Cowon X9 - dobrá mp3 pro náročné ucho?

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
vincik
Kontaktovat uživatele:

Cowon X9 - dobrá mp3 pro náročné ucho?

Příspěvek od vincik »

specifikace: http://www.cowonglobal.com/ MP3 - X9

Koukal jsem se po internetu po mp3 určené primárně na hudbu s podporou FLAC a tohle je můj favorit. Pěkný design, výdrž baterie s přiloženými sluchátky 110 hodin, podpora FLAC, možnost rozšířit paměť a hlavně dobrá reputace značky Cowon. Zajímalo by mě, jestli někdo máte zkušenosti s touto značkou nebo dokonce s tímhle modelem? A nebo jaký jiný přehrávač s podporou FLAC byste mohli doporučit?

Bína
Kontaktovat uživatele:

Re: Cowon X9 - dobrá mp3 pro náročné ucho?

Příspěvek od Bína »

Jaká sluchátka s tím budou používána?

Cowon je taková konzumnější volba, pokud jde opravdu hlavně o kvalitu zvuku, na trhu jsou zajímavé novinky Fiio X3 a Ibasso DX50.
Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

Bína?
Ty přehrávače mají nějak rozšířitelné paměti, nebo jen těch 8 GB? Ibasso vypadá velmi luxusně!!!

Bína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bína »

Oba mají samozřejmě slot na microSd karty, 64 gb bez problémů.

Ibasso je čerstvá novinka, UI ještě není úplně vyladěné. Zato X3 už šlape v pohodě a Fiio si dává hodně záležet na aktualizacích.

tujatuja
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tujatuja »

Cowon jako konzumnější volba? To snad ne. Vlastním Cowon X7 a zvukově je to vynikající přístroj.

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

musím říct, že abych byl spokojen a užil si s přehrávačem dle svých představ, potřebuju alespoň 100 GB- mám rád výběr. a to nemám soubory ve FLAC ale ve mp3 320. Proto jsem se ptal na ty paměti...ony se to totiž překvapivě plní a brzy není kam nahrávat :shock: ;)

Bína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bína »

tujatuja píše:Cowon jako konzumnější volba? To snad ne. Vlastním Cowon X7 a zvukově je to vynikající přístroj.
Možná v porovnání s průměrným mp3 přehrávačem, současné "Audiofilské" jsou přeci jenom dál.

drfish píše:musím říct, že abych byl spokojen a užil si s přehrávačem dle svých představ, potřebuju alespoň 100 GB- mám rád výběr. a to nemám soubory ve FLAC ale ve mp3 320. Proto jsem se ptal na ty paměti...ony se to totiž překvapivě plní a brzy není kam nahrávat :shock: ;)
Přehrávače s velkou pamětí se už skoro vůbec nedělají, je mnohem jednodušší mít třeba 2 karty a prohodit je.

vincik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vincik »

Jaká sluchátka s tím budou používána?
Audio Technica ATH-OR7... v budoucnu možná investice do nějakých otevřených a dražších na doma( ale to už asi nemá cenu a snad ani nejde krmit mp3kou ne? ).
musím říct, že abych byl spokojen a užil si s přehrávačem dle svých představ, potřebuju alespoň 100 GB
To já zase říkám, že těch 16G stačí. Ikdyž to vše bude ve FLACu, tak to mi vychází na nějakých +- 35 alb a to mi přijde naprosto dostačující
Vlastním Cowon X7 a zvukově je to vynikající přístroj.
Můžete s něčím porovnat? Já jsem nejlepší mp3 měl SONY NWZ. Už nevím model ale vypadal takto http://cdn.cnet.com.au/story_media/3392 ... S730_1.jpg . Tak třeba jestli jste ji neslyšel a můžete porovnat?
na trhu jsou zajímavé novinky Fiio X3 a Ibasso DX50.
Něco takového jsem si představoval. Přistroj čistě na hudbu bez velkého displeje, kdovíjakých funcí. Střídmí design. To obě splňují ale výdrž baterie 10 a 15 hodin? To mi příjde jako rozhodující. Tady Cowon jasně vede.

Bína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bína »

No, tak k těmhle Audio-technicám bych zvuk moc neřešil, ber Cowona a buď spokojen.

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

Moje zkušenost ohledně paměti je takováto: nejlepší na mém ipodu 160 GB je to, že kamkoliv přijedu, můžu udělat s jakýmkoliv zesíkem nebo věžičkou pěknou hudební párty. A často se tak taky stává. Konzumace vína a křepčení na Faith no more a další bigbít. Ten výběr je nutnej. Pokud lze měnit paměťové karty, je to super třeba ve vlaku nebo tak, ale po třech litrech vína bych ji asi nevyměnil :lol: . Uznávám ale, že večírky nejsou priorita, normální lidi mají třeba notebook plný hudby nebo tak. Hlavní je poslech do uší. Tam sám ale vím, že 20-30 alb je málo, oposlouchají se proklatě rychle a člověk to nestíhá měnit. Navíc nálada se vždy neshoduje s tím, co má člověk zrovna v paměti. To jen tak zkušenosti na okraj. ;) Paměť radím co největší... *palec*

vincik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vincik »

Pro moje sluchátka to bude asi stačit ale řekněme, že se někdy rozhodnu koupit nějaká dražší otevřená sluchátka. Líbí se mi třeba AKG K 701. Bude pak Cowon X9 společně s nějakým zesilovačem stačit na odpovídající vybuzení nebo to už nezachrání sebelepší zesilovač?

Co se týče tý paměti, tak rozdíl mezi 16G a 32G verzí je 1000kč a cena 16G micro ssd je 250kč. Tak kde udělali soudruzi, co to cenili,chybu?

tujatuja
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tujatuja »

Milý Bíne, řekl bych, že jsi Cowon X7 nikdy ani nedržel v ruce, natož abys ho slyšel *sunglases*

Bína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bína »

A ty jsi držel Fiio X3, Iriver AK100, Hifiman 801 či kombinaci Ipodu s nějakým Idacem? Já ano, slyšel jsem X7 i X9, jako i další Cowony. Xka určitě hrají dobře, obdoně jako všechny Cowony, ale na současnou přenosnou špičku jednoduše nemají.

radimecek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radimecek »

To Vincik:
pokud budeš chtít používat K701,tak budeš muset koupit odpovídající zesilovač...počítej minimálně ve dvojnásobné ceně těch k701,jsou velmi náročná na zdroj zvuku
a co se týče mp3 tak má Bína naprostou pravdu...cowony se na současný audiofilský přehrávače nechytají...za mě Fiio X3 nebo Ibasso které podporují na rozdíl od cowonu i Hires nahrávky 24/192

vincik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vincik »

Tak už pár dní mám doma X9ku. Tady je pár postřehů.

- dotykový displej funguje na 1ku
- mp3 působí bytelně
- se vzhledem jsem velmi spokojený
- větší váha a rozměry... na nošení do kapsi u kalhot to nebude
- displej má malé rozlišení (i písmena jsou zubatá)... vůbec mi to ale nevadí, video na tom pouštět nikdy stejně nebudu, alespoň to nežere tolik baterky
- jeteffect 5 - klasická marketingová bublina. když někde přidáte, tak musíte zákonite jinde ubrat. žádný zázračný efekt zlepšení zvuku se nekoná. použil jsem jen prostorový efekt při poslechu symfonického orchestru.
- maximální hlasitost na FLAC nestačí a musel sem si pomáhat ekvalizérem (a to mám nenáročná sluchátka, které dokáží vybudit i mnohem levnější mp3ky)
- zvukový projek nedokážu posoudit protože mám k dispozici jen ATH OR7 (uzavřená sluchátka v ceně asi 3 tisíc). Hraje to asi lépe jak moje stará SONY NWZ ale čekal sem větší rozdíl. Myslím ale že jsem limitován sluchátky, takže nic soudit nebudu.

Odpovědět