Akustika v obýváku

Řešení akustiky poslechové místnosti, akustické panely, basové pasti.
Jindras
Kontaktovat uživatele:

Re: Akustika v obýváku

Příspěvek od Jindras »

noaid-děkuju,nějak to promyslím. Dobrý tip na ty knihovny. A desku za bedny? I když je mám 20cm od zdi? Myslel jsem,že za nima nemá nic být,neztratí se prostor.zvuk? Člověk se pořád učí,děkuju za rady. Už jsem na to myslel,nějak to přestavět,aby byly bedny na kratší stěně,abych měl větší prostor k poslechu. Jenže je tam balkon. Na stěnu-za hlavou jsem dal deku,trochu to pomohlo a přijde tam obraz 1x1m. Až ho domaluju. Jsem z Kladna,nebydlíte tady blízko někdo? :?

gabik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gabik »

Zaclony, zavesy, koberec, nejakej pokud mozno ten akusticej obraz na steny, knihovny.

To se to cizejm radi, ani jedno z toho nemam :D. A taky pomaha nemit skrine a mit veci v papirovejch krabicich v mistnosti, kde poslouchas. Vlastni zkusenost, kdyz jsem koupil skrine a veci presunul.

timcs
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od timcs »

Jindras píše:noaid-děkuju,nějak to promyslím. Dobrý tip na ty knihovny. A desku za bedny? I když je mám 20cm od zdi? Myslel jsem,že za nima nemá nic být,neztratí se prostor.zvuk? Člověk se pořád učí,děkuju za rady. Už jsem na to myslel,nějak to přestavět,aby byly bedny na kratší stěně,abych měl větší prostor k poslechu. Jenže je tam balkon. Na stěnu-za hlavou jsem dal deku,trochu to pomohlo a přijde tam obraz 1x1m. Až ho domaluju. Jsem z Kladna,nebydlíte tady blízko někdo? :?
Za reproduktory kvôli nežiadajúcim odrazom daj niečo z pohltivého materiálu, na stenu za posluchové miesto ak je to menej ako 1-1,5m tak radšej niečo pohltivé ak je to viac tak difúzne (treba si to odskúšať), obraz ti tam nepomôže. Ak máš dlhý dozvuk v miestnosti potrebuješ tlmiť basy hlavne v rohoch miestnosti, ak máš ozvenu tak potrebuješ tlmiť stredy a výšky najjednoduchšie a najlacnejšie akustickým molitanom. Ak si myslíš, že ti to pokazí celkový dojem z miestnosti tak, čím viac čalúneného nábytku, koberec dlhovlasý, hrubé závesy, police za posluchové miesto a do rohov knihovne. Najlepšie výsledky však dosiahneš konzultáciou s odborníkmi na akustiku.

Odpovědět