AUDIONET ROOM ANALYZER SW - ZDARMA KE STÁHNUTÍ

Řešení akustiky poslechové místnosti, akustické panely, basové pasti.
Uživatelský avatar
cough
Příspěvky: 147
Registrován: 16 říj 2008 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIONET ROOM ANALYZER SW - ZDARMA KE STÁHNUTÍ

Příspěvek od cough »

mrba: kuknul jsem na to zběžně. je to tak, jak jsem psal. podívej se na frekvenčku (SPL) L a R kanál SPL bez smoothingu. Uvidíš tam propady na 210 a 178 Hz. To spolu s tím způsobem vyhodnocování RT(XX) při 1/3 oktávě způsobí, že se tam ukáže příliš dlouhá doba dozvuku, ale ve skutečnosti to asi není problém. Problém je to, že klasické měření doby dozvuku je spíše na velké prostory (koncertní sály a spol) a její aplikace na malé prostory (obýváky) může přinášet takováto úskalí. Vygeneruj si v REW na Spectrogram, tam uvidíš, že (jak vyplývá z měření-na to pozor) problém je především na 68 Hz, který je třeba řešit kmitacím panelem nebo helmholtzem/štěrbinovým rezonátorem. Pak jsou tam menší módy, ale v jiném místě v místnosti to může být (a bude) zcela jinak.

Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 230
Registrován: 27 srp 2014 07:19
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: AUDIONET ROOM ANALYZER SW - ZDARMA KE STÁHNUTÍ

Příspěvek od mrba »

cough: ďakujem. So zvukom už som celkom spokojný, len táto anomália s dozvukom mi ešte vŕtala v hlave, takže Tvoje vysvetlenie mi veľmi pomohlo. Posluch optimalizujem len na jedno miesto a blízke okolie, viac je vo vlákne http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... 38#p121138 a ešte viac na slovanete. Módy čiastočne riešim dvomi GIK MonsterTrapmi a viac FIR filtrom vo foobare.

obr4z
Příspěvky: 3
Registrován: 31 kvě 2014 14:39
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIONET ROOM ANALYZER SW - ZDARMA KE STÁHNUTÍ

Příspěvek od obr4z »

Omlouvám se za to odmlčení, ale mám těch aktivit kolem zvuku a hudby poměrně dost a teď se mi to trochu nahromadilo, ale jsem rád, že se toho ujal cough a téma se tak trochu oživilo.. Až se k tomu dostanu (snad koncem příštího týdne), zkusím tady sepsat postup jak spočítat návrh akustických úprav, konkrétně jak vybrat vhodné pohltivé materiály, jak je rozmístit a hlavně jak určit jejich plochu, která je pro výsledek velmi důležitá..

Uživatelský avatar
Reiferius
Příspěvky: 30
Registrován: 01 led 2017 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIONET ROOM ANALYZER SW - ZDARMA KE STÁHNUTÍ

Příspěvek od Reiferius »

Téma přesně jakou hledám, ale škoa, že se tady již víc nepíše. Sehnal jsem si kondenzatorový mikrofon a postahoval REW. Zkusím teď ten analyzer, jen pro pocit zájmu. Mám změřeno, ale opravdu by se hodilo vědět jak pracovat s údaji. Pokud by někdo měl chuť toto know how nějak rozjet, ríd pomohu. Třeba s instrukcemi jak nastavit mikrofon a zvukovku atd. Prostě po technické stránce se rád přidám, aby dotyčný znalý v grafech nedělal všechno sám :) a já nic nechci zadarmo :)

Nebo alespoň bych mohl někomu hosit printscreeny na analýzu? Křivky mám celkem rovné, ale mám tam strašné propady...a odezva vypadá taky relativně rovná...
Jenže zvuk se mi vůbec nelíbí. Příjde mi, že čeho je v dB víc, přesně toho slyším méně :)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host