich mohlo být víc.Tvrdčí kousky mě evokují nejlepší kousky DT.
Doporučuji.

Nebytné obaly.
Obrázek
Obrázek

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Re: právě teď

Příspěvek od Zappadaddy »

Magic Pie jsem si na doporučení poslechl.Je to album,které se dá poslechnout,bohužel to ve mně nevzbuzovalo žádné emoce,ani to není nijak vyjímečná hudba,natož nějak nová a invenční.Slyším v ní postupy,které jsem už slyšel tolikrát,že mne to až nudilo.Když staré postupy tak raději zvolím originál jako třeba Styx,Kansas.Právě sjíždím Queen-A day at the races a to je jiné kafíčko.Přesto ocenuji vložený tip na novou málo známou hudbu.Díky Boxére a Amusia.Myslím si,že jsou zde návštěvníci,kteří nepřispívají,ale čtou a určitě ocení i takovéto kulturní vložky. :)
A když nový rock se starým obsahem tak si raději vyberu BEARDFISH od sousedů ze ŠVÉDSKA!To je mnamka.
Obrázek

boxer

Příspěvek od boxer »

Slyším v ní postupy,které jsem už slyšel tolikrát

Takto bych se mohl vyjádřit k drtivé většině nové progrockové hudby.

Již někde někdy slyšené riffy,podobně znějící hlasy a pod.

Většinu z nich nedoposlouchám.

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy »

Přesně tak,proto je tak těžké v dnešní době objevit kapelu,která zní čerstvě.Třeba Birds and Buildings,Deluge Grande,Kotebel,Phideaux a pak existují kapely,ketré sice používají některé postupy ze 70 let,ale přesto mají zajímavý zvuk,někdy dokonce předčí své idoly.Např.Anglagard,Anekdoten,Finisterre,Il Bacio della Medusa,A Piedi Nudi,Hotsonaten,Randone,CAP,La Maschera Di Cera,Bondage Fruit,Jannick Top a další.

boxer

Příspěvek od boxer »

Tak nyní je to

Obrázek

Za mne *2thumbsup* *palec* *thumbs up* *bravo*

a

Obrázek

*thumbs up* *thumbs up* *thumbs up*

Odpovědět