Souboj Titánů - poslechová akce

Výstavy, vzájemné návštěvy, srazy - aneb domluvme se na zajímavé společenské akci
Uživatelský avatar
samoT
Příspěvky: 339
Registrován: 03 srp 2010 19:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od samoT »

Zde je k dispozici měření od PMA.

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 819
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od korys »

Teď jsem se dostal k PC, takže prvně bych chtěl moc poděkovat Renownovi za uspořádání této akce, kdy na svých bedrech nesl veškeré náklady a zároveň nějvětší možné riziko ztráty v případě poškození čehokoliv. Taky jsem musel odjet v době po tom měření, kdy se shánělo nářadí na otevření zesu a tak jsem se právě s Tebou jako jediným snad osobně nerozloučil. To mě mrzí a tímto bych to chtěl napravit.

Samotný výsledek poslechového testu byl pro mne, po tom všem co zde bylo publikováno, dost velkým překvapením a nezúčastnění mohou jen litovat, že se ochudili o vynikající příležitost. Všechny koncáky v testu měly stejné podmínky a i výběr pouze 3 části skladeb z různých žánrů dovolil celkem rychle za sebou porovnání, aniž by se člověk příliš ztrácel ve vlastní paměti.

Řetězec pro všechny koncáky zde již byl popsán, takže k rychle k mým výsledkům.

Mimo pořadí a jednoznačně v danou chvíli nějlepší byly monobloky Cello Encore a posloužily jako mustr, reference. Jejich projev jsem vnímal jako nejvíce rozlišený, přirozený a vzdušný. S absolutní kontrolou v celém spektru s obrovskou převahou výkonu i při vyšší hlasitosti. Výšky byly křehké a poslech nejpříjemnější.

Stroje českých titánů v testu u mne dopadly takto:

1. místo PMA Big Brother
2. místo Federmann HQQF
3. místo DPA 330
4.místo NVE 120

Z mých poznámek:
1. PMA Kulatější příjemné výšky, perfektní rozlišení, kontrola, neutralita. Trošičku mi chyběla barva.
2. HQQF Výborné výšky - mělo to jiskru, vzdušnost i prostor, vyšší bass v pořádku, dobré nástupy.
3. DPA menší jiskra, sevřenější prostor menší vzdušnost
4. NVE teplý zvuk, víc měkčí, jemně mázlý v celém spektru na basech víc.

Na závěr jsem moc rád, že nakonec jedinou ztrátou byl nebohý zatěžovací odpůrek při měření (na mistra PMA bylo při měření radost koukat) a neodešly jak bylo předpovídáno ani repráky ani žáden zesilovač a všechny hrály velmi pěkně. Navíc poznat ,,aktéry souboje" v reálu ,,z očí do očí" je nenahraditelný zážitek a velmi si proto cením těch, kteří měli odvahu a do ,,jámy lvové" se dostavili.

bohus
Příspěvky: 518
Registrován: 19 dub 2008 13:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od bohus »

Ke rčení že Federman-zes nebyl jeho dílem ani majetkem na vysvětlenou :
základní moduly si koupil Renown(proto ten vlastník) a jeho pracovník, tichý a skromný Radek (Tyristor) si dovolil několik vychytávek již při skládání celku dohromady.
Říkal o tom myslím Federmanovi a ten je určitě ve své další verzi využije. (proto : není to jeho dílo).

Že je a bude každý názor jiný a přesto v něčem shodný je jasné, tak přidám svůj i když jej všichni slyšeli už včera a Kazzatel si na Slovanetu o našich názorech stejně myslí své.
K hodnocení zesilovačů Renowna a Macury nemám co dodat.
K DPA - rychlý, úderný až analytický, ale pro MĚ "suchý" bezbarvý zvuk. Připomělo mi to BVAudio A300SE a už jsem pochopil proč si k němu Tom koupil Sonusy. (taky jsem je měl k BV A300SE)
Federman - po tom lupanci při spuštění bych jej nechtěl ani omylem. Co mě však překvapilo byly poměrně dobré středy a pěkné výšky - takové jiskřivé, krystalické a přitom né ječivé.
Basy nekomentuju neb to co z to lezlo dle mého názoru nebyly basy, ale nějaká zpotvořenina.

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od Renown »

Doporučuji k přečtení příspěvek BV na Slovanetu. To je demagog !
Tolik keců jak on všechno dopředu všechno věděl, jací jsme idioti a milovníci zkresleného zvuku.
Já jsem jednou měl čest s jeho dělencem a jednou se samotným předzesilovačem. Vím o tom své. Dokonce jsem ten "přesný a dokonalý" dělenec slyšel na svých Wilsonech.
Vždycky jsem nadával Pašulovi když BV oslovoval "Loulo". Ale arogance BV a jeho pohrdání ostatními lidmi je zcela bez hranic.
Tímto se Ti Robine omlouvám !!!

durgo
Příspěvky: 170
Registrován: 18 dub 2008 17:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od durgo »

bohus
ja som rád za akýkoľvek názor

Uživatelský avatar
T-M
Příspěvky: 295
Registrován: 30 čer 2008 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od T-M »

Jen škoda že jsem neměl čas, byl obzvláště hezký víkend a v Rožnově muselo být příjemně. Navíc by se dalo zaskočit do Eroplánu na dlabec - mají tam dobrou kuchyni... snad příště.

Uživatelský avatar
Donuts
Příspěvky: 489
Registrován: 23 dub 2008 07:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od Donuts »

Po nekolika postech v tomto vlaknu jsem chtel napsat, ze se panu Buntovi uz nedivim, protoze ten hodnotici vystup byl opravdu tristni. Nastesti se pak podelili o svuj nazor o neco kompetentnejsi ucastnici.

Guliver
Příspěvky: 460
Registrován: 10 čer 2009 08:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od Guliver »

Pekná akcia, bol dôvod nerobiť posluch na slepo?

Uživatelský avatar
T-M
Příspěvky: 295
Registrován: 30 čer 2008 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od T-M »

řekl bych že asi nebyl důvod , až na BV většina nás techniků (vč. PMA a Kazzatele ) si nemyslí že je nutné dělat slepé testy. Je to x krát pracnější a přínos minimální - je lepši se namísto toho věnovat lahvince a pečenýmu seleti

Guliver
Příspěvky: 460
Registrován: 10 čer 2009 08:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od Guliver »

Tak neviem, ale pre väčšiu objektívnosť trochu námahy naviac asi nemohlo uškodiť. Teraz tie výsledky pôsobia trochu rozpačito: Buď namerané skreslenia nemajú pri reprodukcii až taký význam alebo poslucháči nevedia správne interpretovať čo počujú. Kde je pravda?

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 819
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od korys »

Toto relativizování výsledků bude vždy a nijak se tomu nikdy nevyhneš. Už to tu napsal Efičák i Bohuš, že uši, hlavu a preference v ní máme každý trochu jiné, přesto je nepřenositelná ona zkušenost všech zůčastněných, jak byly rozdíly jasně patrné po pár taktech a když třeba uvidíš fotky z té akce, tak i pochopíš, jak by to s tím slepákem bylo zbytečně složité i na instalaci a časově náročné i únavné. Věř mi, kdybys tam byl, dal bys mi za pravdu, že na to slepák nebyl třeba a ani pan Macura a Federmann proti tomu neprotestovali. Navíc měření, které proběhlo po poslechovém testu, si myslím i docela korespondovalo s většinou názorů vzniklých na základě poslechu.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6642
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od dadaft »

Guliver píše:Tak neviem, ale pre väčšiu objektívnosť trochu námahy naviac asi nemohlo uškodiť. Teraz tie výsledky pôsobia trochu rozpačito: Buď namerané skreslenia nemajú pri reprodukcii až taký význam alebo poslucháči nevedia správne interpretovať čo počujú. Kde je pravda?
když postavíš plnorozsahové bedny do hotelového pokoje, značnému zkreslení se nevyhneš.
ostatně Renownovo
Renown píše:Když jsem si ten zesilovač pustil u sebe doma, tak se mi zdál zvuk tragický ve srovnání s aparátem který mám ve své poslechovce a myslel jsem si, že na veřejné akci musí totálně vyhučet. Nestalo se.
vypovídá o mnohém.

nikdo asi nečekal, že HQQF převálcuje všechno. nicméně Renown, bohuš i korýš jsou zkušení posluchači a mají zkušenosti s tím nejlepším, co je ke slyšení. a v tomhle ohledu (hlavně tedy středy a výšky) je Federmanův zázrak, jak jsem pochopil, mile překvapil.
podle mě by to stálo za zvážení, ale jak čtu diskusi na slovanetu - asi bez šance.

Uživatelský avatar
Donuts
Příspěvky: 489
Registrován: 23 dub 2008 07:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od Donuts »

"sobota 4. června 2011 se zřejmě stane významným a zajímavým milníkem v Hi-Fi technice" :lol:

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od Renown »

řekl bych že asi nebyl důvod , až na BV většina nás techniků (vč. PMA a Kazzatele ) si nemyslí že je nutné dělat slepé testy. Je to x krát pracnější a přínos minimální - je lepši se namísto toho věnovat lahvince a pečenýmu seleti
jednoznačně souhlasím.

Uživatelský avatar
flyingbird
Příspěvky: 20
Registrován: 29 dub 2011 08:46
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Souboj Titánů - poslechová akce

Příspěvek od flyingbird »

Zdravím všechny, díky za zorganizování akce. Bylo to velmi poučné. Do hodnocení zesilovačů se pouštět nebudu, stejně už byli kazzatelem všichni účastníci preventivně obviněni z hluchoty.

Mě osobně poněkud měření PMA zklamalo. Pyrotechnické efekty super, ale po těch výhružkách jsem čekal minimálně spektrální analyzátor. Renowne pokud jsi Ty, nebo kolega co to dával dohromady ochoten ztratit 2 - 3 hodiny, můžu do Rožnova dotáhnout PC s Julinou a ARTu a změřit THD a IMD. Hrubě nesouhlasím s názorem B.F. že tato měření nejsou potřebná. Reakce techniků na slovanetu se daly očekávat.

Zítra dám na web fotky.

Lumír Vaněk

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host