kam s nim(a) - maly obyvak

Řešení akustiky poslechové místnosti, akustické panely, basové pasti.
dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kam s nim(a) - maly obyvak

Příspěvek od dadaft »

jenže kvůli dveřím bude to umístění dost nesymetrické a stěna vedle levé bedny opravdu hodně blízko.
navíc pokud by to nebyly dveře, ale jenom průchod (to nevím), bude to téměř neposlouchatelné...

čím dál boční stěny, tím líp.

jacq
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jacq »

jsou to otvory... dvere ne. spatne jsem to popsal v prvnim prispevku.
jsem ale mile prekvapeny, ze jste sem napsali uz tolik ruznych nazoru, oooo jak typicky hifisticke, sto lidi, sto prichuti :) kazdy dava pri poslechu prednost necemu jinemu a kazdy ma svou pravdu. nakonec k ni snad i ja dospeju.

jacq
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jacq »

tak jsem se uspesne prestehovali a tak nejak nebyl cas resit obyvak (byly dulezitejsi jine veci), coz bylo ku prospechu veci, protoze jsme meli cas nechat veci uzrat, parkrat preskladat a ted tak nejak vime, co bychom v obyvaku chteli a kde by to mohlo byt.
audio bylo na druhem miste, na prvnim miste je hlavni ucel mistnosti a to obyvaci pokoj. zjistili jsme, ze rohova sedacka, kterou jsem zde v uvodu odmital, ze urcite nebude, nakonec bude. takze pro bedny zustalo misto pod okny (to mezi nema je naznaceny radiator, bez ktereho se pokoj neobejde).
namaloval jsem si to nejak takto:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

nabytek bude tvorit masivni otevrena police na gramec, zesil a gramodesky na strane jedne a otevrena knihovna na strane druhe. dva gauce, jeden rohovy, jeden maly dvoumistny a konferencni stolek. v pravem rohu nad reprobednou je (velmi prakticka) rohova skrin, ktera tam uz byla, a kterou jsme proti puvodnimu planu zachovali. na podlaze obycejny koberec.
na stene za rohovou sedackou jsou dva plakaty a na strope je planovane prostorove cleneni, do ktereho bych rad schoval nejake osvetleni...

cca do mesice by mohl byt pripraveny nabytek, do te doby doufam nastuduju nejakou metodu mereni a poslu sem pak grafy.
zatim mam predstavu, ze tam vrznu par panelu, aby se to "nejak" upravilo (snad nezkazilo), stejne s tim moc kouzel asi udelat nepujde. nejake velke laborovani a upravy jsem vzdal, to by melo smysl u jine mistnosti...

Asket
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Asket »

skoda, ze ta sedacka je u zdi :/ ...ale bohuzel jsou dany nejaky steny a veci a nejak se musi chodit a zit.

jacq
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jacq »

jo, je velky rozdil v podani prostoru, jestli jsem opreny (s hlavou u zdi) nebo s podeprenou hlavou (asi tak metr od zdi). tak holt budem poslouchat a nebudeme opreni s hlavou u zdi...
nejaka rozumna cesta do kuchyne tam musi zustat :)

Asket
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Asket »

no zadni stena dela moc marasu...
ale ty nase kralikarny jsou stavene tak ze to jinak nejde...
...kdyby slo prebourat treba dvere o neco vedle nebo jinak... bylo by to supr... ale v mnohych pripadech to nejde.. pac neni panelak jako panelak nebo navrzena mistnost v RD. Je tezky udelat poslechovku a byt tam rodina. Ve vetsim RD to je lepsi, pac tam se ta mistnost nejak da najit.
No ja mam vyhodu, ze mam 2+1 v kralikarne a jsem sam. Takze tu mam mistnustku jen pro sebe a nevpoustim tu navstevy, pac me zajmy jsou zcela odlisne od okolniho sveta i rodiny... tudiz jsem pro nich podivin a nezajimava nespolecenska osoba a tak mam klid :lol:

Zkus popremyslet, zda-li by nesla ta sedacka vice dat do prostoru nebo nejak prebourat dvere nebo nejake zaslepit ?

Odpovědět