DAC 1 USB : CustomWorks

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Trinec
Kontaktovat uživatele:

Re: DAC 1 USB : CustomWorks

Příspěvek od Trinec »

Mě by vážně moc zajímalo, jak velké jsou rozdíly v podání mezi kabelem za 90 Kč a 5500,- . Si pořád říkám, že jsou to jen 1 a 0 ... jenže těch názorů na netu ohledně Furutechu v kladném slova smyslu jsem pár našel.
Prosím Carlos můžeš to trošku více popsat?
Já kabely z Anglie kupuji zde http://www.custom-cable.co.uk/furutech- ... cable.html, ale cena je stejná.

Carlos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Dříve jsem na toto téma měl stejný názor. Prostě jsem "hrál" na kabely které jsem ke komponentům dostal. A světe div se, hrálo to. Krásně, čistě, brilantně, prostě hrálo. Pak mi jednou jeden hifista navrhl půjčit si jeho síťový a signálový kabel. Myslím, že to byl Audioquest. To bylo někdy počátkem milénia. V tu dobu jsem poznal, že i ty pečlivě zvolené kabely můžou mít na zvukový projev vliv. Objevil se prostor, který do té doby byl jenom takový tušený. Pak jsem zkoušel, půjčoval si různé kabely jak signálové, síťové i repro. Některé jsem zavrhl, jiné se k mé sestavě hodily perfektně. Výměnou kabelů nemusí být zrovna zvukové skoky, ale jenom krůčky. Každé komponenty chtějí to své. Univerzální kabely snad ani neexistují, tedy pokud se nebudeme bavit o těch přibalených k novým komponentům. Jenom poslechem lze rozpoznat zda se zvuk líbí či ne. Nepomůže tomu ani nějaké měření, křivky na oscilátorech a já nevím co. Slepé testy můžou být taky nevěrohodné. Záleží to na spoustě okolností, ale není to žádné voodoo, to ne! Poslech musí navodit dobrý pocit z hudby. Já nejsem měnič komponentů. Vím, že každý aparát má své limity a stejně tak i peněženka a rodinný rozpočet.
Nejsem fanda vícekanálové zvuku. Zažil jsem nadšence, kteří mě přesvědčovali jak jim to doma parádně hraje a pak jsem u nich viděl repro na skříních připojené elektrikářskými dvojlinkami. Jo, hluk z toho šel a po několika frťanech se to dalo i poslouchat.
Takže ano, pokud je aspoň trochu pořešena akustika, správné rozmístění reprosoustav a majitel ví co jeho aparát zvládne, kabely můžou poslech vylepšit. To nejsou kecy, ale zkušenost. Taky napájení je důležité. Nemám Accuphase Power Supply 1200, ale jenom šesti zásuvkovou Gigawatt lištu i s orig. kabelem. To byl taky krůček k lepšímu.
Hudba se musí cítit a poslech musí bavit. To je i tak trochu o psychologii a stavu mysli.
Vývoj jde kupředu a dnes je trend i hifistů mít dobrý zesák, bedny, DAC a valit do toho data z počítačů, či jiných podobných zařízení. Klasiku tím pádem ale nezavrhuji. Na LP deskách jsem vyrůstal. Do nedávna jsem ani netušil, že vydolovat kvalitní zvuk lze i jinak než z CD/DVD/SACD/DVD-A/Blu-ray. Teď už to vím a jsem tomu rád.

Na tu adresu jsem se díval. Cena je totožná za jakou jsem to nakoupil i já. Pokud nakupuješ na takových místech, zajisté víš jaký mají kabely na výsledný zvuk vliv. Co chceš víc vědět, že jenom o kabeláži to není?

Odar

Příspěvek od Odar »

Carlos píše:Nepomůže tomu ani nějaké měření, křivky na oscilátorech a já nevím co. Slepé testy můžou být taky nevěrohodné. Záleží to na spoustě okolností, ale není to žádné voodoo, to ne! Poslech musí navodit dobrý pocit z hudby.
Takze doveryhodny je jedine tvoj kec niekde na fore, ktory je zalozeny na tvojom dojme po prehodeni kablu? Nejde mi teraz vobec o to, ci ten kabel ma vplyv, alebo nema - to sa tu riesilo 1000 X, najst sa to da. Ale napisat takuto zmes hovadin, to chce naozaj talent *headbang*

Trinec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trinec »

Odare v klidu. Já jsem ho pochopil. Některé změny v podání resp. příčiny prostě změřit nejdou a záleží pak na spoustě okolností, jaký je výsledek.
Pravda je, že moje otázka směřovala jen na USB kabel a ne na složení aparátu či akustiku místnosti.
Stejně záleží na tom, jak se komu co líbí. Někdo má rád podání hudby do "tepla" a někdo zase "ostřejší". A pak nemůžeš dát na ničí dojem a musíš zkoušet sám u sebe na svém. Škoda, že nejsou půjčovny takových drahých drátů, by se pak zkoušelo :-)

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Odare vzdej to :-) kdyz nekdo chce vyhodit svoje prachy za predrazeny USB kabel, at to udela, stejne to nekterym lidem nevymluvis (hlavne tem co nemaji ani sajn jak veci po technicky strance fungujou ...)

Odar

Příspěvek od Odar »

bh69 --> Cenu kabla vobec neriesim. To mi je fuk. Zaraza ma ten divny pohlad na problematiku, kde merak, slepe testy su nepodstatne, podstatny je pocit a v zapati neskor napise, ze
Hudba se musí cítit a poslech musí bavit. To je i tak trochu o psychologii a stavu mysli.
a pritom si (asi) neuvedomuje, ze mozno prave ten stav mysle po prehodeni kabla je o tom, ze pocuje "to co chce". Ale to je X-krat omielana tema.

Carlos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

to Odar: Téměř každé slušné hifi studio umožní kabely proti záloze zapůjčit. A k tomu dalšímu jenom dodám. Zkus si po ránu pustit svůj aparát a vychutnat si porci své třeba i oblíbené muziky. Po té hned testuj třeba kabely, nebo komponenty.
A teď to samé vyzkoušej někdy odpoledne, po práci, hezky v klidu nerušen, případně se svojí ženou, nebo kamarádem při sklence vína. Nebo jinak, např. na výstavě High-end kde je plno šumu a hluku a můžou hrát sebelepší repro a sebedražší přístroje. K čemu by ti byly v tu chvíli letáčky s ohromujícími údaji o jitteru a křivkách?
Teprve v klidu a teple nějakého hifi studia jsi schopen vnímat rozdíly. To samé platí i doma. A k čemu slepé testy? To pro potvrzení čeho, že všechno hraje dobře, ale něco z toho je lepší? Není je to spíš tak, že než dát na názor druhého, je lepší mít názor svůj? Pak není třeba vykládat, že se to přece líbilo i Jirkovi a Láďovi tak to musí být zaručeně dobré.

Vliv kabelů se tu řešil x krát. Když to někdo nechce pochopit, diskuse je dále na toto téma zbytečná.

Protože ústřední téma tohoto blogu, je DAC 1 USB, tak se bavme hlavně o něm a o jeho přínosu pro poslech hudby z digitálních zdrojů skrze něj.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Carlos píše:A k čemu slepé testy? To pro potvrzení čeho, že všechno hraje dobře, ale něco z toho je lepší? Není je to spíš tak, že než dát na názor druhého, je lepší mít názor svůj?
Samozrejme ze je lepsi mit svuj nazor - ale ten je lepsi ziskat poslechem, kdy nevim co (jaka komponenta) je zrovna zapojena. Aspon pro kratkodobe testovani to rozhodne plati, protoze to je snadno ovlivnitelne ocekavanim.
Zkousel jsem to kdysi se signalovyma kabelama, pak s DACany a clovek fakt zjisti, ze to co se mu zdalo jasny najednou zdaleka tak jednoznacny neni a hodnoti veci objektivneji (strizliveji).

Carlos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carlos »

Už měsíc jsem šťastným majitelem DAC 1 USB. Za tu dobu jsem přehrál spoustu muziky ze své poměrně bohaté sbírky flac/ape/SACD ripů i koupených Hi-Res, prostě spousty různé muziky, proto si můžu dovolit bilancovat.
Je to jiné přehrávat na PC jak na klasických přehrávačích CD/SACD/DVD-A. Jiné v tom, že to svádí k rychlejšímu procházení databáze audio souborů a častému střídání. Nedá se tomu vyhnout, je to fakt lákavé.
V současnosti ovládám přehrávání na mini PC přes grafické rozhraní tabletu. Má to své výhody. Nemusím vstávat a z poslechového místa můžu ovládat a spouštět co se mi zamane. Dlouhý výdrž baterií a pohodlí je jednou z výhod tabletu. Softwarový přehrávač používám stále foobar2000, ale trochu experimentuji s resamplery.
Ve své databázi nacházím spoustu zvukově zajímavých nahrávek o kterých jsem ani netušil, že mají tak úžasný zvuk. Zvuk je právě to, o co hifistům jde hlavně. Žánr je důležitým řídícím faktorem, ale pokud nezaujme kvalita zvuku, je to adept na ležák. Tady je to jednoduché jak se zbavit takové nahrávky. Označit a delete.
Stále mě překvapuje, jak někdy fádní nezajímavou kvalitu zvuku některých nahrávek prostřednictvím svých CD/DVD přehrávačů, umí DAC vylepšit. Ten umí jakoby "vydolovat" z nahrávky mnohem více. Vím, co znamená v nahrávce prostor, vzdušnost. Znal jsem to z těch "lepších" CD/SACD/DVD-A, převážně audiofilských, ikdyž výjimky se našly i z běžné produkce.
DAC jde dál. Umí zpřesnit lokalizaci scény, "dýchnout" ještě lepší atmosféru a prostor nahrávce, která ji ale musí obsahovat. Kde nic není, tak prostě není. Tečka!
Tady jde o víc jak jen tak o poslech. Tady jde o to, mít požitek z poslechu. Zařazením DAC 1 USB do hifi řetězce jsem se zase dostal dál. Sice jsem tím pádem vyřadil klasické přehrávače, ale to mě neštve. Nevadí mi to. Někdy snad dostanou šanci aspoň pro srovnání s DACem. Nyní prožívám takovou tu euforii z poslechu. Mlsám! Kdybych měl zhodnotit výhled co dál, přiznám se, nevím. Je to věčné dilema každého hifisty. Někdo si řekne dost, dál nejdu a pak stejně za nějakou dobu někde něco uvidí, přečte si recenzi a především uslyší, červík začne hlodat. Neměním často aparaturu, ale snažím se z ní dostat co nejvíce. Dnes si myslím, že vylepšovat CD přehrávač nějakými moduly není řešení. Vždycky bude záležet i na mechanice tj. přesnosti čtení laseru daného přehrávače a to je u levnějších, nebo starších CD přehrávačů slabé místo. Sám s tím mám zkušenost, vím o čem píši.
DAC 1 USB je dobrá volba. Přiznám se, že jsem dlouho odolávál si takové zařízení pořídit. Nevěřil jsem, že to bude tak významný přínos ke zlepšení zvuku a zážitku z poslechu. Když jsem DAC 1 USB před několika týdny porovnával s mnohem dražší Wadií, neměl jsem dojem že je mezi nimi, tedy kromě ceny, velký rozdíl ve výsledném zvuku. Majitel Wadie byl možná trochu zklamán, protože to byl jeho nápad. Jenomže on má trochu jiné složení kompletního audio řetězce (dělený zesilovač Vincent a repro KEF R900), kabeláž Audioquest a mini PC Intel NUC. Hraje mu to dobře, ale jinak.
Když jsem si předevčírem pustil Stromboli, byl jsem u vytržení. Tak nádherný prostor v nahrávce, detailní kytarovou hru M. Pavlíčka a andělský zpěv Báry Basikové jsem nikdy předtím z CD neslyšel. A to je prosím nahrávka, sice remaster, ale český Bonton Music se vytáhl. Je toho moc z poslední doby co bych mohl označit za zvukově zajímavé. Každý posluchač ví, že třeba Dire Straits, nebo sólo Knopfler, je taky sázka na jistotu. O audifilských nemá smysl ani psát. Tam bývá převážně zvuk solidní.

DAC 1 USB si u mě našel stálé místo v sestavě. Uvažovat o něčem lepším v mém případě nemá moc cenu. To bych musel vyměnit i zbytek aparatury. Jsem maximálně spokojen.

Stromboli
http://www.bontonland.cz/stromboli-stro ... 1987-2012/

Historik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Historik »

Nemá niekto možnosť porovnať ho s OPPO HA-1? Škoda, že CW DAC1 USB je bez sluchátkového zosilňovača, takže je mimo môj záber...

tiborm
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od tiborm »

Tak ako máte nastavený ten foobar? Lebo rozdiel je naozaj počuť. Ja som najprv ako výstup používal Wasapi, ale potom som zistil, že kernel streaming (ks) hrá tak nejak najčistejšie. Vyskúšajte... Tak, ale toto, bolo už dávno.
Počuli ste už o Audiophile linux? Ja som si zriadil pc len a len pre hudbu a základ je Audiophile Linux a samozrejme dobrý, alebo teda, lepší usb kábel. Tie k tlačiarni môžte rovno vyhodiť.
Ten linux je úžasný, pc nabootuje do minútky (nemám tam ssd), a jediné o čo tam ide je hudba. Hrá to naozaj najčistejšie čo som z pc počul :-)

Fox25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fox25 »

Trinec píše:Mě by vážně moc zajímalo, jak velké jsou rozdíly v podání mezi kabelem za 90 Kč a 5500,- . Si pořád říkám, že jsou to jen 1 a 0 ... jenže těch názorů na netu ohledně Furutechu v kladném slova smyslu jsem pár našel.
Prosím Carlos můžeš to trošku více popsat?
Já kabely z Anglie kupuji zde http://www.custom-cable.co.uk/furutech- ... cable.html, ale cena je stejná.
Já jsem měl problémy s levnými kabely i u přenosných disků, telefonů, nebo USB DVD. U disků se děly chyby kopírování, USB DVD špatně vypalovala a u telefonů se u některých kusů nezdařil update firmware. Ale ovlivní to i základní deska, některým levný kabel nevadil, dalším vadil až tak že se zařízení odpojovalo.

http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.p ... &sk=t&sd=a

Ale stejně si myslím že bude nejlepší si kabel vyrobit, vodě odolné neutrik konektory vypadají moc hezky.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

tiborm píše:Tak ako máte nastavený ten foobar? Lebo rozdiel je naozaj počuť. Ja som najprv ako výstup používal Wasapi, ale potom som zistil, že kernel streaming (ks) hrá tak nejak najčistejšie. Vyskúšajte... Tak, ale toto, bolo už dávno.
Počuli ste už o Audiophile linux? Ja som si zriadil pc len a len pre hudbu a základ je Audiophile Linux a samozrejme dobrý, alebo teda, lepší usb kábel. Tie k tlačiarni môžte rovno vyhodiť.
Ten linux je úžasný, pc nabootuje do minútky (nemám tam ssd), a jediné o čo tam ide je hudba. Hrá to naozaj najčistejšie čo som z pc počul :-)
Foobar jedu přes ASIO. Možná je to psychoakustika, ale zvuk mi přišel nejlepší.

http://i.imgur.com/Y7B8bll.jpg
http://i.imgur.com/mya8gzj.jpg

Odpovědět