Cowon X9 - dobrá mp3 pro náročné ucho?

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cowon X9 - dobrá mp3 pro náročné ucho?

Příspěvek od drfish »

S tou hlasitostí sluchátek to znám. U mého ipodu to samé. Musel jsem si koupit jiná, aby mi hudbu nepřeřvával autobus či vlak....

Slavek69
Příspěvky: 99
Registrován: 14 led 2011 23:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Cowon X9 - dobrá mp3 pro náročné ucho?

Příspěvek od Slavek69 »

Měl jsem Cowon iAudio 10, 32 GB. Slyšel jsem i X5, X7 i X9 a mohu potvrdit, že se sluchátky Phonak PFE 112 je výstup velmi tichý a musel jsem si pomáhat zesilovačem FiiO E11. A to ani nemluvím o totálně debilním a nestandartním připojení k PC u iAudia 10. Stále se odpojuje a jeho připojení vyžaduje pevné nervy. Moje nervy to nevydržely a po cca 20 neúspěšném připojení k PC jsem s ním jebl o zem a odrovnal displej. No a vrchol všeho je, že když jsem volal do Bell servis, tak mi oznámili, že displeje nemají a asi ani mít nebudou. To ani nemluvím o tom, že displej stojí 2000,- Kč. Takže servisní podpora Cowon je u nás také mizerná. Není to zase tak starý přístroj, aby na něj neměli náhradní díly. Nicméně nelituji, protože mne to alespoň donutilo si konečně koupit pořádný přehrávač a tak půjdu do FiiO X3, který jsem už slyšel a má neporovnatelně lepší zvuk a vynikající podpora zvukových formátů je v této cenové hladině bezkonkurenční.

vincik
Příspěvky: 70
Registrován: 31 říj 2010 10:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Cowon X9 - dobrá mp3 pro náročné ucho?

Příspěvek od vincik »

Chci vyměnit svoje ath or7 za něco lepšího. Ve hře jsou například ATH ES10, HIFIMAN HE 400, Sennheiser Momentum, Beyerdynamic DT770 PRO 32, Beyerdynamic T50p, Senheiser HD 25-1 II, ATH ES7, GRADO Prestige SR325is . Schválně jsem vybíral sluchátka do impedance 40 ohm (tedy stejně jako nynější or7ky, které dokáže cowon vybudit ale jen tak tak). Ale říkám si, jestli jsem s tím Cowon nakonec neudělal špatně. Jestli dokáže takovým sluchátkům sekundovat. Přemýšlím teď nad DAC zesilovačem Fiio Andes a nebo nad prodejem Cowon a koupí Fiio X3. Ale zase ta výdrž baterie! :D Poraďte. Bude Cowon s Andes zesilovačem hrát stejně jako X3. Co se vyplatí více? Nebo myslíte, že Cowon na uzavřená sluchátka do 40 ohm stačit bude a nebude hrát o moc hůř než x3?

Uživatelský avatar
radimecek
Příspěvky: 45
Registrován: 30 led 2010 14:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Cowon X9 - dobrá mp3 pro náročné ucho?

Příspěvek od radimecek »

kup si fiio e12,zkoušel jsem ho i s beyery Dt880 600 ohm a utáhne je
http://www.headphones.cz/inshop/sluchat ... -blanc.htm

vincik
Příspěvky: 70
Registrován: 31 říj 2010 10:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Cowon X9 - dobrá mp3 pro náročné ucho?

Příspěvek od vincik »

co znamená to DAC? já jsem právě koukal jen na ty zesilovace s DAC ale asi to teda není potřeba pro cowon x9?

a nestačil by starší model FiiO E11? je tam i rozdíl kvality nebo jde jen o to, že 12ka uživí i náročnější sluchátka?

Uživatelský avatar
radimecek
Příspěvky: 45
Registrován: 30 led 2010 14:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Cowon X9 - dobrá mp3 pro náročné ucho?

Příspěvek od radimecek »

dac se používá při používání s pc nebo notebookem...převádí digitální signál na analogový...pokud ho budeš používat s cowonem,tak dac nepotřebuješ...rozdíl mezi e11 a e12 je poměrně veliký,jak co se týče zpracování,zvuku tak i výkonu

Bína
Příspěvky: 164
Registrován: 21 úno 2010 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Cowon X9 - dobrá mp3 pro náročné ucho?

Příspěvek od Bína »

vincik píše:Chci vyměnit svoje ath or7 za něco lepšího. Ve hře jsou například ATH ES10, HIFIMAN HE 400, Sennheiser Momentum, Beyerdynamic DT770 PRO 32, Beyerdynamic T50p, Senheiser HD 25-1 II, ATH ES7, GRADO Prestige SR325is . Schválně jsem vybíral sluchátka do impedance 40 ohm (tedy stejně jako nynější or7ky, které dokáže cowon vybudit ale jen tak tak). Ale říkám si, jestli jsem s tím Cowon nakonec neudělal špatně. Jestli dokáže takovým sluchátkům sekundovat. Přemýšlím teď nad DAC zesilovačem Fiio Andes a nebo nad prodejem Cowon a koupí Fiio X3. Ale zase ta výdrž baterie! :D Poraďte. Bude Cowon s Andes zesilovačem hrát stejně jako X3. Co se vyplatí více? Nebo myslíte, že Cowon na uzavřená sluchátka do 40 ohm stačit bude a nebude hrát o moc hůř než x3?
Nejdřív si řekni, jestli chceš sluchátka na doma nebo na ven, v tom tvém výběru to máš pomíchané.

Cowon s Andes nebude hrát tak dobře jako X3, zvlášť když Andes má horší zesilovač než X3. Za mě jasně doporučuji X3, výkonu to má na přenosná sluchátka dostatek(o dost víc než u COwonu) a hraje to prostě celkově lépe.

Zesilovač s DAC můžeš řešit jen pokud máš iPhone či některý ze Samsung smartphonů(Note3, S3/4), ty podporují externí DACy přes USB.
Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně

Gothalgo
Příspěvky: 31
Registrován: 29 srp 2010 02:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Cowon X9 - dobrá mp3 pro náročné ucho?

Příspěvek od Gothalgo »

Dobry den, hladam prenosny "mp3" prehravac ku sluchatkam Grado SR80

rozmyslam medzi modelmi iaudio, fiio, ibasso

najdolezitejsia je kvalita hudobneho vystupu samozrejme vzhladom na pouzite sluchatka :) potom je dolezita samozrejme cena, cim nizsia, tym lepsie

dlha vydzr a odolne prevedenie povazujem za velke plus (nie je vsak nutnost)

velka kapacita a prehravanie videa pre mna dolezite nie su

loobz
Příspěvky: 55
Registrován: 23 kvě 2012 12:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Cowon X9 - dobrá mp3 pro náročné ucho?

Příspěvek od loobz »

Můžu doporučit Fiio X3. Teď je dokonce ve slevě v Audigu: https://www.audigo.cz/Akcni-nabidky/Roz ... -rozbaleno
Hraje perfektně, dlouho vydrží, má slot na MicroSD, digitální i analogový výstup, funguje jako externí DAC. Používám se sluchátky Shure SE215.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host