Bluesound Node2 vs Pioneer N-50AE

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
dkdkdk
Kontaktovat uživatele:

Re: Bluesound Node2 vs Pioneer N-50AE

Příspěvek od dkdkdk »

Asi jako první zaujme odklon od původní cenovky (pokud jsi ho teda nesehnal v ceně zmíněného Pioneera). Kdybych chtěl v budoucnu měnit streamer, na co koukat, co byly u tebe ty rozhodující faktory?

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera »

Ten odklon je docela zásadní,ale asi ne špatný ;) Název vlákna je tím pádem docela úsměvný ;)
Já ale stejně musím zase trochu oponovat vůči streameru jako takovému.Ted jsem skoro měsíc byl na zcesti,bo mě docela překvapilo Oppo :shock: Fakt úžasný kombajn,úžasné ovládání pomocí aplikace,byl jsem nadšen.Ale,pak přišlo probuzení a zase u mě to samé,co když budu chtít měnit Dac :oops: Pak jsem znovu zapojil pasivní Nuc,externí Dac a bylo jasno, Oppo bylo u mě pouze chvilkové poblouznění ;) Prostě zvuk z nucu jako transportu a externího DACu,který momentálně vlastním je úplně jinde.A hlavně flexibilita,můžu kdykoliv Dac změnit,což u mě v mém mozečku znamená,můžu měnit charakter zvuku a když přijde něco nového,můžu upgradetovat,tím pádem klid na duši ;)

marasten
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marasten »

Odklon od ceny je opravdu zásadní, ale nakonec jsem se rozhodl pro něco co bude aspoň trochu zvukově podobné mé analogové větvi a zvuk je velice podobný analogu.
Nelituji vynaložených financí.
Již od začátku jsem nechtěl jít cestou PC, ale jednoúčelového zařízení.
Vyhovuje mi velikost, ovládání pomocí androidu a hlavně zvuk, ale to je už spíše do jiného vlákna.

WaVe_99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WaVe_99 »

merhaut píše:
20 říj 2017 00:43
Nejde o mantru, ale o nejlevnější hi-res online. A rozdíl oproti CD verzi slyšet lze, například u novýho Planta. Už má Oppo košer gapless?
Nechci stourat, ale mate na mysli verzi tohoto cd z HDTRACKS? http://dr.loudness-war.info/album/list? ... carry+fire - tuhle? Prasarna non plus ultra. Osobne mam za to, ze to, co kurvi hudbu, neni nizke rozliseni, ale dynamicka komprese. Na tomhle CD je to zrovna moc dobre slyset. Zkuste poslechnout verzi od KronStudioLab... To je oproti tomu zprasenymu HiResu jina kava... Hires je dost casto jen takove "vic pruhu vic adidas" siditko, na oblbnuti lidi. Problem nahravek je nekde jinde... Ale je to samozrejme jen muj nazor :-)

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

Nahoře HiRes 24bit/96kHz co je ke stažení, dole RedBook 16bit/44kHz verze od KronStudioLab. Ani nemusím říkat, co zní líp, bity ani kilohertzy nezachrání doprasenej mastering, ve kterým něco 3/4 songu jede nadoraz...
hires.vs.kronstudiolab.png

jirie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirie »

Tak to je skutečná zrůdnost. Takhle mršit nahrávky :evil:
Zase se potvrzuje pravidlo, že kupovat HiRes je kupovat zajíce v pytli. Reklamovat takové zvěrstvo asi není možné .

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

Je to tak a souhlasím s WaVe_99, psal jsem to tady již několikrát. Je to jen pokleslý marketing a skutečnou kvalit nahrávky nelze nijak predikovat. Je to faktická střelba od boku. Kupuji hudbu docela často a moje zkušenost je taková, že CD do roku 1995 byly 1 - 2 špatné, či diskutabilní na počet 10 koupených. Později a dodnes je 8 neposlouchatelných na 10 koupených - proto je již nekupuji. Také proto jsem ujel na Hi-res a tam záleží jak kde, je to také střelba od boku bez ohledu na marketingové keci typu z originál master tape je to tak půl na půl. Něco je jen to mizerné CD přepočítané na tzv. Hi-res a něco je velmi dobré a ani tady se to nedá predikovat. Některé jsou fakt kvalitní a hrají podstatně lépe než ty zmršené CD. Měl jsem komunikaci s HDTracks, právě kvůli té pokleslé kvalitě a neoznačování zda proběhl nový mastering a pod. Bylo mi odpovězeno, že za to neručí, ani to nevědí, že jsou jen překupníci a toto je věc dodavatelů. Tak pak si vyberte, ale faktem je, že v poslední době již u některých titulů uvádějí ten nový mastering a píšou rok, tak se alespoň dá tušit.

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

Jsou to jen výmluvy a mlžení ze strany prodejců, udělat takovouhle křivku pro celé album a vystavit k němu včetně čísel DR je naprosto triviální úprava. Ale to se chtít nebude, je lepší prodávat dráž větší bity a větší kilohercy způsobem zajíc v pytli.

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Neplést hrušky s jablkama, měl jsem na mysli Plantovu online verzi Tidal MQA. A samotná hodnota takzvaného DR nevypovídá o kvalitě zvuku nic. Rozhodující je míra limitace, jakákoliv useknutá špička z principu (FFT) generuje zkreslení v podobě lesu harmonických.

tinariwen
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od tinariwen »

Neviem do akej miery sa viem k tomu fundovane vyjadrit ale z hladiska samotnej produkcie sa nahravaju veci v 48,000 Hz a 32 floating bit kvoli postprodukcii - processingu a masteringu.. niektore nastroje na analogovy pas ale napr pri synthoch a simulciach to uz nema absolutne vyznam a tie su z mesiaca na mesiac uz na takej urovni ze pre bezneho posluchaca absolutne nerozoznatelne.. Potom sa to konvertuje ked to ide na cd na 44kHz 16bit.. ale mastering sa robi iny na cd, iny na streaming, iny do radii.. iny typ kompresie pri kazdom uz je hned prvy zasadny rozdiel.Takže v sucasnosti ide aj o to aku verziu na čom pocuvas.. neexistuje ani priblizne nic univerzalne,lebo ak chces mľaskať na tracku co bol zmastrovany pre youtube/streaming aby ho mohli ludia na malych sluchatkch pri behu pocuvat, na hifi aparature, tak to je ako sedačku do Ferrari narvať....

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera »

marasten píše:
09 lis 2017 00:02
Již od začátku jsem nechtěl jít cestou PC, ale jednoúčelového zařízení.
Vyhovuje mi velikost, ovládání pomocí androidu a hlavně zvuk, ale to je už spíše do jiného vlákna.
Není PC jako PC,já mám PC udělané primárně na přehrávání audia,není nijak velké,ovládám pomocí aplikace na androidu,nemám k němu ani monitor,ale je všestrannější než streamer ;)

Obrázek

marasten
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marasten »

Ale samozřejmě jsem nemyslel PC jen jako stolní PC, ale všeobecně i takové stroje co máš ty.Když já nic všestranějšího nepotřebuji, mě stačí když to přehraje hudbu, na video už jednu krabičku mám, ale stejně se nepoužívá - na video moc nekoukám.

Každému vyhovuje něco jiného a to si myslím, že je v pořádku.
Důležité je jen jedno a to spokojenost majitel *2thumbsup*

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike_Czech »

Zdravím,

tak to mě naopak tato varianta velmi zajímá a přikláním se k názoru terahera. Mini PC jdou celkem rychle kupředu a není problém za rok udělat upgrade a to jak Hardwarový tak i Softwarový a víceméně za pár korun.
Takže i když mám klasický vzhled komponentu rád, tady chci jít také raději touto cestou.
Mohl bych se zeptat, co máš za to Mini PC a jaký používáš DAC převodník?

Děkuji

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera »

Mike_Czech
Je to kit Intel Nuc 5i3RYH sundán větrák z procesoru a vložen do skříně Akasa Newton S,SSD 64gb,4gb ram.Skříň je celohliníková a funguje jako pasivní chladič,v racku vypadá jako hifi komponent ;) Comp je zcela pasivní-nevydává žádný hluk,je jako byb byl pořád vyplý ;) Nainstalován Openelec,výhoda je,že zná snad všechny Dacy nativně.Ovládám jej přes mobil pomocí aplikace Yatse,přehrávám hudbu jak z NAS,Hdd,Usb tak i Tidal.Dac mám momentálně Gustard X12,je to během zhruba dvou let již třetí(a určitě už poslední :D ) Dac.
Výhoda pro mě je,že jako většina hifistů mám potřebu furt jít dál,takže můžu Dac měnit dle libosti,samozřejmě také soft v případě potřeby ;)

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike_Czech »

Super *thumbs up* , díky za info a inspiraci.
Pokukuji právě po MINIX NEO U9-H, hodit to přímo zezadu na TV a k. němu nějaký DAC

Odpovědět