Prokofjev - Romeo a Julie

Dnes hraje nebo hrálo ...
Odpovědět
JV
Kontaktovat uživatele:

Prokofjev - Romeo a Julie

Příspěvek od JV »

Večer som si púšťal vyššie spomenuté dielo zakúpené minulý rok v "Lacných knihách" za nejaké drobné. Musím skonštatovať že je to neskutočne krásna hudba plná emócií, hlavne sa mi páčia tie kludnejšie pasáže. Na záver je ešte prihodený Čajkovský s tým istým titulom (jedna skladba), ale to ma už neoslovuje. Kvalita nahrávky, na to že je to za pár bývalých korún, je podla mňa velmi dobrá.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Prokofjev - Romeo a Julie

Příspěvek od dadaft »

ano. mistrovské dílo. taky ho poslouchám: často a rád.
*thumbs up*

vintage
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vintage »

V levných knihách jak co, v té jejich vlastní edici klasické muziky je těžký najít dobrou nahrávku, většinou jsou to starý nahrávky (50.-60. léta) méně známých býv. sovětských symfonických těles. Kvalita nahrávky je většinou děsná, live, a evidentně to páni muzikantni před nahráváním sjeli tak 2x max 3x, o nějakým nastudování se nedá hovořit. Ale dají se v LK sehnat i skvosty za pár kaček... Snad je to i toto dílko. Hlavně že jsi spokojený, to je hlavní *thumbs up*

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

já v Levných knihách koupil Smetanu a už nikdy více... :lol:

mám Prokofjeva od DG a nahrávka je skvostná.

vintage
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vintage »

Ještě jsem neslyšel špatnou nahrávku od DG! s touto firmou se nedá šlápnout vedle *thumbs up*
V knihách jsem teď nedávno koupil asi za 60 kč tohle:
http://www.supraphon.com/en/catalogue/n ... 0?item=231
Zvuk je více než uspokojivý, ale hlavně je to zahraný vynikajícně!!! Jinak českoslovenští zvukoví inženýři byli v 60. a 70. letech se západoněmeckou technikou na velmi vysoký úrovni.
Mimochodem, kdo pozná jaký skladatel si vypůjčil téma tuším 4. věty, tohoto vrcholnýho Dvořákova díla k jednomu "holivůdskýmu" trháku, má u mě orosený půllitr plzeňskýho ;)
sorry *offtopic*

cough
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cough »

"Ještě jsem neslyšel špatnou nahrávku od DG! s touto firmou se nedá šlápnout vedle "

ja uz jich par desitek takovych slysel, ale je to do urcite miry veci vkusu, ale hlavne toho, co hifisti povazujou za dobrou/spatnou nahravku... ;)

vintage
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vintage »

cough píše:"Ještě jsem neslyšel špatnou nahrávku od DG! s touto firmou se nedá šlápnout vedle "

ja uz jich par desitek takovych slysel, ale je to do urcite miry veci vkusu, ale hlavne toho, co hifisti povazujou za dobrou/spatnou nahravku... ;)
jasně, z celkové jejich produkce jsem neslyšel ani setinu, tisícinu... vydali toho tuny :-) Moná jsem měl zatím jen štěstí na dobrý nahrávky, ale stejně si myslím, že u této firmy, s její reutací, je obtížnější narazit na zmetky než u jiných vydavatelství 8-)

a co hifisti považují za dobrou/špatnou nahrávku? záleži na vkusu i "serepatičkách" na čem to posloucháš, shoda se může vyskytnout ale spíše je to věcí debaty :ugeek:

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV »

Z lacných kníh mám asi 10 CDčiek s klasikou a väčšina mi pripadá počúvatelná. Ale pravda je že sa v tých nahrávkach nijak zvlášť nerýpem - proste počúvam, nehovoriac o tom že aparáty cez ktoré to preháňam tiež nie sú práve všeodhalujúce zázraky. Ak si dobre pamätám tak sklamaný som bol z rekviem od Mozarta a Mesiášom od Handla. S tejto série mám ešte Carmina Burana (Orff), výberovky - Mysliveček, Wagner, Debussy, Šostakovič a určite ešte niečo, ale teraz si nespomeniem.

humpf
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od humpf »

jv a cough *thumbs up*

Steve
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Steve »

Taky mám a souhlasím. Velmi dobré, opravdu příjemná,poslouchatelná klasika. *thumbs up*

humpf
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od humpf »

Mně se líbil hlavně ten postoj "když ji miluješ, není co řešit" (jv) + poukaz na fakt, že DGG opravdu není posvátná kráva (cough).

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV »

Spomenul som si na ďalšie 2 CDčka s tej série - Stravinski - Rite of spring - nahrané to je snáď dobre, ale hudobne ma to až tak nechytilo (kúpené zo zvedavosti) a Mozart - Malá nočná hudba.

humpf
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od humpf »

Asi se v LK občas něco zajímavého objeví, ale z klasiky jsem si tam koupil zatím jen jedno cd. Nejspíš bych tam musel chodit častěji a musel bych se víc přehrabovat. A dneska si lze jednoduše vybrat za rozumné ceny z lepších provedení a nahrávek. Ovšem chápu, že lovení perel má své kouzlo. 8-)

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

pro mě je zatím z těch nejlevnějších edicí favorit cdčko "To nejlepší z klasiky...", které jsem kdysi dostal zdarma u pokladny Intersparu. byla to nějaká předvánoční reklamní akce - to cedlo má potisk s klasickým Sparovským stromečkem. na první pohled je to teda "to nejlepší z klasiky reklamy" a člověk moc nečeká. ale výběr, provedení i záznam je na vysoké úrovni...

kvalita nahrávky je ale takříkajíc ošemetná věc. jistě, jsou vyloženě sfušované věci, ale něco pod jistou úrovní systému prostě "nehraje" - tohle si člověk nerad připouští, takže mu do téhle kategorie občas něco neprávem upadne.
já třeba mám Vivaldiho Čtvero jednak to vychvalované (např. Audiodrom) od DG (Berlínští filharmonikové¨), jednak v podání Janáčkovy filharmonie (Supraphon) - proti DG se mi zdálo takové zaprděné, bez tempa, kalné. a dlouho leželo u dna mých cdček. jenže ta supraphonská nahrávka je dělána ve větším obsazení v mnohem větším sálu. teď mi proti ní (obzvlášť v barvě housli) zdá ta od DG vyloženě jako garážová plechárna...

Odpovědět