STYX

Dnes hraje nebo hrálo ...
Odpovědět
Zdeny
Příspěvky: 1042
Registrován: 23 črc 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:

STYX

Příspěvek od Zdeny »

Výtečná americká kapela, hrající AOR či pomp rock...
Polsouchával jsem tuto formaci někdy v letech 85-86, ale tehdá jsem jí nepřišel moc na chuť. oprostě tehdá jsem jel na hard rocku a metálu..
Dnes se situace dosti změnila a dovedu si vychutnat náročné hudební aranže. Vrstvené vokály, melodie, střídání rytmů a nálad.
Teď mám čertsvě LP Equinox, Crystal Ball, Grand Illusion a Kilroy was here a další a všechny z období 75-85 jsou dobré a lepší.
Navíc, ve verzích SHM-CD jsou zvukově dobře provedená. Kdo chce prověřit basové podání svých bededn, nechť si pustí LP Equinox, tuším skladba č. 6 (mohu upřesnit:-)
Tam je synth na hodně sklepním kmitočtu a 801 to zvládnou napodobit:-) dobře.

STYX - zajímavá, dnes už ne moc poslouchaná formace z dobré éry roku 70-80. let.

Uživatelský avatar
brvr
Příspěvky: 79
Registrován: 26 bře 2009 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: STYX

Příspěvek od brvr »

V marci vydali Audiofidelity na 24 karat gold CD album The Grand Illusion remastrovaný z orig. master pásu.Vynikajúca vec a mám veľmi rád toto Cd.


Obrázek

Styx was the perfect blend of soft ballads and hard rock tunes. The Grand Illusion would catapult them to multi-platinum superstar status. The album produced two huge hits with "Fooling Yourself" and "Come Sail Away" the centerpiece of the entire Styx catalog.

Reaching number six on the Billboard charts, this crisply produced seventh studio album contains all of the elements that made Styx what they were - the unquestioned mastery of their musical instruments, their remarkable vocals and their ethereal lyrics and arrangements.

This excellent combination of pop and art-rock was the first to display the gelled accomplishments of both Dennis De Young and Tommy Shaw as a tandem and Shaw's guitar work, along with James Young's, is full and extremely sharp.

Mastered by Kevin Gray

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 1 host