kam s nim(a) - maly obyvak

Řešení akustiky poslechové místnosti, akustické panely, basové pasti.
jacq
Kontaktovat uživatele:

kam s nim(a) - maly obyvak

Příspěvek od jacq »

shanime nove bydleni a z (pro nas) dostupnych mame vybrany jeden byt v panelaku. celkove je byt dispozicne perfektni, zcela vyhovujici, ja trosku nemam klidne spani z obyvaku, jak pripadne umistit nase audio.
jsme smireni s tim, ze byt nikdy nebude pro poslech to prave a je potreba v byte najit misto i na postel a detsky pokoj.
on je ten obyvak v podstate perfektni, jako obyvak, ale proste fakt nevim, s prihlednutim k zakladnim zakonum symetrie a delsi steny, kam dat repro??? planujeme vyhledove poridit i televizi a ta pak nejspise bude "mezi" nima. jeste by se do obyvaku mela vmestnat mensi sedacka a celkem vetsi mnozstvi knizek...

tady je pudorys pokoje, to hnede jsou reprobedny (zakladna 45x40cm). v jednom z (snad) moznych umisteni? dvere jsou zvetsene, vyriznute otvory (100 nebo 110cm).
Obrázek

od vychoziho umisteni se pak budou odvijet dalsi upravy (podhledy, rohy...)

petrL
Kontaktovat uživatele:

Re: kam s nim(a) - maly obyvak

Příspěvek od petrL »

Jde také o typ... dipóly, horny, klasika? Snaž se reprobedny umístit spíš u delší stěny.

Rado
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rado »

Taky bych je umístil v tomto případě spíš na delší stranu pokoje. Těžké závěsy se záclonami až na zem u okenní strany, na druhé straně otevřenou knihovnu, za sedačku akustické obrazy, koberec a pak už jen chybí akustická úprava stropu...Možností je samozřejmě ale více a záleží, jak moc chceš aksutiku řešit.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Rado píše:Taky bych je umístil v tomto případě spíš na delší stranu pokoje.
vzhledem k umisteni obou dveri to ani jinak nepujde

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

...pokud plánuješ rohovou sedačku, nechej bedny tak, jak navrhuješ, pouze pro poslech postav variabilní extra křeslo do vrcholu trojúhelníku.

jacq
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jacq »

diky, vezmu to postupne
petrL: sirokopasma
rado: presne tento typ nabytku tam bude, nejsme priznivci "prazdnych" a "trendy" obyvaku s obri plazmou a sklenenym stolkem na chlupate rohozce. akusticke upravy budou tez. zakladem ale bylo jak/kam dat bedny, od toho se bude odvijet - co bude reseno nabytkem a co se bude dodelavat
ramones: ne, rohovou sedacku nebudem mit, bude to mensi dvoumistna sedacka. tak nejak mam pocit, ze pro zvuk by bylo lepsi bedny nechat jak jsem je namaloval, ale zase co to okno za nima...

no zkusil jsem tedy namalovat bedny na delsi strane pokoje: pro obyvak je to asi lepsi reseni. bude to zasadni rozdil ve zvuku?
Obrázek

Donuts
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Donuts »

To umisteni u okna je nerealne. Pri rozumnem, respektive minimalnim, 50cm odstupu od zdi bys je mel uprostred dveri.

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

...malý průchod mezi pohovkou a knihovnou
...pohovka zasahuje do dveří

Vidím to na následující kompromis:
...prohodit bedny s pohovkou, pořád budou v prostoru asi méně vystrčeny, než pohovka, no a tv můžeš dát mezi ně.
Bednám stačí, když budou aspoň 1,8m od sebe.

Pořád však nemáš místo pro dobrý poslech, protože u zdi s hlavou to není ono :(

Pesi
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pesi »

to jacq. :
ten tvůj druhý obrázek - to je jak když koukám na svůj obývák - a do puntíku stejně rozmístěno. I s tou knihovnou. A hraje mi to skvěle - neměj obavy ( sloupy asi 75 cm ).Ani nemáme těžké závěsy - Na druhé straně dvěří taky knihovna, v rohu vedle pravé bedny stolek s PC + vyšší úzká knihovna atd. ... prostě zatlumeno přirozeně, žádný spec. úpravy - využito každý místo (holt panelák). Jinak to stejně rozmístit nejde..... Zřejmě máš taky 3+1 v 11ti patráku :)

Pesi
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pesi »

... i když ty 4 metry na dýlku .... to máš trochochu málo - já to mam aspoň 5,5 a na šířku taky asi trochu víc .... celkově to rozmístění je ale dobrý - bude fungovat - a líp to neuděláš

enregistree
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od enregistree »

Vezmi vetsi mistnost. Nebo mensi pohovku - viz nacrtek. V tom vlevo se asi bude lip zit (tady je to same ve vektorovem pdf v meritku):

Obrázek

Priste uz budu liny, a zalozim k tomu tematu thread na slovanetu. Nebo tady nekdo zprovozni moznost davat do prispevku obrazky a prilohy?

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Já mám ještě menší poslechovku (4x3 metry) a Vintage má skoro to, co ty. A má tam tyto bedny:
Obrázek
Od levé do rohu dveře, od pravé ke zdi s oknem sestavu s CD od země až ke stropu.

Já osobně mám také sedačku pro dva, je jen 140 cm dlouhá.

L-u_k-a_s_i, přílohy jsem nezkoušel, ale obrázky jdou pohodlně a bez problémů.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

enregistree píše:Priste uz budu liny, a zalozim k tomu tematu thread na slovanetu. Nebo tady nekdo zprovozni moznost davat do prispevku obrazky a prilohy?
většina lidí si neumí pohlídat, aby obrázky (fotky) neměly 30 mega a podobně. velikost fóra na serveru by brzy byla neúnosná.

takže pochybuju...

p.s.: taky se přimlouvám k umístění u delší stěny.

jacq
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jacq »

diky za dalsi tipy a rady.
vetsi mistnost by byla nejlepsi, ale na to nemame finance... navic dnesni moderni styl obyvak + kuchynsky kout je z hlediska akustickych uprav mozna jeste vetsi orisek :)
jeste to promyslime, ale nejspis to dopadne na variantu vlevo (podle enregistree). uvidime, jak moc mala je ta nase pohovka. na pudoryse ten prostor vypada stisnene, ale v realu to tak spatne nebude
aleska: jj, tva poslechovka a cely tvuj thread je jeden ze zdroju inspirace a spousty zajimavych rad a odkazu, vintageho pokoj s pul-kulickami se libi mi i me nejdrazsi polovicce. bedny mam asi stejne velke jako vintage :) mozna se nejvice budeme inspirovat u nej. ono to nakonec nejak pujde, a kdyz se v tom budem citit dobre, tak i hudba se bude poslouchat dobre.

enregistree
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od enregistree »

Aleska píše:
L-u_k-a_s_i, přílohy jsem nezkoušel, ale obrázky jdou pohodlně a bez problémů.

dadaft píše:většina lidí si neumí pohlídat, aby obrázky (fotky) neměly 30 mega a podobně. velikost fóra na serveru by brzy byla neúnosná.

takže pochybuju...

diky, myslim, ze to tady resime uz ponekolikate, shrnu to: prilohy nejdou. fotky jen pres externi web (imageshack…). jde mi o to, abych mohl vkladat fotky primo do prispevku (ne odkazem na externi web). a abych mohl prilozit soubor jako prilohu. proc se mam furt zdrzovat s nahravanim fotek a priloh na jine servery, nota bene, kdyz je tam po case smazou a tady by mohly zustat?

dadafte, myslim, ze ne, protoze na jinych forech to funguje. a velikost si muze pohlidat administrator fora, kdyz to povoli, zada tam max. velikost v kB, ne?

Ta pohovka v ty nacmarany cimre ma 160 x 80. Je prijemny sedet proti oknu a ne proti zdi, kdyz si muzes vybrat…

Odpovědět