Sandy Nelson - King Of The Drums

Dnes hraje nebo hrálo ...
Odpovědět
Aleska
Kontaktovat uživatele:

Sandy Nelson - King Of The Drums

Příspěvek od Aleska »

Přiznám se, že zrovna dvakrát nemusím poslouchat hudbu postavenou pouze na umění bubeníka, ale vychutnal jsem si CD s nahrávkami Sandy Nelsona "King Of The Drums". Nejspíše již senilním, protože se jsem ve vzpomínkách vrátil daleko, hóooodně daleko dozadu v čase, do doby kdy ještě Olympic neexistoval, kdy každé vystoupení skupiny Mephisto začínalo instrumentálkou.
Vzpomínáte ještě na The Shadows, instrumentálně vokání doprovodnou skupinu zpěváka Cliffa Richarda, jejíž nádherné instrumentálky se hrají dodnes a přitom jméno skupiny samotné upadlo v zapomnění ?
Sandy Nelson hraje tutéž hudbu, prostě hudbu 50 a 60 let, jak řekl jeden můj přítel "hudbu pro dědky", ale v prostoru slyšíte a cítíte, kde má velký buben, činely, prostě všechna nádobíčka PANA BUBENÍKA, činely jsou činely, buben bubnem, metličky přímo fyzicky cítíte a rytmus ? Ne to není elektronický bubeník, to je on sám, "King Of The Drums".

CD Sandy Nelsona není CDéčkem v pravém slova smyslu. Je to spíše instruktážní CD k výuce bubeníků a dokonce se občas takto objeví v prodejnách hudební literatury a not. Ale i těch 24 nahrávek v délce od 2 do 6 minut se dá vychutnat a o to víc, že pravděpodobně jedná o úryvky skladeb, takže jde vlastně průřez jeho tvorbou...

Odpovědět