ATB PC Pro - program s HW pro akustiku místnosti

Řešení akustiky poslechové místnosti, akustické panely, basové pasti.
Hasič
Kontaktovat uživatele:

ATB PC Pro - program s HW pro akustiku místnosti

Příspěvek od Hasič »

Obrázek
Obrázek

Vážení, na audiodrom.cz je zajímavý článek o programu na měření akustiky poslechové místnosti. Jedná se o počítačový program ATB PC Pro,který z CD natáhnete do počítače a pomocí měřícího mikrofonu měříte. Vše ,včetně manuálu a mikrofonu je součástí balíčku a cena je přijatelná necelé 4 t.Kč.Prodává Melissa v Brně nebo její internetový obchod hifionline.cz. Co vy na to, nemohl by někdo z brnˇáků to vyzkoušet a popř. občas za mírný peníz provést změření , zájemců by se našlo jistě dost. :P

Mike
Kontaktovat uživatele:

Re: ATB PC Pro - program s HW pro akustiku místnosti

Příspěvek od Mike »

Viděl jsem to v akci jak to pracuje a měří a musím říct že za ty prachy je to hodně povedená věc. Dá se s tím měřit akustika místnosti nebo i bedny takže se to dá využít i při DIY.
Pak stačí akorát CD s šumy vložit do CD playeru a začít měřit. Software je velice přehledný a není ani přehnaně komplikovaný.

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

Mike píše:Viděl jsem to v akci jak to pracuje a měří a musím říct že za ty prachy je to hodně povedená věc. Dá se s tím měřit akustika místnosti nebo i bedny takže se to dá využít i při DIY.
Pak stačí akorát CD s šumy vložit do CD playeru a začít měřit. Software je velice přehledný a není ani přehnaně komplikovaný.
Něco takového potřebuju. Ještě počkám, co napíše Boxer. Díky za popis. Vím ještě o XTZ či jak se ta Švédská firma jmenuje.

Mike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike »

Za ty prachy co za to chtějí se to určitě vyplatí. To co bylo u mě naměřeno odpovídá skutečnosti.
Je samosřejmé že pokud provádíme měření tak měříme pomocí svého aparátu (repro soustavy) a tak nám to naměří přesně to co nám dělá problémy , jaké jsou mody a pod. Ale pokud vyměníme repro za jiné je dobré přeměřit místnost znovu.
Hlavně když vyměníme bedny s předním basreflexem za ty které mají vyzařování dozadu nebo jsou uzavřené.
Přeměření je ale otázkou několika minut a o to právě jde. A člověk si má s čím hrát *sunglases*
Takže by to měla být asi povinná výbava každého kdo to myslí s hifi vážně

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

No o to mě právě jde. Výměna jakéhokoli komponentu a vše na novo. Koupím nové bedniska nebo jiný krám a zase začnu řešit úpravy a nové panely atd. Takhle hned vím na čem jsem. Proto je myslím dobré, mít to doma.

Guliver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Guliver »

Myslite ze by to bezalo aj na Mac Book Pro pod Paralles?

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas »

Tak to je ten problém ... hned bych to bral, ale nemám ani notebook. Mám jen velky comp Apple Mac, škoda že se nedělá verze ATB pod Mac ...
Myslím jinak, že by to pod Parallels mělo chodit, ale nejjistěší se optat přímo výrobce ... nebo to risknout.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Mike píše:Dá se s tím měřit akustika místnosti nebo i bedny takže se to dá využít i při DIY.
tohle mi moc nedochází.

Mike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike »

Myslel jsem to tak že se to dá využít i při stavbě repro soustav. Ne každý tomu tolik rozumí. Jestli narážíš na tohle.
Je jasný že když to měřím přes svůj aparát tak se mi do toho promítá i charakteristika beden. V případě měření akustiky místnosti.
A když měřím bedny tak nejsem v bezdozvukový komoře tak se do toho promítá i akustika místnosti.
Stačí ? :)

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

jo jo. :D
zůstal bych raději u vhodnosti pro posouzení a/nebo optimalizaci akustiky poslechového prostoru a bedny (ve smyslu měření) do toho moc netahal

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

dadaft píše:jo jo. :D
zůstal bych raději u vhodnosti pro posouzení a/nebo optimalizaci akustiky poslechového prostoru a bedny (ve smyslu měření) do toho moc netahal
Ony se tam ve výsledku stejně objeví, čím by se jinak ten signál do místnosti vyzářil.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Pánové, jak by měla vypadat naměřená ideální křivka ?
Nedávno se tu probíraly naměřené hodnoty beden WLM. Graf byl takřka šílený, ale ve studiu nehrají vůbec špatně. Tak mě napadá, že akustická úprava místností s opačnými akustickými hodnotami než mají repro by mohla zvuk vylepšit.
Nebo se mílím ?

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Aleska
ale jistě. myslel jsem to tak, že z toho měření nikdy nepůjde vytáhnout čistě bedny.

Odpovědět