Amazon.co.uk & spolehlivost České pošty

Kamenné obchody, bazary s CD a LP, e-shopy, prodejci
zabiny007
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 kvě 2014 14:16

Amazon.co.uk & spolehlivost České pošty

Příspěvek od zabiny007 »

Ahoj, ztrácí se vám někdy zásilky nosičů ze zahraničí? Docela často objednávám z anglického amazonu (jen letos cca 50 kousků - většinou bazarové CD, ale občas i dražší SACD či vinyly) a už se mi 4x stalo, že nic nedorazilo. :cry: Na jaře mi z cca 20ks objednávky nedorazily dvě CD (posílají každé zvlášť, i když je to od jednoho prodejce...), takže jsem reklamoval a vše obratem zaslali s omluvou znovu. A teď zas... Před měsícem nedorazil vinyl (Herbie Hancock River: the Joni Letters), tak jsem jej před 14 dny reklamoval. A dnes je to 10 dnů, co marně čekám na další vinyl (Take Ten od Paul Desmoda), tak budu zase muset reklamovat.. Bohužel to posílají jako normální poštu, takže je to nepojistitelné a nedohledatelné. Asi už chápu, proč některé obchody neumožňují zaslání do ČR... Ale zajímavý je, že třeba z jpc.de se mi to ještě nestalo.
Máte někdo také takovou zkušenost? Nebo to jen u nás mají pošťáci rádi hudbu?

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Amazon.co.uk & spolehlivost České pošty

Příspěvek od petrL »

Mě se něco ztratilo asi 2x. Pokud to krade někdo od ČP, tak to bude nejspíš problém tvojí pobočky. Zkus to nechat posílat na jinou pobočku (třeba do práce). Ale jestli se to ztrácí jenom od 1 odesílatele, bude ten "problém" spíš u něj.

zabiny007
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 kvě 2014 14:16

Re: Amazon.co.uk & spolehlivost České pošty

Příspěvek od zabiny007 »

Přes amazon objednávám z více obchodů – povětšinou all your music, nagiry, zoverstocks a momox co uk. A ztráty byly 2xzoverstock ( ty dvě CD) a nyní vinyly z 1x allyour music a 1x nagiry… Takže to vidím spíše na ČP…

Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Amazon.co.uk & spolehlivost České pošty

Příspěvek od drfish »

Zatím se mi nikdy nic neztratilo od Amazonu ani jpc. A to už dvakrát přišla krabička poměrně "na hadry", že jsem musel před pošťačkou rozbalit balíček a zkontrolovat obsah. ;)

Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 772
Registrován: 03 pro 2008 11:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Amazon.co.uk & spolehlivost České pošty

Příspěvek od jirie »

Problém je, že hlavně prodejce Amazon poskytuje jen dvě varianty dodání. Obyč. pošta bez záruky dodání a pak nějaký kurýr, který je mnohdy třikrát dražší než samotná cena zasílaného média.
Po zkušenosti s dodáním Immersion boxu TDSOTM, který jen tak trčel ze schránky a díky náhodě jsem o něj nepřišel rukou kolemjdoucích. ( Tohle spíše svědčí o totální debilitě doručovatelky)
Další objednávku jsem po letech nechal poslat kurýrem. Úžasně zdemolovanou zásilku jsem dostal za tři dny. Jen zázrakem nedošlo z demolici samotného zboží. Amazonu jsem poslal fotky s důraznou výtkou, ale co myslíte, že se stalo??? Ani pes neštěkl.
Já osobně jsem s Amazonem skončil. Už jen z principu jak se chová nejen ke svým zaměstnancům , ale i ke svým zákazníkům a vůbec nefunguje zpětná vazba. Tohle se mi u e-Bay nestane. Vždy se domluvím na způsobu doručení s prodejcem předem bez ohledu na případný výsledek aukce nebo přímého prodeje.

Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 1459
Registrován: 11 bře 2009 14:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Amazon.co.uk & spolehlivost České pošty

Příspěvek od noaid »

Z Amazonu se mi nikdy nic neztratilo, ani z britského ani amerického. Jen jednou z jednoho amerického velkoobchodu, ale to byl jejich problém, vůbec to neposlali. A ani nereagovali na reklamaci, prostě po měsíci objednávku přepli z připravuje se na odesláno, asi mysleli, že to zapomněli přepnout. Nemám ani zboží ani prachy.

V případě Amazonu bych neobviňoval Českou poštu, často to totiž na našem území doručují do schránky jiné nasmlouvané soukromé firmy, jméno si teď nevzpomínám, myslím, že v názvu je "media". Na mne jednou takhle zvonila ve 4 hodiny ráno takováto soukromá doručovatelka, že se jí to nevleze do schránky, ať si pro to dojdu osobně.

Takže - není jenom Česká pošta, ta je v tom často nevinně.

Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1306
Registrován: 04 dub 2011 21:02
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Amazon.co.uk & spolehlivost České pošty

Příspěvek od lidumil »

No on ani jiný přepravce není zárukou bezpečného dodání. GLS mi doručilo LP (poměrně drahé) s proraženým kartonem a poškozenou deskou a ještě díru do kartonu přelepili "dodací" samolepkou, abych si toho na první pohled nevšiml. Bohužel to přebírala moje matka, ale nakonec to vzali zpět - sice s mnoha kecy .....

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Amazon.co.uk & spolehlivost České pošty

Příspěvek od petrL »

noaid píše:Z Amazonu se mi nikdy nic neztratilo, ani z britského ani amerického. Jen jednou z jednoho amerického velkoobchodu, ale to byl jejich problém, vůbec to neposlali. A ani nereagovali na reklamaci, prostě po měsíci objednávku přepli z připravuje se na odesláno, asi mysleli, že to zapomněli přepnout. Nemám ani zboží ani prachy.

V případě Amazonu bych neobviňoval Českou poštu, často to totiž na našem území doručují do schránky jiné nasmlouvané soukromé firmy, jméno si teď nevzpomínám, myslím, že v názvu je "media". Na mne jednou takhle zvonila ve 4 hodiny ráno takováto soukromá doručovatelka, že se jí to nevleze do schránky, ať si pro to dojdu osobně.

Takže - není jenom Česká pošta, ta je v tom často nevinně.
S Amíkama mám podobné zkušenosti. Tihle šejdíři http://stores.ebay.com/get-importCDs mi z ebaye neposlali koupené CD. Na urgence pořád jenom "čekat", a po uplynutí ochranné lhůty ebaye přestali reagovat... Při jiném nákupu z US se CD ztratilo, ale poslali mi náhradní. Překvapilo mě, že ho doručila ne Č. pošta, ale nějaká ta "media" agentura, co jinak nosí letáky. Zvonili na mě už někdy v 7 hodin.

zabiny007
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 kvě 2014 14:16

Re: Amazon.co.uk & spolehlivost České pošty

Příspěvek od zabiny007 »

Tak dnes jedno - 14dní pohřešované album dorazilo (by amazon - all your music)... Když jsem viděl obal, ani jsem neměl odvahu to otevírat... Zvědavost byla ale rychlejší, tak jsem to bohužel nestihl vyfotit nerozbalené.. Naštěstí LP bez poškození, jen u obalu ohnuté dva rohy, z toho jeden hodně :-(

Ale když jsem to pustil, na trable jsem zapomněl. Nádherná deska :-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 194
Registrován: 14 říj 2010 15:48
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Amazon.co.uk & spolehlivost České pošty

Příspěvek od timcs »

[quote="zabiny007"]Tak dnes jedno - 14dní pohřešované album dorazilo (by amazon - all your music)... Když jsem viděl obal, ani jsem neměl odvahu to otevírat... Zvědavost byla ale rychlejší, tak jsem to bohužel nestihl vyfotit nerozbalené.. Naštěstí LP bez poškození, jen u obalu ohnuté dva rohy, z toho jeden hodně :-(

Ale když jsem to pustil, na trable jsem zapomněl. Nádherná deska :-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek[/quote

Škoda, že si to rozbalil. Ja byť na tvojom mieste ak by som zbadal, čo i len malé poškodenie balenia tak reklamujem u prepravcu, nech zacvakajú za to čo spôsobili. Veď na to máš právo. Ešte jedno, čo môžeš urobiť je, že upzorníš amazon aby balili do pevnejšich obalov.

Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1306
Registrován: 04 dub 2011 21:02
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Amazon.co.uk & spolehlivost České pošty

Příspěvek od lidumil »

petrL píše:S Amíkama mám podobné zkušenosti. Tihle šejdíři http://stores.ebay.com/get-importCDs mi z ebaye neposlali koupené CD. Na urgence pořád jenom "čekat", a po uplynutí ochranné lhůty ebaye přestali reagovat...
To se mi stalo rovněž, takže před koncem ochranné lhůty jsem to oznámil na eBay a ty se pak smekali *2thumbsup* Ale ojedinělá zkušenost.

zabiny007
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 kvě 2014 14:16

Re: Amazon.co.uk & spolehlivost České pošty

Příspěvek od zabiny007 »

Tak dnes opět zážitek s Českou poštou...
11/3 jsem na Discogs koupil v DE nějaké vinyly. 12/3 mi prodejce vystavil FA, kterou jsem obratem zaplatil přes PayPal, 13/3 odešla zásilka z DE a 15/3 ji přebrala Česká pošta. Ta ji 16/3 uložila na SPU v Brně a od té doby se nic neděje. SPU je jen technická provozovna, kam si člověk zajet nemůže a ani se nejde na jejich čísla dovolat. Dnes jsem to nevydržel a napsal na Poštu oficiální stížnost a dotaz, co mohu udělat proto, aby mi balíček, co u nich už 10dní leží, laskavě doručili..

Z jejich info linky mi přišla za dvě hodiny tato odpověď:

Vaše emailové podání bylo podstoupeno k vyřízení. Výsledek obdržíte v co nejkratším termínu, nejpozději však do 30 dnů.
Hezký den

Věra Slanařová
Call centrum


*headbang* *headbang* *headbang*

Uživatelský avatar
NIN
Příspěvky: 1575
Registrován: 30 led 2013 15:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Amazon.co.uk & spolehlivost České pošty

Příspěvek od NIN »

Česká pošta mě vytočila několikrát. Já měl např. SMS, že dorazí balíček. Balíček nikde ve schránce žádný lístek a tak třetí den volám na informace. Řekli mi, že balíček je dodaný. Ptám se tedy komu. Nahlásili mi jméno paní, která to převzala. Povídám, že to jméno neznám. Nakonec jsem zjistil, že když jsem nebyl doma, tak to dali nějaké paní na hlídání, která se občas objevovala u sousedů o pár chalup dál. Když jsem pak zase volal na ústřednu a ptal se jak si to představujou, tak mi řekli, že pokud to není zásilka do vlastních rukou, tak jí můžou dát každému kdo je nablízku o kterém si myslí, že tam někde bydlí. Poté jsem jim teda nastínil situaci, že třeba ta dotyčný ten balíček zapře a co jako dál? Asi 3x mi paní naučenou větou řekla: "V tomto případě Česká pošta nepochybila" *headbang* Takže oni se té zásilky zbaví a já to pak mám vymáhat na někom jiném. Je to normální v našem státě?

dkdkdk
Příspěvky: 439
Registrován: 13 lis 2014 18:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Amazon.co.uk & spolehlivost České pošty

Příspěvek od dkdkdk »

Měl jsi alespoň jméno té paní. Mně jistá dopravní služba 2x, co jsem je byl nucen využít (prodejce ze zahraničí nic jiného nepoužívá), nechala balík bez upozornění před vchodovými dveřmi :D . Štěstí, že dům je kus od vozovky/chodníku :?

Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1306
Registrován: 04 dub 2011 21:02
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Amazon.co.uk & spolehlivost České pošty

Příspěvek od lidumil »

No mně doručovatelka hodila asi 3x vinyly přes plot na verandu - cca 10 m. Ještě, že je odesílatel zabalil velmi pečlivě. A včera mi zase přišla několikrát SMS, že mi budou doručovat balík s dobírkou 615 kč, který jsem neobjednal. V další SMS mi přišlo, že balík budou doručovat do Moravských Budějovic, kde jsem nikdy nebydlel :o

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host