Fast Audio - Resonátory

Řešení akustiky poslechové místnosti, akustické panely, basové pasti.
Odpovědět
fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Fast Audio - Resonátory

Příspěvek od fox »

Včera jsem si půjčil Rezonátory. Sada obsahuje 2ks Basic a 1ks Silver.
Dnes jsem je rozmístil takto:
Silver jsem položil na televizi tak, aby byl v ose mezi bednami. Je ve výšce cca 20cm nad vodorovnou osou výškových reproduktorů. Křidélka jsem natočil směrem k poslechovému místu.
První kus Basic jsem položil do police vpravo od beden, asi 15 cm nad podlahou. Druhý kus podobně, ale na levé straně. Křidélka jsem nasměroval na repro.

Pustil jsem z LP album skupiny UK. Právě včera jsem byl na jejich koncertě v Krakově, takže jsem měl zvuk ještě v živé paměti. Od prvních okamžiků jsem se nestačil divit. Když jsem zavřel oči, byl jsem opět na koncertě v Krakově. Všichni hudebníci byly přesně na svých místech jak na šířku, tak do hloubky. Stejný zvuk. Krásné decentní, ale čisté výšky. Perfektní dynamika. Teplé, ale hutné basy. Když Bruford praštil do bicích, bylo to jako výstřel. Fyzický pocit basů sice nebyl jako na koncertě, ale sluchové smysly si přišly na své.
Potom jsem pokračoval albem /tentokrát CD / Yes-Relayer. Mám CD Sony 707ES. Na tomto přístroji hraje toto album trochu ostřeji. Hoová kytara a Morazovy klávesy se mi zdají chladné. To se ale mnohem zlepšilo. Zvuk byl najednou teplejší, s vrnící basovou kytarou Chrise Squira. Prostor byl dokonalý, neomezený stěnami, jakoby nekonečný.

To jsou moje prvotní postřehy s těmito kouzelnými magickými mističkami.
Budu je mít půjčené týden. Po tuto dobu je nebudu odstraňovat. Pokud to bude opravdu fungovat, měl bych si na ně tak zvyknout tak, že když je potom odstraním, mělo by to být poznat.

Jenom prosím zatvrzelé skeptiky, aby mě tady nekamenovali. A těm, kdo mají o věc opravdový zájem,s těmi se o své poslechové zkušenosti rád rozdělím.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

to Fox:
jsi opravdu odvážný o tom tady psát... *thumbs up*

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Peer píše:to Fox:
jsi opravdu odvážný o tom tady psát... *thumbs up*
Nerozumím. Možná, že někdo zapoměl, že máme 20. let po Sametové revoluci.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

Tak již je mám slíbené na zapůjčení. Jsem opravdu zvědavý, jak to bude fungovat.
To ML: jdeš do toho se mnou? :D

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

pripomina mi to feng-shuei zrcatka :D

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson »

Peer píše:Tak již je mám slíbené na zapůjčení. Jsem opravdu zvědavý, jak to bude fungovat.
To ML: jdeš do toho se mnou? :D
To Peer:
byl jsem ted dva dny mimo, tak mi to uniklo. Pavel už to má?
Taky mne to velmi zajímá, až budeš vědět něco víc, tak pleas napiš nějaké informace.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

To M.L.
Do neděle budou u mě. Pak je budu posílat Peerovi. O resonátory je velký zájem. Objednával je i Berka. Tak si rychle viřiďte pořadník u Pavla. :!:
Chtěl jsem původně resonátory nechat na jednom místě až do konce zápujčky. Ale proto, že mi přišlo pár dopisů od šťastných majitelů mističek s návody, jak je používat, vrhl jsem se na zkoušení. / je trochu s podivem, že obec šťastných majitelů není až tak malá, jak by se mohlo zdát, spíše se rozrůstá./ :o
Po několikerých záměnách pozic jsem dospěl k základnímu umístění resonátorů. Jak jinak. Většinou cesta k úspěchu je trnitá. No, kdybych hned poslechl rad v přiloženém návodu, mohl bych ušetřit trochu času. Aspoň se příště nebudu zdržovat hovadinama a půjdu rovnou k věci.
První co je třeba udělat, je umístit Silver na stěnu za bedny tak, aby byl přesně uprostřed mezi repro a cca 15-20cm nad osou výškáčů. /návody se dost liší, ale já jsem vycházel z rozhovoru s výrobcem ze slovenského HR./ Basic umístit taky na stěnu doprostřed, ale nad podlahu.
Myslím si, že to pro začátek stačí. Pokud to bude pro někoho málo a neví co s penězma, může dokupovat o 106. :lol: :ugee

A co to dělá ? Hned od začátku se dějí podivné věci. Zvuk běhá po pokoji a někdy se zdá, že ve vedlejších místnostech straší. :o
Silver působí na výšky a prostor. Zdálo se mi, že je to nejdůležitější člen sestavy malé, tak i větších sestav. Basic zase na basy.
Zajímavé bylo, že když jsem začal stříbrnou mistiškou natáčet, měnil se prostor a také trochu barva zvuku. Při natočení jedním ze čtyř křidélek k sobé se značně rozšířil pravo-levý prostor, ale zúžil se předozadní a ubylo trochu dynamiky. Při natočení tak, že jsem ze díval přímo mezi křidýlka / mezi nohy ne :oops: / , se pravo-levý prostor zúžíl, zvýšila dynamika a prohloubil se předo-zadní prostor. Ta druhá varianta se mi líbí více, ostatně je také doporučená manuálem.
To je tak asi všechno, co jsem chtěl prozatím napsat.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Vždy tvrdím, že je něco mezi nebem a zemí. K úplné spokojenosti mi schází jen a jen popis, co to udělá se zvukem :

a) při umístění do ledničky

a

b) při odnesení ven (mimo budovu).

Foxi, teprve poté to bude dokonalé.

Omlouvám se tímto veřejně Peerovi a Dadaftovi, že jsem při čtení jejich příspěvků někdy i pochyboval. Nyní již NE.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

V ledničce jsem to měl dnes ráno. Nic zvláštního jsem neslyšel. :(
Testování venku ? Tak ujetý zase nejsem.
Abych to uvedl na pravou míru. Nikdy jsem tomu moc nevěřil. Až když jsem četl ty hádky a osočování tady na fóru, řekl jsem si, že někdo to tady musí vyzkoušet a nebát se o tom napsat. Věřím, že se ke mě připojí další a rozprava se povede mezi těmi, kteří to vyzkoušeli a ti kteří o to nemají z jakých koliv důvodů zájem, se zdrží hodnocení. *taktone*

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Foxi, klídek, pouze jsem reagoval na toto:
Lubik2 píše:........Dále je třeba popisována návštěva u pana Tchanga v Paříži, myslím, nějací fandové z Holandska. Samozřejmě perfektní přijetí a výklad. Dokonce to došlo tak daleko, že pan Tchang umístil nějaké mističky mimo poslechovou místnost, do vedlejších místností, třeba do ledničky a nebo úplně ven na volné prostranství. Toto se mělo také příznivě projevit na výsledku. Tolik jenom zběžně k panu Tchangovi. ........
Jestliže není pravda to, co tvrdí autor, tak je něco špatně a stojí to za vyzkoušení. Nemusíš je vynášet ven sám, pověř tím třeba manželku, nebo děti. Když se na výsledném zvuku nic nezmění, nelituj, máš krásnou ozdobičku na stěně. Jsou totiž věci, které fungují a přesto jim mnoho z nás nevěří. A jsou také takové, které nefungují, ale přesto se jim věří.

Mimochodem, zarazila mne tato věta:
fox píše:......... /návody se dost liší, ale já jsem vycházel z rozhovoru s výrobcem ze slovenského HR./ .......
Nebude to překlep ? Že by pan Tchang byl ze Slovenska ? Nemá to být dovozce či prodejce, resp. testér ?

bubuxin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubuxin »

Krásna predstava ako manželka behá po parkovisku s tou srandou v ruke a ja ju z okna navigujem. A čo v prípade že najlepšie to bude hrať keď bude stáť v strede cesty a misku držať nad hlavou? Ľudia si o nej budú myslieť že je blbá, ale ja nie. Mne to bude hrať perfektne.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Pánové, uvědomte si, že se jedná o velice delikátní záležitost, do které nemůžeme zainteresovat skoro nikoho. Hlavně ne svoje manželky.
Když to nepochopí polovina zúčastněných na fóru, jak to mohou pochopit jiné.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Tak a skončil jsem s testováním. Teď už mi jenom zbývá mističky zabalit do původních obalů a odnést na poštu. *fnuk* Další testovatel bude Peer.
Nakonec jsem, po dokonalém prostudování manuálu, mističky přeskupil takto. Stříbrná zůstala na svém místě. Měděné jsem dal do polic na stěny asi půl metrů od podlahy mezi bedny a poslechové místo. U tohoto rozmístění jsem nakonec zůstal.
Mističky jsem natočil křidélky do boku a mírně nahnul od posluchače ke stěně.
Zvuk se mi moc líbil. Z gramofonu se linula hudba plná detailů, krásných vrnících basů, "pleťových" středů a sametových výšek. *hura*
Když jsem všechno uklidil zvuk se znatelně rozostřil. Do prdele, zase musím dávat deku na televizi! *headbang* * Už aspoň vím, co si nadělím pod stromeček. *hura*

Upozorňuji všechny, že je to jenom můj názor. V jiné místností a na jiné aparatuře to může být úplně jinak.

Odpovědět