Predny vs. zadny BR u mna...

Řešení akustiky poslechové místnosti, akustické panely, basové pasti.
Lilian
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Predny vs. zadny BR u mna...

Příspěvek od Lilian »

Ahojte,

Riesim to u seba vo vlakne, ale vytiahnem to viac na svetlo.

Viete poradit ako sa sprava predny vs. zadny BR s ohladom na zisk od zadnej steny?

V mojom priestore som totiz nasledoval iste doporucenia ohladom umiestnenia repro AP Virgo. Tieto vsak maju predny BR.

Vlastnim repro tempo6 so zadnym BR., a napriek odporucaniu co najdalej od zadnej a bocnych stien, sa mi toto az tak neosvedcilo.
Tej pre mna najpodstatnejsej zlozky ubudlo az privela. Ako viem to poriesit spatnym dmurovanim priecky za repro, ale to zase ovplivnuje priestorovost.

bavime sa o tomto rozlozeni:

Obrázek

Lilian
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Predny vs. zadny BR u mna...

Příspěvek od Lilian »

Riesim rozdiel ked bola priecka za repro na sirku od steny az k pravemu repro, a teraz ked su repro akoby vo volnom priestore...

Tu je pohlad na priecku (gauc si odmyslite, ten je v tomto pripade na naprotivnej strane)

Obrázek

Lilian
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lilian »

Skor nez som sa dockal odozvi som zbural, skusal a zase postavil...

Neznasam tvrdenie ze repro musi mat priestor, a zadny BR meter od steny... Mal som ich tak o stalo to za ...

Tak som dnes pracne domuroval co som zbural... vysledok? waw efekt je spat, mansi o jednu radu tehal...

Obrázek

Lilian
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lilian »

Tu je amaterske meranie s neskalibrovanym mikrofonom... neviem to sem dat v celej sirke tak po kuskoch, na toto som lenivy, radsej postavim dalsi dom nez babranie sa v PC

Obrázek

Lilian
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lilian »

a kryticka cast....

Obrázek

Lilian
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lilian »

dalej to je o tom istom....

Obrázek

Lilian
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lilian »

Jezis... tu je to v inom rozliseni, staci prekliknut vpravo dole *headbang*

Obrázek

Lilian
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lilian »

a tu aj so subom

Obrázek

blesk666
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od blesk666 »

skusim to velmi zjedodusit:
1.jedno kde mas na bedni umiestneny basreflex, akurat aby nebol "nalepeny" na stene. potom nefunguje spravne
2.stena za bednami ti ako si si vsimol basy pridava. Cim je jej plocha vacsia a bedne nej blizssie, tym vyraznejsie sa to prejavuje. Suvisi to s vlnovou dlzkou (na 20Hz ma akusticka vlna dlzku 17m, na 100Hz 1,7m...)- preto s tym suvisi ako je velky ten murik za bednou. Basy sa siria vsesmerovo ako tlakova vlna. Ked postavis dostatocne velku prekazku, tak to co cez nu "neprejde" dozadu, viac "zostane" pred bednou a prejavi sa to vyssim akustickym tlakom na basoch. Tym ze to uzavres a urobis roh v ktorom je bedna bas pridas este viac.

Lilian
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lilian »

blesk666 píše:skusim to velmi zjedodusit:
1.jedno kde mas na bedni umiestneny basreflex, akurat aby nebol "nalepeny" na stene. potom nefunguje spravne
2.stena za bednami ti ako si si vsimol basy pridava. Cim je jej plocha vacsia a bedne nej blizssie, tym vyraznejsie sa to prejavuje. Suvisi to s vlnovou dlzkou (na 20Hz ma akusticka vlna dlzku 17m, na 100Hz 1,7m...)- preto s tym suvisi ako je velky ten murik za bednou. Basy sa siria vsesmerovo ako tlakova vlna. Ked postavis dostatocne velku prekazku, tak to co cez nu "neprejde" dozadu, viac "zostane" pred bednou a prejavi sa to vyssim akustickym tlakom na basoch. Tym ze to uzavres a urobis roh v ktorom je bedna bas pridas este viac.
Dakujem za technicke objasnenie situacie. Nejak som v tom tapal,hlavne ohladom vyustenia BR a vsesmerovosti .

Otazkou pre mna uz ostava len tolko, ze ci by vacsie bedne dokazali v mieste posluchu vybudit rovnaku uroven nizkych freq. aj bez toho pridavneho murika...

Povedzme nieco ako BW 801matrix, BV MAX, NA Lucid a pod.

Pokial ano, mohol by som uvazovat aj o takto velkych repro. Ak nie, a murik by bol stale potrebny, ostavam pri tychto pidibudkach.

Reiferius
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Reiferius »

Zavidim strop s nosnikama, nezavidim usporadani mistnosti. To je tezko ti psat jak zkouset co a jak. Vlastne musis zjistit co udelat pro tu tvoji poslechovou pozici. Zed nechas jak je, ale bude okoli ovlivnovati. Mohl bys vyfotit poslechovy bod z nejakyho rohu mistnosti? Nebo to nacrtnout? Ale fotka je hned :)

Lilian
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lilian »

Reiferius píše:Zavidim strop s nosnikama, nezavidim usporadani mistnosti. To je tezko ti psat jak zkouset co a jak. Vlastne musis zjistit co udelat pro tu tvoji poslechovou pozici. Zed nechas jak je, ale bude okoli ovlivnovati. Mohl bys vyfotit poslechovy bod z nejakyho rohu mistnosti? Nebo to nacrtnout? Ale fotka je hned :)
Pouzijem fotku z predchadzajuceho usporiadania. Pri troche fantazie si lahko domysliet miesto posluchu presne tam kde je na fotke ten center.

Obrázek

Jednoducho to je teraz presne naopak, s upravou steny za TV ktoru som potiahol do vysky hornej hrany TV.
Takto usporiadane som to uz mal aj uplne bez steny, vtedy bol spominany problem na basoch. Namiesto kvetinovej steny som pouzil tuhy material ktory to akusticky ovplivnil ale k lepsiemu.

Usporiadanie teraz beriem uz ako nemenne, daco pridam na stenu za posluchovym miestom,oblozim tu priecku nejakym kamenom, koberec a hotovo.

Reiferius
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Reiferius »

Ahoj, dlouho jsem tu nebyl. Vyfotiš místnost ještě z toho rohu od okna? Ať je vidět na zeď kde jsou kamna a nalevo od ní. Odepíši už ale hned zítra :D
A napiš rozměry místnosti, prosím. Si s tím pohraju trošku

Lilian
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lilian »

Reiferius píše:Ahoj, dlouho jsem tu nebyl. Vyfotiš místnost ještě z toho rohu od okna? Ať je vidět na zeď kde jsou kamna a nalevo od ní. Odepíši už ale hned zítra :D
A napiš rozměry místnosti, prosím. Si s tím pohraju trošku
No tento nakres by mohol pomoct:

Obrázek

Reiferius
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Reiferius »

Kdo tohle videl, urco nechce o akustice nic psat...no jedine bych zkusil dat na tu pricku oddelovaci valce, jak se davaji pro opticke rozdeleni pokoju. Ani ti nejde otocit bedny k balkonu, pac za tebou je ta pec, na tu porad zapominam. Je to horsi nez jsem videl prvne. Zadne jako poucky, ale poslechove misto mas u zdi a nalevo si zas u zdi a napravo hodne objemove mista. Tedy ty ses uplbe mimo meritka. Jedine pustit si songy a chdit pomalu po mistnosti a zkusit posouvat hladiny materialem a vyplnovat. Ja ti fakt chtel napsat vic, promin.

Odpovědět