Bass-Buster

Řešení akustiky poslechové místnosti, akustické panely, basové pasti.
Pavel3
Kontaktovat uživatele:

Re: Bass-Buster

Příspěvek od Pavel3 »

Tam bude potřeba "booster". Tohle je "buster". ;)

Pistacius
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pistacius »

No dobre, to mi došlo, ale čo s prepadom na 50Hz o takmer 30dB? Už som pozeral všetko možné, ale okrem prestavby miestnosti (čo je nemožné) som iné riešenie nikde nenašiel.

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

Pytel píše:Včera jsem objevil toto : http://www.stereo.de/index.php?id=535. Koukám že by se to dalo na test udělat z PVC rour např. z OBI.

Neměl někdo možnost poslechu z těmito rourkami.
Přesně tohle jsem měl na mysli, když se diskutovalo o basových pastích a mém "květináčovém" stojanu pod hifi, jen jsem nemohl najít ten odkaz *headbang* ...a Merhaut se do mě pustil jak rotvík do polštáře, co že to je za blbost a tak, však znáte jeho poznámky :D

Pavel3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel3 »

Pistacius píše:Keď je na frekvenčnej charakteristike hrb, vyrovnáme ho takou rúrou. Super. Ale keď tam je dolina? Čo potom?
Ekvalizér. Když jsem bydlel v bytě, kde ekvalizace basů byla třeba, používal jsem pro sub tohle http://www.behringer.com/EN/Products/DSP1124P.aspx . Vyřeší samozřejmě jen konkrétní poslechové místo.

Asket
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Asket »

a kdybych jsem si poridil takou lutnu ? (500mm rouru) ?? :lol:

ne vazne... chapu jaka je vlnova delka viz vyse vysvetleno.... ale nema tez vliv i prumer trubky s druhem materialu ??? pokud bude metrova trubka treba 1/2" nebo 2" nebo 19" (500mm v prumeru) tak si myslim, ze pokazde to bude pohlcovat jinak.... ted matros... sklo, kov, plast, guma (2" bagrovka-hadice)...

dale prida-li se do pokoje takova trubka tak vznika novy odraz....nehlede kupa trubek jako u varhan to je velka akusticka zmena nejen pohlceni, ale i v odrazech ne ?
a co pazvuky co se budou loudit skrz trubku ? (vsak vite co udela plas't' za pazvuk kdyz neco poslete trubkou.... treba vodu, nebo ohen, vzduch aj...)
no nevim... to uz lepsi jsou fakt ty penove polokoule jako difuzory k roztristeni a neco k pohlceni....

Odpovědět