Akustika v obýváku

Řešení akustiky poslechové místnosti, akustické panely, basové pasti.
Simmons
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Akustika v obýváku

Příspěvek od Simmons »

Chtěl bych si ještě vylepšit akustiku v obýváku, neboť vím, že pořádná akustika je základ pořádného poslechu a má na zvuk nejzásadnější vliv.
Taky pořád laboruji s posunem beden a vím, že na každém cm záleží. Teď bych asi zkusil nějakého odborníka s měřením abych to s ním probral.
Jsem z Brna a tudíž sháním někoho z Brněnska kdi se touhle problematikou zabývá a dobře jí rozumí.
Máte s tím někdo nějaké zkušenosti a nebo nějaké tipy. Také by mě zajímala informace o cenách alespoň rámcově o kolika je to penězích zaměření obýváku cca 5,5x4.5m ?
Takže jestli někdo o něčem víte tak se s tím budu vám velmi vděčen, za informace. *2thumbsup*
Jinak mě při hledání na netu zaujala presentace Zalana http://www.zs-acoustics.com/sluzby.html ,ale ten je zase ze Slovenska :?
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808

vlado222

Re: Akustika v obýváku

Příspěvek od vlado222 »

Zalánovi nerobí problém isť aj do čiech.
Robil posluchovku aj v High End Pardubice -> http://www.zs-acoustics.com/videa.html

Prospero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Prospero »

Simmons píše:...ale ten je zase ze Slovenska :?
No a? Dnes uz snad vizum nepotrebuje, ne? :D

Nebo snad mas strach, ze se nedomluvis? :mrgreen:

Simmons
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Simmons »

to Prospero
to vlado222
Jen mi přijde, že jsou to zase další náklady na cestu z Blavy do Brna. ;)
B&W 800D, Rear 4xB&W DS3,Monoblock MCIntosh MC601,Repro kabely INAKUSTIK LS-2404,Signal kabely XLR INAKUSTIK NF-1302,AUDIO RESEARCH LS-26,AYON CD-35 SIGNATURE,OPPO BDP-105D, AV DENON AVR -3808

Prospero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Prospero »

No....
Jako pokrocily HiFik bys uz mel vedet, ze kazda sranda neco stoji! :D

(Ale treba se opravdu najde nekdo poblz...? ;) )

tujatuja
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tujatuja »

Z Bratislavy do Brna do není tak daleko.

Reference jsou velmi důležité.

Pokud chceš šetřit, zapomeň na odbornou pomoc. A nezbývá, než Leninova poučka: DIY, DIY, DIY!

Simmons
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Simmons »

To já vím, že každá sranda něco stojí. Jen jsem si myslel, že je lepší nejprve oslovit někoho z Brna (pokud někdo takový existuje) než začnu hledat jinde. Proto jsem také vznesl dotaz jestli nezná někdo odborníky v Brně. :)

Cosanostra
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Cosanostra »

Pokud jsi nenašel nikoho jiného, třeba by to šlo zrealizovat s někým dohromady kdo chce akustiku také pořešit a tím snížit alespoň cestovní náklady.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Simi...nikdy nebudeš spokojen, hifi je návyk, hifi je závislost...optimální řešení neexistuje. Jednou pochopíš.

Cosanostra
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Cosanostra »

Pravda pravdoucí .... Filosofie: "co nemám, to nepotřebuji" je sice krásná, ale žít podlé ní, je téměř nemožné ...
Mé HIFI je evoluce ;)

tinariwen
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od tinariwen »

*2thumbsup*
Simi...nikdy nebudeš spokojen, hifi je návyk, hifi je závislost...optimální řešení neexistuje. Jednou pochopíš. *thumbs up*

HighEndTom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HighEndTom »

Akustika je to co Ti nejvíce kvalitativně přinese,žáden komponent,kabel neudělá takový skok jako několik akustických panelů s měřením.Dělal jsem to celý rok a věřte nebo ne,tohle byla nejlepší investice do HIFI.Není to zadarmo a ani měření ne,cesta nějakých pár stovek km je proti tomu jako spropitné.
Bez akustiky jezdíš po studiích a posloucháš a závidíš jak jim to hraje,už máš v tom více jak 100 000 a pořád to nehraje jako jim.Přesně takhle jsem na tom byl já.
tinariwen píše:*2thumbsup*
Simi...nikdy nebudeš spokojen, hifi je návyk, hifi je závislost...optimální řešení neexistuje. Jednou pochopíš. *thumbs up*

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Obrázek

Obrázek

Já jsem akustiku řešil akustickými sádrokartonovými obklady. Měření jsem prozatím nedělal. Nemám s tím zkušenosti. Ale rád si nechám poradit. :)

Jindras
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jindras »

Zdravím všechny a všem do nového roku jen nej,nej. Potřebuju poradit,co se akustiky místnosti týká. Jsem v bytě-5x3.5m. Bedny musejí být na delší stěně,od sebe 2.2m,poslech asi tak 2.5m. Bohužel bedny musí být asi 20cm od zdi a zadní basreflex. Na zeď za hlavou jsem dal -zatím.deku,pomohlo to trochu. Co s tím? Děkuju za rady.

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

Pokud to je opravdu klasický obývák a ne holomístnost je pro poslech (ta potřebuje hodně úprav,hlavně tlumení), tak v první řadě bych přemýšlel o přestavění nábytku, pokud to jde, to může totálně změnit poměry.

Důležité je dle mých zkušeností dát hodně pohlcující nábytek do rohů místnosti, nejlépe symetricky, ideální jsou otevřené knihovny, s knížkama jsou to dobré basové pasti. Mi to téměř odstranilo hučení či dunění na basech v klasické panelákové místnosti 3.4x5 m, spíš mám teď pocit, že je jich málo. Mám ve 3 rozích šikmo knihovny 60x200 cm s knihama, LP a CD.

Taky jako ty mám sloupy se zadním basreflexem na delší straně asi 1.2m od stěny, mezi nimi stolek s plazmou a audiem pod ní. A vzadu za mnou přímo u stěny další 2 sloupy jako suround. A vleze se, jen je třeba někdy popřemýšlet nad jinou koncepcí rozestavění, možná i nějakou část nábytku dát pryč, pokud je to možné.
Já pak ještě přidal sadu nějakých panelů z OBI za asi 600 Kč dozadu za audio a TV.
Dobrý tlumící materiál jsou taky objemnější kytky, mám malou džungli v prostoru kolem beden a za nimi. I do nich je namířen basreflex.
A pak bych asi teprve měřil. Nebo si prostě zvykl, ucho je velmi přizpůsovivé, samozahořující se...

Odpovědět