Gramofon JVC SRP-473E - pomoc

Především gramofony, přenosky, raménka, ale i magnetofony atd.
karfik
Kontaktovat uživatele:

Gramofon JVC SRP-473E - pomoc

Příspěvek od karfik »

Přátelé,

prosím o pomoc/radu. Koupil jsem tento krásný gramofon bez řemínku a se zadřeným motorkem. Řemínek je na ebay za 215Kč i s poštou, ale co ten motorek. Motorek po zapnutí bzučí, ale netočí. Není nijak opálený či očouzený. Googlil jsem a často píší o tom, že se zadřou ložiska v motorku, protože tam není olej. Po promazání a vyčištění pak motorky šlapou dál. Máte s tímto někdo zkušenost jak na to? Je to reálné?
Díky.

Petr

http://angelicaaudio.rajce.idnes.cz/JVC ... Turntable/

karfik
Kontaktovat uživatele:

Re: Gramofon JVC SRP-473E - pomoc

Příspěvek od karfik »

Tak motorek opraven, byly tam zadřené ložiska, asi je nikdo pěknou chvíli nemazal. Dalo to práci to celé rozebrat a vyčistit, ale jsem rád, že to šlape. Spálené vinutí by byl větší problém. Nyní čekám na řemínek a už se bude hrát. Jinak je to nádherný gramofon, poctivá práce.
Je tam originál vložka a dle lístečku nová jehla, ale nevím, jak poznat, že je nová. Zkoušel jsem si ten hrot fotit na makro a vypadá to jako pěkný černý kužel, což předpokládám by mělo být. Jsou nějaké rady krom mikroskopu, jak poznat, že je jehla/přenoska na výměnu? Díky.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

http://pcbonto.hu/portal/static/upload_ ... _orig2.jpg

Hezký, klasika s headschellem, pořádný kus gramce.
*thumbs up*
I Ty karfíku blbneš s gramofonem?
Mám Tě za průkopníka digitálu s DIY Dac u nás. Ještě ten Phono Box Phono/USB je v normě.

Tak tedy vítej do klubu, ložiska a vinutí ok, fajn.
S hrotem, měl bys vidět průsvitný kámen - diamant, zkus opatrně isopropylalkoholem a neboje se kartáčku, očistit.
Rowing koupil Dynavector 17. Místo hrotu byla koule, dal si práci a vyloupal pořádný hrot.

Píší že tam patří Shibata pro quadro desky. Tak ať dělá radost !

Obrázek

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Vymontuj hrot (nebo celou přenosku - neulomit starý křehký kablík !) a zanes do provozovny oční optiky, tam budou mít ultrazvukovou čističku brýlových skel, ať to sjedou, funguje to. Můj malý patent - zlepšováček.

karfik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karfik »

Efičák:
No já to koupil, protože se mi to hrozně líbí. Mám takovou malou vintage sestavu, vše kolem roku 1980, krom CD Tesla MC900, která je z roku 1985, ale nic staršího stříbrného jsem nesehnal a navíc ji mám plně funkční zadarmo :-). Chtěl jsem nějakou Teslu NC440/450/500, ale do mého finančního limitu 2500Kč jsem nebyl schopný nic solidního sehnat. A ta NC 440 se mi ani moc nelíbí. Za to NC450 je krasavica, to byl sen. A NC500 je tak do krematoria. Toto se naskytlo, sice nefunkční, ale za 1650Kč + řemínek 200Kč + nožky Tesla 150Kč. No a má práce a čas, ale to je radost, to se nepočítá, takže za 2000Kč nádherný gramofon a nádherně udělaný. Plovoucí šasi, plovoucí motorek. Jednou páčkou se to zapne a samo sjede ramínko a na konci se samo zastaví a ramínko vyjede. No to třeba Tesla nemá, to je úplný manuál. Zase má elektronickou regulaci otáček. Ale to já nedocením, já to mám jen na pohádky pro naši malou Viktorku. Jo a ještě jsem vyměnil výstupní cinche za zlacené, ty origo byly už docela zoxidované.
A je v super stavu bez odrbků dýhy tak jak na tvém obrázku, prostě láska na první pohled (snad to žena nebude někdy číst). Sice byla v klinické smrti, ale srdce opraveno a žije dál.
Takže čekám nyní na řemínek, ta gumka z pytlíku sice hraje taky, ale je to jen nouze na otestování :-).
No a na konec teda nějak vyřešit tu přenosku. Pokud bude v nějakém schopném stavu, tak na pohádky stačí a neměnil bych ji. Zkusím ji nějak s citem vyčistit lihem. Jinak pořídím AT91.
Ano, je to dělané na quadrofonní provoz s nějakou spešl přenoskou. Že je tam dokonce nějaká speciální nízkokapacitní kabeláž v raménku. Ono to dole vyleze z raménka a jde to na pájenou svorkovničku, kde je pak už docela pořádný koax směrem k cinchům. Zajímavost je, že to nemá zemnící šroubek. Dle schématu je to uzemněné k zemi jednoho cinche.
Manuál, který jsem velmi ocenil při opravě, je zde:
http://www.vinylengine.com/library/jvc/srp-473e.shtml
Lechos:
Díky za radu, zeptám se na to, už jsem měl jehlu venku, není problém ji tam vzít na vyčištění.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Ta čistička se hodí na CD, dvd...koho by to napadlo...
http://www.led-elektronika.cz/?sidx=0&b ... 2318&sort=

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 »

A na rozdíl od nějakého jiného éšopu, kde jsem brouzdal nedávno, mají i pár modelů za přijatelný peníz, kam se vleze i elpíčko!

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

lechos píše:Vymontuj hrot (nebo celou přenosku - neulomit starý křehký kablík !) a zanes do provozovny oční optiky, tam budou mít ultrazvukovou čističku brýlových skel, ať to sjedou, funguje to. Můj malý patent - zlepšováček.
Do té čističky se lije voda ? Pokud ano, je možné přenosku namočit ? :o

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Ne, vf vibrace a nasucho. Ale...samotnému hrotu by voda neměla ublížit. Kompletní přenosku lépe ne bo co kdyby...

karfik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karfik »

Šak snad přenosku není potřeba čistit, jen hrot, ten je zanesený a ten se dá vysunout a čistit samostatně, není potřeba sundávat celou přenosku a pak ji znova seřizovat. Dnes to zkusím doma lihem a štetečkem a když se nezadaří, zajdu "na město" do optiky. Teď mě napadlo, zda ji nemají tady ve firmě pod námi, musím se tam zeptat.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Nějaká voda či jiné médium tam možná cirkuluje bo jinač by to zapatlaná brýlová skla neočistilo ani ty CD a dvd. Jsou prostě různé typy a systémy těch čističek.

karfik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karfik »

Včera dorazil řemínek a tak dnes ho testnu, snad bude OK. Taky ještě musím vyměnit silentbloky u subšasi, staré gumové byly dva už zborcené a dal jsem tam takovou pěnovku a ta je moc měkká. Koupil jsem takovou pevnou gumopěnu, tak ji dnes připravím na požadované rozměry a snad to bude OK. A yt nožky Tesla jsou taky odpružené, takže je to odpružené 2x :-). A motorek, ten je taky ještě na pružinkách a gumě. Tam je odpružené všecko co se dá. Jediná věc, která nezůstala stejná je uchycení ložiska talíře. Zespoda příruby toho ložiska, kterou se to pomocí tří šroubků připevňuje k subšasi, je půlkulatá matice a ta dosedá do prohlubně v tom plechovém subšasi. A ty tři šroubky byly dotažené taky, aby se ta příruba nikde toho subšasi nedotýkala. Nevím zda je to pochopitelné, prostě to drželo tak zajímavě, to ložisko se dotýkalo toho subšasi vlastně jen bodově a plus ty tři šroubky. Jenomže nevím jaký to byl důvod, talíř se těsně dotýkal mechanizmu na přehazování řemínku na rychlost 33/45ot. Talíř není deformovaný a to ložisko nevím kam by kleslo, je ocelové. Takže jsem ložisko odšrouboval, šroubky byly zalakované z výroby, takže to tak bylo schválně a pod šroubky dal podložky, aby se dostalo ložisko výše. Takže nyní již drží jen za tu přírubu a ta půlkulatá matice se subšasi nedotýká. Ono vlastně tím bodovým kontaktem dá se říci bylo taky lehce odpružené, co dovolila deformace té příruby. Jedině si něchat někde vytočit tu matičku delší a dát tam delší šroubky. A ještě závaží na raménku bylo naopak, snažil jsem se nastavit sílu na hrot a stupnice byla zezadu, tož to nevím, jak to mohl někdo nasadit špatně.
Naposledy upravil(a) karfik dne 21 kvě 2014 08:16, celkem upraveno 1 x.

karfik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karfik »

V ultrazvukové čističce je nějaká kapalina, nejspíše voda, tam ty věci neskáčou jen tak :-). V minulé práci byla, tak jsem si tam čistíval věci.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

karfik píše:Šak snad přenosku není potřeba čistit, jen hrot, ten je zanesený a ten se dá vysunout a čistit samostatně, není potřeba sundávat celou přenosku a pak ji znova seřizovat. Dnes to zkusím doma lihem a štetečkem a když se nezadaří, zajdu "na město" do optiky. Teď mě napadlo, zda ji nemají tady ve firmě pod námi, musím se tam zeptat.
Já mám jenom MC přenosky, zde je chvějka s hrotem napevno. Jednou za čas napustím tampon isopropylem. Tampon položím na talíř a hrot do něj opatrně spustím a nechám pár minut působit. Někdy se na bílém tamponku objeví malá černá tečka.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Všechny MC jsou nafest spojené hroty s přenoskou ? Tak to nepůjde vyměnit samotný hrot leda celý systém...ale to jsou bazmeky pro majetné kerý na kačku či stovku nehleděj...slušní zaměstnanci - proletáři všech zemí hrajou na přenosky MM.

Odpovědět