Nostalgie (?)

Řešení akustiky poslechové místnosti, akustické panely, basové pasti.
merhaut

Re: Nostalgie (?)

Příspěvek od merhaut »

Neboj boxerte, inspiroval jsi mě k tomu, že v příštím Rock+ bude první díl ze série pracovně nazvané "hifi v Československu a okolí"...
Už mám autorské svolení k "reprintům" několika dobových článků. Jakmile tomu základnímu nápadu dám kostru a strukturu, začnu otravovat i zdejší osazenstvo a především ty "co dláždili cestu", aby zavzpomínali.
Jsem ve stádiu shromažďování informaci, kdokoliv máte cokoliv zajímavého, vzpomínky, fotky, skeny - ozvěte se mi na merhaut@volny.cz .
Díky předem. JM

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Boxere, diskutovat není o čem. Jedná se o odborné články.

Když kdokoli z nás napíše nějaký svůj postřeh, je okamžitě postaven na pranýř a rozčtvrcen.

Český člověk má v genech zakořeněno, že "Co je psáno, to je dáno."
Asi nikdo z nás nemá na to, aby diskutoval, protože o mnohém nemá ani páru.

Je dobře, že kdysi vycházely takové články. Děkuji ti, že jsis dal s tím takovou práci.

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

Je to hezké připomenutí článků z určité doby, která se už nebude nikdy opakovat. V tom smyslu, že nebudou psát lidé se vzděláním B.S. do plátků primárně komerčních. Byla to "přechodná" doba.

Za sebe bych dost polemizoval se statí o kabelech, ale polemiku nepovedu tady. Můžeme si o tom, Zdeňku, popovídat někdy osobně.

boxer

Příspěvek od boxer »

Můžeme si o tom, Zdeňku, popovídat někdy osobně.

Jasně. A já to tady pak vytroubím a budu za chytrýho. Nebo blbýho? Ale to je jedno. :D

boxer

Příspěvek od boxer »

Jo a když už jsem u tý nostalgie.

Nedávno jsem byl něco vyřídit v Truhlářský ulici (v Praze :idea: ) a koukám,proti prodejně klíčů a zámků je prodejnička na hudbu.

Vlezu dovnitř a čuměl jsem jak puk.
Je to přestěhovaná prodejna BlackPointMusic. http://www.blackpointmusic.cz

Kod má rád HUDBU ze škatulky ... JINÁ,tak si tady pochutná.

Krom placek maj i nějaké to LP,jak nové tak bazarové. Není jich moc,ale ...odešel jsem s Evou Olmerovou a Lubošem Pospíšilem.

Kdo má rád knihy o kapelách,především v našem mateřském jazyce,tak takový výběr jsem neviděl ani v Luxoru.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

boxer píše:Tak jsem upřímně očekával daleko větší záplavu diskutujících na daná témata a ono....nic.

O pi...vinách se zde vedou dlohé thready a o tom,o čem je hifi ani pes ....
no, mě třeba v těch článcích zaujala věta:

Protože nejnižší frekvence se šíří kulově, únikovou cestu" jim otevírají i sebemenší skuliny.

nezlob se, ale TOHLE je pěkná p......a.

boxer

Příspěvek od boxer »

Já se nezlobím.Je to tvůj názor.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

ne, to není "můj názor".
basy na nějakou "sebemenší štěrbinu" z vysoka ...
;)

ale to já jen tak.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

zkrátka jsem chtěl říct, že v každém řekněme vědecko-populárním článku se něco najde.
myslím, že kdyby to autoři psali znova, tuhle větu by už nepoužili - máš pravdu, toť můj názor.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Dadafte, pokut špatně provedeš, nebo nedotěsníš konstrukci, která má být vzduchově neprůzvučná, jako by jsi nic neudělal.
Mám s tím nemalé zkušeností. Pár konstrukcí jsem postavil a věř, že práci svých zaměstnanců při stavbě takových konstrukcí pořádně kontroluji.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

no, jak myslíš...

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

Skuliny v neutěsněné reprobedně vedou k rozházení kmitočtové charakteristiky, ale i ke zkreslení a pazvukům, zvlášť při velkých hlasitostech. Jediná možná "skulina" je správně navržený bassreflexový otvor, ale i ozvučnice typu bassreflex se musí, vyjma tohoto otvoru, naprosto perfektně utěsnit.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

určitě ano.

ovšem ta citovaná věta je na téhle stránce:
Obrázek
a netýká se beden a je to prostě nesmysl - že by nějaká škvíra vývodu ústředního topení měla vliv na basy si přece nikdo nemůže myslet.

já nechci kalit vodu, jen že chybička se vloudí...

sekal

Příspěvek od sekal »

boxer píše:Tak jsem upřímně očekával daleko větší záplavu diskutujících na daná témata a ono....nic.
Pokud by jsi sem dal i druhou, závěrečnou (a neméně zajímavou) část článku p. Jandy, hned by bylo o čem diskutovat.. A nevyžadovalo by to ani kdovíjak vysokou kvalifikaci v oboru...

boxer

Příspěvek od boxer »

Pokud by jsi sem dal i druhou, závěrečnou (a neméně zajímavou) část článku p. Jandy, hned by bylo o čem diskutovat.. A nevyžadovalo by to ani kdovíjak vysokou kvalifikaci v oboru...

Tak se ukaž.

Odpovědět