Linkwitzův WATSON = Dadaftův Pro100r ?

Řešení akustiky poslechové místnosti, akustické panely, basové pasti.
dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Linkwitzův WATSON = Dadaftův Pro100r ?

Příspěvek od dadaft »

pompo

je tu ještě jedna možnost, když tak dumám nad tvou poznámkou "zatím nepokládám za odpověď" -- a to možnost ověřená a taky stvrzená asi nezpochybnitelnou autoritou, Johnem Atkinsonem ze Stereophile.

AMBIOPHONICS
http://www.ambiophonics.org/Tutorials/HowGood_2.html

vybral jsem podstránku, kde je vidět, jak oni umistují ty dva páry, ale doporučuji přečíst jejich stránky celé (jsou tam někde i odkazy na ten Atkinsonův poslechový test a recenzi ve Stereophile).

Obrázek

u nich (jestli si to dobře pamatuju) zas až tak na typu beden nezáleží, což je určitě výhoda, na druhou stranu si musíš koupit to jejich udělátko, se kterým to prostě mají pro dané ustavení beden vychytané.
a asi to chce samostatnou poslechovku.

já to nechci nikomu vnucovat, většina si stejně myslí, že melu kokotiny, ale můj čistý názor je, že minimálně milovníci symfonické hudby by o tom měli aspoň chvíli podumat ---- přisune vás to blíž, téměř do pozice dirigenta, má to fakt ukrutně ukrutňácké kouzlo :D

Obrázek

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, :shock: ,,,,,,,,,,,,,,, nooó, pro začátek by to asi nemuselo být tak vyšperkované. :lol: :lol: :lol:

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas »

Dadafte, ono to ani neni tak moc vysperkovane. Odecti cerveny koberec a rozestavene pohltive desky a je to holoposlechovka :-)

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

to jo, ale jen tak lehký odhad na dálku mi říká, že cena těch 4 beden a dvou aparátových věží na obrázku bude (na mě) astronomická. :o

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Měl bych dotaz. V jaké fázi skončilo nahrávání umělou hlavou ? Mělo to nějaký přínos ? Nemáte nějaký odkaz na dobré testovací nahrávky touto technikou ?

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo »

dadaft píše:myslím, že na tom způsobu vyzařování záleží velmi, nicméně já ten Linkwitzův systém SEL nikdy neslyšel a ani ten typ beden neměl doma -- jen to, jak o něm mluví, o jeho vlastnostech, o poslechových zkušenostech, přesně a do puntíku odpovídá mé zkušenosti s mým SEL.
a pokud na něj použiješ 4 bedny boxového typu, to zas vím já, tak nemůžou být v žádném případě basreflexové, protože pak jdou basy okamžitě do háje a musel bys asi použít parametrický EQ, aby ti to neutrhlo palici................ za to ručím - z toho mi vyplývá, že prostě není jedno, co a jak použiješ.
(navíc si všimni, že než došel Linkwitz k té kombinaci dipóly-omnipoláry, zkoušel i jiné, a nebyl spokojen)
celý vtip je v tom, aby bedny i místnost zmizely ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, a když to máš, tak to poznáš, o tom nepochybuj.
ten systém pak bude při správném nastavení hrát všude stejně, v jakékoliv místnosti ("místnost zmizí", nemůže mít vliv) -------- v tom se liší od klasického sterea, kde když dáš stejné bedny do jiné místnosti, tak prostě hrajou jinak a nic s tím nenaděláš.
A kua ,já mám svoje bedny všechny vrtané a luftované :D Mám sic i jeden pár omnipolárních všesměrově vyzařujících a uzavřených věží ,momentálně však s utaveným basákem (to synátor objevil kouzlo hudby).

Odpovědět