Zkrat gramofonu a podivné pojistky

Především gramofony, přenosky, raménka, ale i magnetofony atd.
Trauma
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Zkrat gramofonu a podivné pojistky

Příspěvek od Trauma »

Ahoj
Mám Teslu NC450 a před nějakou dobou jsem se ho pokoušel uzemnit způsobilým drátem, jenomže jak jsem ze předu velmi nešikovně manipuloval s drátem na druhé straně gramofonu tak se drátek nejspíš dotknul jakéhosi vývodu zezadu v soklu na kterém původně bývala záslepka, a v gramofonu to něco zkratovalo a motorek přestal běžet. Proto jsem ho tedy otevřel a vyndal 2 pojistky (obě mrtvé), koupil jsem tedy nové (400mA 250) stejně jako ty které tam byli (ale ve schématu je prý 500mA). Motorek naběhl a gramofon fungoval jako dřív. Ale asi po týdnu denního fungování jsem si šel pustit desku motorek se normálně rozjel ale sotva nabral otáčky tak se rychlost vycvakla a motor se stopnul. Opět jsem gramofon otevřel a pojistky byli opět mrtvé a jedna z nich dokonce trochu začouzená.
Takže tedy nevím kde by mohl být problém když už to vlastně všechno fungovalo. Sám elektru nerozumím takže kdybyste mohl někdo se zkušeností poradit byl bych moc rád.
Díky moc

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkrat gramofonu a podivné pojistky

Příspěvek od Jarda69 »

jakéhosi vývodu zezadu v soklu na kterém původně bývala záslepka
zkus nafotit, dát fotku někam na net a sem hod odkaz.
Případně, najdi nejbližšího opraváře elektroniky.

Trauma
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Trauma »

http://imageshack.cz/image/Uwi

Psal jsem ještě tomu pánovi co mi ho prodal a říkal že mohlo být nějaké přepětí v síti a že ty pojistky mají být 500mA. takže ještě zkusím koupit ty.

šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od šeďour »

No ,já spíš myslím, že jsi nešťastnou náhodou zkratoval vinutí motoru tak, že je částečně poškozený, motor má nadměrnej odběr proudu a závada se bude opakovat.Prostá výměna pojistek za pojistky s vyšší hodnotou asi moc nepomůže.Bude se na to muset podívat nějaká osoba s odpovídající kvalifikací.
kabelguru.cz

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 »

Ta záslepka je místo, kam patří telefonní žárovka koncového vypínání. Pokud je odstraněna, gramofon je zřejmě předělán na LED a tím drátem tam moh o něco štrejchnout. Zkratem vinutí motoru se rozhodně nepoškodí motor, spíše odešlo něco v elektronice. Každopádně to chce KVALIFIKOVANOU obhlídku.

Trauma
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Trauma »

Aha, no já právě nikoho přes gramofony neznám. Mohl bych ale koupit tu desku s elektronikou a se známým to zkusit vyměnit za tuhle co tam je. Pokud je tedy velká pravděpodobnost že by příčina mohla být tam. no a nebo nový motorek?
Zatím díky

šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od šeďour »

S499_1023->...máš pravdu, nevšim jsem si, že je to model NC 450.Tam to opravdu bude ta elektronika řízení otáček a vypínání.Možná je jen načatej zdroj.Motorek to v tomhle případě nebude.
kabelguru.cz

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 »

Trauma: Odkud jsi? Doporučil bych pana Zatloukala v Litovli.

Trauma
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Trauma »

Jsem bohužel z Prahy

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

jo, když všechny resuscitace selžou pomůže leda šaman z Litovle
http://www.gramofony.wz.cz/
ale neříkej že v Práglu není servis na gramce Tesla, zde jeden přímo v centru města:
http://www.phono.cz/sluzby/opravy-gramofonu

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 »

Tak tam bych zrovna nechodil.
Trauma: Zkus servis ODIS v Ovenecké 7.

Trauma
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Trauma »

Ještě jsem koukal na http://www.retroservis.cz/

ale dobrý by bylo vědět kolik by případně přibližně stála ta elektro deska s regulací otáček, protože je momentálně na Aukru v dražbě, takže nevím jestli jí nemam koupit tam.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

aha, P6, tam to neznám...nejlépe ovšem dobrý kolega bastlíř-dráteník co pracuje s nepatrnou réžii a gramec Ti vyrichtuje na počkání

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Motorek naběhl a gramofon fungoval jako dřív. Ale asi po týdnu denního fungování jsem si šel pustit desku motorek se normálně rozjel ale sotva nabral otáčky tak se rychlost vycvakla a motor se stopnul.
Ak to po výmene poistiek fungovalo týždeň, tak elektronika asi nebude vadná... Boli tie poistky okrem hodnoty aj rovnakého druhu (F, T, L) ako tie originálne? Aj to môže byť príčina prečo odišli. Ak sa tam teraz dajú nové poistky, funguje to normálne, alebo sa okamžite prerušia?
BVaudio, výroba a predaj

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

pravdaže, vyzkoušej jinou pojistku stejné hodnoty (mA) když střelí F dej T nebo naopak, pokud je ve schématu 500 mA tak s malým rizikem je můžeš vyzkoušet, taky může bejt v letitém přístroji nějaký elyt bez kapacity ale výměna to už je střední elekrtrotechnická

Odpovědět