Bass-Buster

Řešení akustiky poslechové místnosti, akustické panely, basové pasti.
Pytel
Kontaktovat uživatele:

Bass-Buster

Příspěvek od Pytel »

Včera jsem objevil toto : http://www.stereo.de/index.php?id=535. Koukám že by se to dalo na test udělat z PVC rour např. z OBI.

Neměl někdo možnost poslechu z těmito rourkami.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Re: Bass-Buster

Příspěvek od efičák »

Kdyby to fungovalo, WAF je vynikající, Led diody nebo něco,může i zdobit.
Co mi odešlo pár kusů nábytku, bas je problém.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

To měl někdo v Praze na výstavě, pokud si dobře vzpomínám :shock:
Cabasse ?

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Aby to mělo smysl, tak ten sloupec vzduchu musí rezonovat na určitém kmitočtu, vždy tam, kde je propad v kmitočtové charakteristice místnosti. To naladění na kmitočet propadu je vlastně EQ, dalo by se říci "přirozenou cestou". Čili bez měření se to stejně neobejde a vyladění bude dost pracné. Zcela určitě to nebude fungovat způsobem " A je to !".

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Neviem ptrečo sa to nazýva "booster", ale je to pasívna záležitosť, Rezonátor, takže kde je "diera" tam ho nič nevybudí, takže nič nepridá,žiadny zdvih. Budú to len elegantné basstrapy, ladenie podľa konkrétnych podmienok (rezoancií miestnosti) a meranie bude nevyhnutné.
BVaudio, výroba a predaj

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

to BVa :

a jak se to naladí ? To je celovlnné, půlvlnné nebo čtvrtvlnné ? Pokud by to bylo celovlnné , tak třeba 50Hz má vlnovou délku 6,5 metrů to si nedovedu moc představit.

Legrační vsuvka : Měl jsem maturitní otázku z fyziky : Máte ladičku, odměrný válec, vodu a měřítko. Jak zjistíte kmitočet ladičky ?

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

proč by "booster" musel nutně něco srovnávat? copak všichni toužíme po vyrovnaném průběhu?

vzpomínám si, jak u mě byl aeoliah (ten už je nad věcí a snad se nikdo neurazí) - říkal mi, že mi to hraje pěkně, ale že mu tam chybí "vyšší basy". za boha jsem nemohl pochopit, co tím myslí - dokud jsem naoplátku nedorazil já k němu. měl obrovské sloupy Jamo narvané v rozích místnosti. několik minut mi trvalo, než jsem pochopil, že posloucháme Mig21a Macháčka by po hlase nepoznala vlastní matka. aeoliah si v tom šťastně liboval. skvěle jsme pokecali a bylo to moc fajn...

vzhled na jedničku.

pokud jde o frekvence, na kterých to bude asi fungovat, stačí si představit kostelní varhany...

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Neviem, po čom kto túži, ale na stránke je to jasne napísané, je to lambda štvrť rezonátor, absorbér.
"Der Bass-Buster funktioniert als Lambda-Viertelwellenresonator nach dem System der Transmissionline, nur dass er eben nicht verstärkt, sondern absorbiert. Eine einseitig offene Röhre resoniert bei Tönen, deren Wellenlänge dem Viertel ihrer Länge entspricht."
Bass Buster pracuje ako štvrťvlnný rezonátor podobne ako transmision line, ale nezosilňuje, ale pohlcuje zvuk. Trubica otvorená na jednej strane rezonuje na kmitočte, ktorého vlnová dĺžka je štvornásokom jej dĺžky.
BVaudio, výroba a predaj

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

to BVa :

sorry, nečetl jsem ten odkaz v jazyce Schillera a Goetha . Díky za vysvětlení *2thumbsup*

Dalo by se to tedy udělat tak aby to bylo esteticky přijatelné a pak by se to dalo doladit pískem který by se do toho nasypal až by to bylo právě ta čtvrtina vlnové délky. Já jsem u sebe naměřil nějaký hrb na 110 Hz, takže ten rezonátor by měl přijatelnou délku 75 cm. Možná to vyzkouším *palec*

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

mohl bys to trochu vysvětlit? to že je to čtvrťvlnný znamená, že že bude dost záležet na jeho umístění v poslechovém prostoru?

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

to Dadaft :

to ne, to že je čtvrtvlnný (neskutečné slovo, devět souhlásek po sobě) znamená, že má délku jedné čtvrtiny vlnové délky té frekvence na kterou je naladěný.
K výpočtům potřebuješ znát rychlost zvuku což je 330m/sec a frekvenci. Vlnová délka (lambda) je 330/frekvence, tedy například vlnová délka 330Hz je 330/330 = 1. Tedy vlnová délka 330 Hz je 1 metr.
Pokud je rezonátor čtvrtvlnný (lambda/4) pak má pro kmitočet 330Hz délku 25 cm.
Současně však takový rezonátor bude půlvlnným (lambda/2) rezonátorem pro kmitočet 660Hz a celovlnným pro kmitočet 1320Hz atd..

To že je čtvrtvlnný nemá s umístěním v prostoru nijakou souvislost.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

no, to není zrovna nejšťastnější, že budeš nevyhnutelně tlumit vždy 3 násobné frekvence, ale jinak by to asi udělat nešlo, aby to člověk dokázal "narvat" do obýváku.

bubuxin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubuxin »

Ešte tu je dosť veľké riziko, že manželka, priateľka alebo kto usúdi že prázne to nie je pekné. A šup, máte tam kvety. S kvetmi je tam voda, teda rozladené, a potom ešte drahá usúdi že tam kde ste to postavili vy to nie je pekné. A druhé šup a je to pod oknom.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel »

Před 10lety se vyrábělo také toto : http://www.stereotimes.com/acc051199.shtml . Odkaz na DE forum kde to i zkoušeli :http://www.musik-hifi-stammtisch.de/wbb ... r=0&page=1. Dokonce i s obrázky ;) Ja nyní dělám něco na tento způsob :Obrázek.

Pistacius
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pistacius »

Keď je na frekvenčnej charakteristike hrb, vyrovnáme ho takou rúrou. Super. Ale keď tam je dolina? Čo potom?

Odpovědět