MM prenoska do 3000 Kc

Především gramofony, přenosky, raménka, ale i magnetofony atd.
Teti
Kontaktovat uživatele:

MM prenoska do 3000 Kc

Příspěvek od Teti »

cus shanim prenosku pro svuj druhy gramofon - Pioneer PL600X. Nemate doporuceni pro dobrou prenosku? Klidne i vintage.
Docela se me libi Ortofon 2M Red, ale chtel bych zkusit i jine znacky. Vim,ze za ty penize to zadny zazrak nebude, tak se musim rozhlizet dukladne.
V anglii se da sennat 2M red za £65, coz je velice prizniva cena.

Miero
Kontaktovat uživatele:

Re: MM prenoska do 3000 Kc

Příspěvek od Miero »

Mam Ortofon 2M Red a na niektorych doskach v miestach kde je vyssia hlasitost mi pravy kanal limituje (s roznymi preampami). Reklamovat som to nebol, no na minulorocnej Analogovej Akademii v Prahe bola na slabsej zostave tiez Ortofon Red a pocul som to tam tiez.

Inak je fajn, ale toto trosku zamrzi.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

to Miero,

není to antiskatingem ?

MPK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MPK »

DENON dělá i MM nebo to je vysokovýstupová MC do MM vstupu...do ní bych šel..cenou je to na hraně.

Teti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teti »

MPK píše:DENON dělá i MM nebo to je vysokovýstupová MC do MM vstupu...do ní bych šel..cenou je to na hraně.
Neco konktretniho? Eficak psal o Shure M95, ale ta je dost pod rozpoctem.

MPK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MPK »

...stačí trošku hledat...Denon DL110

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

Ortofon 2M Blue

Teti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teti »

Tak zatim to vypada na Denon DL110 nebo Shure M97XE

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

Ahoj, Teti.

To není žádné ořezávátko !
Google mi našel dobrý vintage gramofon co rozhodně zaslouží pozornost.

Obrázek

Můj přezíravý chybný pohled na kvalitní japonské automaty napravil Renownův repasovaný kousek Sony s Ortofon Akcent Valencia.
Byla to Analogová Akademie, myslím 2010 kde ten kus uchvátil a Kuba4 se ho zmocnil.
Už ho nedá.

Po chvilce hledání mi napověděl link doporučených přenosek z mé nejoblíbenější firmy na přenosky : Ortofon.

http://www.ortofon.com/support/replacement-cartridges

Ortofon cartridges recommended for PIONEER PL-600

Cartridge type The recommended cartridges
OM Series OM 5E
Moving Magnet 2M Blue
Moving Coil MC 20 SUPER / Rondo Blue
Moving Coil High Output MC-3 Turbo

Kovovému ramínku by slušela pozlacená vintage Ortofon MC 20 Super, to pro koukání.

Obrázek

Tip na Ortofon Rondo náhodou potvrzuje diskuze na specializovaném fóru : http://www.vinylengine.com/turntable_fo ... 55&t=41433

Shure osobně neznám, ale nebál bych se MM Pickering. Stará americká firma netrpí výkyvy kvality a jejich HiFi model je výborný.

Denon DL-110 nesnáším, Tačmud mě trápil poslechem té MC HO přenosky a nevím, zda to bylo nevhodnou kombinací k ramínku Pro-Ject Xpression II., nebo prostě to, že se rozehrávala 100 hodin :| než jsme z ní vyrazili pleťovku.

Ortofon MC HO MC3 Turbo splňuje cenou a vlastnostmi Tetiho podmínky, ale charakter je velmi neutrální, záleží na kombinaci s phono předkem, aby to nebylo moc chladné až číselné.

Teti, za mě : doporučuji hrot Nude Fritz Gyger 70 na MC20 Super, nebo jemně temperovaná "dřevěná" Rondo Blue s tímtéž hrotem, pro orchestrální a akustickou hudbu.
MC Phono se zátěží 50 a méně Ohmů podpoří vzornou linearitu, která je příjemná audiofilskou vyrovnaností.
MC20 Super se dodává s headshelem což ti závidím. Výměna přenosky je dílem okamžiku. :-)

Obrázek

Obrázek

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil »

Vetřu se sem s dotazem. Konečně nadešel volný čas (venku je hnusně) na novou přenosku na gramo Technics SL 2000 a teď řeším dilema, jestli OM2 Red nebo Bronze. Co byste brali vy a proč? Cena pro mně není to nejdůležitější, ale do 2M black se mi, vzhledem k ceně grama, jít nechce.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

lidumil píše:Vetřu se sem s dotazem. Konečně nadešel volný čas (venku je hnusně) na novou přenosku na gramo Technics SL 2000 a teď řeším dilema, jestli OM2 Red nebo Bronze. Co byste brali vy a proč? Cena pro mně není to nejdůležitější, ale do 2M black se mi, vzhledem k ceně grama, jít nechce.
[youtube]uvcRVYN1J1M&feature=related[/youtube]

Ahoj, lidumile.
Jsi rozhodně vítaný. ;)
Eskové kovové ramínko s vyšší efektivní hmotností ve mě vyvolává vzpomínku na RPM-1.3 Genie a Ortofon 2M Black.
Ten klid eskového hliníkového ramene hrotu Shibata a cívce z postříbřené mědi na 2M Black zvuku slušel.
Vzájemně to byla synergie.

Obrázek

Podobný efekt by měl nastat na Tvém Technics SL 2000, kterému nemohu najít udanou efektivní hmotnost pro přesný výpočet rezonančního kmitočtu.
Ale stejně je to jen teorie, mnohdy je skutečný výsledek jiný, než vypočítané hodnoty.
Těžší kovové eskové ramínko a pogumovaný talíř naplňuje představu, že to bude podobně příjemné, jako zvuk RPM1.3 Genie s podložkou pod LP Leather it a Ortofon 2M Bronze, které znám ze seřizování od kamaráda.

Stačí tedy dodržet doporučený přesah za osu talíře (spindl) a šablonou jednoduše zarovnat (null point).

S receiverem Sony a jeho (již zaplaceným) integrovaným phonem bude investice do nového, pro mě skvělého formátu LP lidová a radost z něj Tě nemine !

Její osazení kovovým eskovým ramenem zatlumí živé výšky, gumový talíř pohltí vibrace LP a zbude rozlišený, plně konturní zvuk s informací o těle činelů, korpusech "sláčiků" a violončel a mechanice koncertních pian.

Obrázek

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB »

Zdravím ve spolek. Nevím jestli to sem mohu takhle napsat.

Mám MM přenosku Goldring 1012GX. Stojí nějakých 6700,-. Hrál jsem na ní opravdu jen pár hodin když jsem si půjčoval phono zesilovače a vybíral si jaký zakoupím.
Nakonec jsem si stejně hned pořídil MC Denon úplně za jiné peníze. Kdo by ji chtěl tak ji dám za 2800,-. Mám ji doma a nepoužívám ji tak by třeba mohla se někomu hodit.

http://www.goldringaudio.cz/goldring/es ... ng-1012-GX

Teti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teti »

Dival jsem se na spousty prenosek k tomuto gramofonu a rozhodoval jsem se mezi:
Shure (cena 70 liber)
Orotofon 2M Blue
Denon DL110.

U Denonky je problem napeti na vystupu pouze 1.5 mV, tak mam strach ze to vintage phono nezvladne.
Na Ortofon 2M Blue jsem slysel jenom samou chvalu, ze pry je opravdu vyborna za ty penize - RED jsem nechtel, protoze, preci jenom je to entry level a sam jsem ji slysel a vim i od vicero lidi, ze neni uplne idealni. Mozna jsem snob,ze chci kupovat hifi prenosku ke druhemu gramofonu kdyz by stacila nejaka levna????

juras99
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od juras99 »

Řeším podobný problém, jen s tím že limit je max 2500,-. V podstatě mi zůstali dva kanditáti - Audiotechnica AT95e a Ortofon 2M Red, eventuelně ještě po přečtení tohoto threadu ShureM97xE. "Technicky" se mi nejvíc líbí 2M red, protože má nejvyšší výstupní napětí 5,5 mV. Napětí řeším proto, že současná OMB5e která má 4mV hraje při stejně nastavené hlasitosti na zesilovači od dost slaběji než třeba CD. Možná je pitomost to řešit, ale občas to při přepnutí vstupů naštve. Ostatně není to vyšší výstupní napětí 2M red příčinou té zmiňované limitace ? No a nejblbější otázka na závěr - kterou z těchto tří vybrat ? :? Gramec je Debut III, preamp Actidamp MKIV v3... Není zde náhodou někdo kdo zmiňovanou ortofonku v kombinaci s actidampem provozuje ?

Prospero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Prospero »

Ze tvych tri kandidatu je Ortofon rozhodne nejlepsi volba, ja bych ale jeste rad upozornil na novinku japonske firmy Nagaoka - MP-110. Cenove na stejne urovni jako "Redka", zvukove jeste (i v ocich odborneho tisku) o malinko dal, i kdyz ma vystupni napeti "jen" 5,0mV. ;) Tim chci rict, ze bych ten "problem" s rozdilem hlasitosti CD a Phono vstupu vubec neresil. Je to naprosto normalni, zato ten Phono odskodni vetsi pohodou. :D

Odpovědět