ATB PC Pro - program s HW pro akustiku místnosti

Řešení akustiky poslechové místnosti, akustické panely, basové pasti.
NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: ATB PC Pro - program s HW pro akustiku místnosti

Příspěvek od NA »

boxer píše:Pavle,ještě vydrž.

Nechci teď otravovat o Velikonocích,ale v týdnu tě zavolám dle dohody,kterou dohoneme :P ,ty mě nanaviguješ,udělám základní změření,a pošlu ti poklad Aztéků k prozkoumání.
Poté mi vše naleješ do hlavy.
Tedy pokud bude co nebo do čeho.
Abys mi mohl poslat opravdový poklad, musel bys změřit některý model měniče který jsem měřil já, nebo minimálně několik samotných měničů bez vyhybek, abych si z toho mohl udělat alespoň nějaký rozumný "obrázek".
Noble Audio - výroba a prodej

boxer

Příspěvek od boxer »

V tom případě dojde na tu větu.. Tedy pokud bude co nebo do čeho.

AM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AM »

tak uz mam na pocitaci taky novou hracku, ktera v bedne na par sekund zabzuci a na monitoru se objevi velehory. jeste zkusim dat k notesu externi zvukovku, interni mela pred korekci rozkmit +4 db. jeden vetsi kopec kolem 200 hz a pak ke konci. co je na setu docela blbe je kratky kablik mikrofonu, neco pres metr. zkusil jsem mikrofon pro audyssey s petimetrovym kablikem a funguje stejne. spis je o neco citlivejsi, takze graf celkove poskocil o nekolik decibelu, ale kopce zustaly stejne. zkousel jsem merit pri ruznych hlasitostech a taky je v tom docela rozdil na celkovou vyvazenost zvuku. je to zajimava hracka, princip je velmi jednoduchy, program pusti do vystupu signal, ktery si zase nahraje pres mikrofon a z nej udela graf. na prilozene kalibracni krabicce se jeste da po pripojeni beden pres bananky merit impedance. trochu non-plug&play je instalace usb klice z cedecka podle nemeckeho obrazkoveho navodu. zbytek uz byl jen klasicky setup a spusteni programu.

AM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AM »

jbl ti10k mereny z poslechoveho mista vzdaleneho 4 metry

modry bez korekce audyssey, cerveny s korekci

Obrázek

AM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AM »

libil se vam profesionalne vypadajici graf :D tak vam prozradim jak s tak krasne vyrovnal, da se totiz nastavit vyhlazeni az na celou oktavu. takto vypadaji rozdily bez a s vyhlazenim, graf se da vyhlazovat i s mensim rozsahem, pak je o neco kostrbatejsi nez ten prvni

televize sony

bez vyhlazeni
Obrázek

s vyhlazenim
Obrázek

jbl ti10k

bez vyhlazeni
Obrázek

s vyhlazenim
Obrázek

AM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AM »

jeste jeden srovnavaci graf, na ktery jsem byl nejzvedavejsi, zingali overture 4 pred a po korekci audyssey. srovnaly se o neco stredy i basy, ale ubralo to hodne vysky, coz se mi nelibilo a ted vidim i duvod. originalni zvuk s lehkym bumcink efektem je o dost lepsi.

cervena bez korekce a modra po korekci audyssey
Obrázek

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih »

Tak zvedni při Audyssey korekcí trochu výšky, místnost vypadá akusticky dobře, tedy z grafu.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA »

To AM

Tak je tu další měřitel. :)
To měření JBL TI 10k je nějak děravý na středovýškách, zkus jednu změřit ze 70cm v ose mezi výškáčem a střeďáčkem.

AM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AM »

je to docela zajimave meril jsem to ze 70 cm mezi vyskacem a vyssimi stredy (modra) a pak asi ve vysi poloviny bedny (cervena) asi nejvic flat

bez korekce ze 70 cm
Obrázek

s korekci audyssey ze 70 cm (nebyla ale nastavena na 70 cm ale puvodni 4 m)
Obrázek

je videl, ze to prida bednam, aby neztratily ze 4 metru vysky a basy bumcink efekt, ve vysledku to pak hraje lepe a hlavne ziveji nez kdyz je to uplne flat

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA »

Zajímavé, už tam ta díra v oblasti 2-3kHz není, takže Ti to vyžírá místnost v poslechovém místě.
Pro mě je zajímavé, že při měření z blízka Ti nevzniká propad mezi basy a středy.

Prosím Tě, když máš poslechové místo od beden 4m, jak máš od sebe vzdálené ty bedny a jak jsou daleko od stěn?

AM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AM »

osy beden jsou od sebe zhruba 3 m, od zadni a bocni zdi je predni strana bedny vzdalena asi metr, leva bedna je navic v rohu, u prave je otevreny prostor se schodistem. rekl bych ze problem s basy resi extra velka ozvucnice, kde bude rezonancni knitocet hodne nizky a pak predni basreflexy, takze nema odrazy od zadni zdi a nevadi tim padem ani roh. me ty basy prijdou ale porad oproti zingali docela nevyrazne, ikdyz jdou o neco niz. uz mam asi tak nablbly mozek, tak mi to pak v tech skladbach chybi. ale klasika se na tom posloucha dobre, nevadi ani, ze je v mistnosti lehci echo, spis to pak dostane takovy zajimavy prostor. u studiovych nahravek, kde uz je pomoci efektu dodany nejaky pseudoprostor se to pak uz bije a to mi uz moc nesedi, na to je treba zatlumenejsi mistnost.

AM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AM »

Mih píše:Tak zvedni při Audyssey korekcí trochu výšky, místnost vypadá akusticky dobře, tedy z grafu.
ono s tim bohuzel nic dalsiho delat nejde, objevi se jen napis multiEX a bud jde vypnout nebo zapnout. pripojeni k pc pro dalsi editaci avr nema a ani nevim na jakem principu to presne funguje, kolik ma presne urovni ekvalizace. urcite bych si to jeste vic doladil podle osobnich preferenci, treba na te televizi jsem si jen doladil podle ucha basy a vysky a taky se to zda v urcitem rozsahu pomerne rovne. jsou tam jen pidi repracky pod displayem a nejaky plastovy pseudo subwoofer.

AM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AM »

jeste me napadlo overit mereni na aktivnich studiovych dvoupasmovych monitorech jbl lsr25p, jsou to takove dost tezke celohlinikove regalovky s aktivnimi zesilovaci pro obe pasma. mereni ve volnem prostoru asi 70 cm od bedny dopadlo nasledovne

Obrázek

basy to mit vzhledem k 5" menici ani mit nemuze, kolem 7 khz se pak budou prekryvat basak a vyskac, jinak mi to prijde hodne flat, takze ty mereni budou asi docela prukazna *sunglases*

V8Hemi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od V8Hemi »

NA píše:Ano, proto jsem to také dával sem.
Na Tvou druhou otázku nemám jednoznačnou odpověď, protože není dostatečně přesně formulovaná.
Každopádně mi to neměří korektně akustickou i elektrickou fázi, a tedy naměřené data se nedají použít na simulace třeba v Lsp Cadu.
Pan prodejce se bohužel neseznámil s tím co prodává a není schopen podat technickou podporu :( Už se s tím zabývám tři týdny a nevím kde je chyba.
Ahoj.
Uz se Ti to podarilo rozchodit, resp. uz Ti to meri ty faze? :o

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA »

Bohužel ne.

Odpovědět