AUDIONET ROOM ANALYZER SW - ZDARMA KE STÁHNUTÍ

Řešení akustiky poslechové místnosti, akustické panely, basové pasti.
Aleska
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIONET ROOM ANALYZER SW - ZDARMA KE STÁHNUTÍ

Příspěvek od Aleska »

Měřící mikrofon mi již (po 3 měsících-inu český internetový prodej) přišel. Postupně všechny dostupné software vyzkouším a poreferuji výsledek. Protože jsem maloval, tak jsem sundal všechny basové pasti a mám ideální příležitost měřit jak před, tak i po.

Mike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike »

Já už tento software také testuji...... zkouším měřit večer sdělím výsledky
Zdraví Michal

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

Jsou nějaké nové poznatky z měření?

Mike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike »

Nové poznatky jsou a není jich málo :-) Program se mi zdá celkem dobrý největší problém je ale v měřícím mikrofonu který já nemám dobrý i když na měření dozvuku nebo frekvenčních charakteristik nemusí být zrovna nic špičkového stačí nějáký s trošku "rovnější" kmitočtovou charakteristikou. Zhruba za 14 dní u mne proběhne profesionální měření akustiky tak při té příležitosti budu tento program konzultovat s odborníkem a pak k němu napíšu více a hodím sem i nějáké grafy případně by z toho šel udělat nějáký seriál "jak správě měřit"
Zdraví Michal

Mike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike »

pipis

To by bylo skvělé udělat nějáký projekt kde by jsme ukázali jak změřit akustiku mísnosti,na zvukové kartě až tak moc nezáleží horší je to s měřícím mikrofonem bojím se toho že ne zrovna každý jej doma má na měření dozvuku není potřeba nic extra ale na frekvenční charakteristiku místnosti to už asi stačit nebude... Já měřící mikrofon nemám. A když už bude vyřešen mikrofon a "něco" se naměří tak je potřeba to přečíst z grafu a toho se také obávám ale možná by šlo udělat nějáké vzorové příklady měření a vyvěsit to sem jako pomůcku. Možná by mohl napsat někdo zkušenější protože mám určité pochybnosti... a bylo by potřeba je prokonzultovat.
Zdraví Michal

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

Lze použít i obyčejný mikrofon u kterého je známa frekvenční charakteristika. V tom programu je okno, kam se zadají korekční údaje pro opravu frekvenční charakteristiky mikrofonu, se kterými pak program pracuje. Spíš je limitující to, že běžné dynamické mikrofony jedou s přijatelným útlumem pouze někam k 60 nebo 80 Hz.

Díval jsem se na datasheety AKG a to je úplně jiná liga než moje Tesla kterou se chystám použít. Kondenzátorové mikrofony AKG mají 30Hz - 20kHz. Ale ta cena :(

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

Kolik stojí AKG ? konkrétně ten na který jsem se díval, model C12VR, tak ten stojí 5.500 USD, tedy asi 90 litrů, za ty prachy si můžeš koupit room corrector a ještě Ti zbyde:-) To je samozřejmě overkill jak prase.

Samozřejmě postačí plastový mikrofon z nějaké hračky, nebo vložka (uhlíkový mikrofon) ze starého telefonu.
Ale naměřené výsledky a jejich vypovídací hodnota budou tomu přímo úměrné.
a nějaký základ pro vylepšení se určitě dá zvládnout i bez profiúrovně znalostí.
zklamu Tě, nedá. Bez teoretické přípravy, když netušíš co měříš a proč to tak je a nevíš jak interpretovat výsledky, tak asi sotva :-)
Leda metodou pokus -omyl, další měření atd., ale to je neverending story

Mike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike »

pipis

Zvukovka v PC sice nějáký vliv má ale bude stačit běžný základ co je v PC. S mikrofonem je to jak psal renown ale dalo by se asi najít i něco s cenou kolem 3 tisíc korun behringer dělá nějáký mikrofon ale to se ještě musím podívat a to za ty peníze je takový základ. Hodně lidí to vidí jednoduše ano stačí i mikrofon za 40kč který mám mimochodem doma a změřit se něco dá ale to raději rozvádět nebudu....
Bez odborných znalostí to měřit opravdu nejde to jsem zjistil když jsem se o to sám pokoušel člověk sice něco naměří ale neví co naměřil a hlavně kde to má boule a další neduhy. A to nemluvím o výpočtech a návrhu samotného tlumení.......
Z toho vyplývá že buď máte kamaráda hifíka který znalosti o akustice má přijede a změří vám to. Nejlepší mít nějáké vlastní měřící vybavení změřit udělat graf zamyslet se a pak spočítat hromadu konstant a něco navrhnout. Nebo pozvat odborníka ale mám zjištěno že se ceny se základním vybavením bez Aktivní bedny pohybují v rozmezí od 5-10 tisíc korun. Při měření s aktivní bednou to začíná zhruba kolem 20 tisíc korun a to mluvíme pořád jen o změření a nějákém hrubém návrhu řešení ale ne o řešení samotném !!! Kamarád hodně pěněz ušetří dáte mu na pívo nebo na cestu ale nejsem si jist kolik jich běhá po republice...
Zdraví Michal

Rowing
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rowing »

Např. Behringer ECM 8000. Cena kolem 1700 Kč.

http://www.studiotechnika.cz/detail/mer ... /ecm-8000/

Ještě přidám PDF se specifikacemi: ECM8000_C_Specs.pdf

Rowing
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rowing »

K tomu např. externí USB zvukovka k notebooku - ESI U46 XL za necelé 4 tisíce a může se vesele měřit.

Obrázek

Mike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike »

Ano není to až tak hrozné a uvedená karta by snad stačila k tomu dokoupit mikrofon dejme tomu za 1800kč a můžeme měřit....
Něco naměříme očekávám že křivku ve grafu dejme tomu v programu audioNET a co dál ?? Já čekám na to že mě z toho vyseká elektronika.
Vemte si ale že musíme mít ještě človka který rozumí tomu co neměřil... Já sám rozumím jen z části která je částí nějákého malého okruhu.. na tuto problematiku je potřeba mít vzdělání. Nevím zda tu někoho takového máme jestli ano tak at se ozve
Možná že dokážeme udělat návod na to jak naměřit charakteristiku ale bojím se toho že tam také skončíme...
Zdraví Michal

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

Obávám se že kromě Velkého Boba bude v ČR asi málo lidí kteří tomu opravdu rozumí

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih »

Měřící mikrofon vlastní Aleska, ne? Ten Behringer je pro vás použitelný s problémy, potřebuje fantom. napětí.
Tedy pokud nepoužijete EQ Behringer. Já mám měřící mikrofon Lyngdorf se stojanem a XLR 6m kabelem. Ale nerad bych o něj přišel....

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Mih píše:Měřící mikrofon vlastní Aleska, ne? Ten Behringer je pro vás použitelný s problémy, potřebuje fantom. napětí.
Tedy pokud nepoužijete EQ Behringer. Já mám měřící mikrofon Lyngdorf se stojanem a XLR 6m kabelem. Ale nerad bych o něj přišel....
Ano, má vlastní vestavěný předzesilovač.

Mike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike »

renown
Málem jste mě rozbrečel s tím že máme jen jednoho člověka a ještě na cizím foru. Ano je to pravda tak budu otázku formulovat jinak kolik se tu vyskytuje lidi cí si myslí že jí rozumí?

Koukám že asi vznikne nějáký mobilní měřící spolek. Pokud by byl Mih ochoten lyngdorfa vláčet za vámi a za nějáký poplateček vám to změřit tak proč ne...
Příští pondělí bych měl najít odpověd jak na akustiku. Znám přístroj který změří akustiku a spolupracuje s notebookem cena je ale přez 20 000kč
Zdraví Michal

Odpovědět