Digitální distribuce a hudební průmysl

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
SalonyDenon
Kontaktovat uživatele:

Digitální distribuce a hudební průmysl

Příspěvek od SalonyDenon »

Na našem blogu jsme připravili malé shrnutí proměny hudebního průmyslu v posledních letech: https://www.salonydenon.cz/cs/MB/Blog/2 ... O_PR_MYSLU. Možná pro někoho bude trochu překvapující, jak digitální distribuce začíná ovládat světový trh.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální distribuce a hudební průmysl

Příspěvek od PavelDosko »

a je to tak, nepouzivam sice streamovaci sluzby, ale leta uz misto cd nakupuju digitalni flac nebo wav

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Vivat streaming!

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

Jsem puristickym zastancem fyzickeho media,takze doufam,ze nam ty silver placky neprestanou vyrabet. Na druhou stranu i ja ocenim sluzby,jako treba spotify. Pred koupi konkretniho alba v klidu otestuji pres bt sluchatka a jsem schopen obsahove posoudit. Fajn pomocnik.

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Tandem MQA/Tidal jede jako pila. Kdo by to před pár lety řekl, že bude možno poslouchat například Doors v tak skvělé zvukové kvalitě online. Do ucha MQA/Tidal, po ruce Doors Box Complete Studio Albums a pár knížek o nich. Co si takhle v sobotu odpoledne přát víc?

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Bluesound zařadil do portofolia další službu nabízející hi-res streaming: www.highresaudio.com

Nabídka zatím chudá, ale evidentně další příslib do budoucna.

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Obrázek

Joni Mitchell - tituly v MQA (vše i na Tidalu): https://www.onkyomusic.com/GB/hi-res-focus

Plus MQA novinky na trhu, opět všechny k dispozici také online na Tidalu: https://www.onkyomusic.com/GB/mqa-new-arrivals

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

Tidal je paradni vec, uz jsem prestal zapinat rozsahlou sbirku flacu na NASu. Jestli v budoucnu nejake digi placky, tak jen SACD. Nejake predsudky kolem MQA jsou mi jedno, slysim rozdil a nejlepsim dukazem pro me bylo, kdyz jsem zpozornel pri poslechu nahodneho vyberu playlistu od Tidal a to, ze jde o MQA jsem zjistil az pri ukladani do "my collection".

PetrD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrD »

Jsem taktéž puristickým zastáncem fyzického média, tož se chci chlapi zaptat, jak to děláte, když si chcete poslechnout (nebo pustit návštěvě) něco, co tam nenajdete? :?

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

Našel jsem tam zatím vše ;), myšleno interpret, album ne nějaké speciální vydání jako bývá označení u vážné hudby ap. Naopak paradoxně nevím co pouštět a hledat, když je nepřeberné množství a často se inspiruji vláknem "právě poslouchám" nebo výběry Tidalu. Made in Sweden pod křídly Jay-Z... :-p.

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

Pokud chci jednorázově něco poslechnout / pustit návštěvě a nemám to, najdu třeba na youtube. Pokud chci ve vyšší kvalitě, elektronických obchodů je dnes opravdu hodně a dost toho už mám... Fyzická média jsem vzdal před lety kvůli nepohodlí/lenosti měnit média, nemobilitě, nárokům na skladování a pomalému/neflexibilnímu přepínání alb/skladeb.

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Tidal mi neskutečně pomáhá při publikační činnosti. Přes víkend jsem dával pro Spark dohromady téma Led Clones. Prakticky všechno, co jsem vykutal na netu tam bylo, a v solidní kvalitě. Dnes jsem zase pracoval na profilovém článku pro Rock History 1964 o Brendě Lee, všechny SP/LP k dispozici, včetně Is It True a dalších rarit, kde ji doprovází Jimmy Page.

Takže se těm zpochybňujícím kecům neTidalovců musím jen smát:-)

PetrD
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrD »

Netuším, kam bylo namířeno "zpochybňujícím kecům neTidalovců musím jen smát", jen jsem se chtěl podělit s mým zážitkem z návštěvy u dcery. Doma používají Spotify, z ničeho jiného muziku neposlouchají. Jak jsme tak se švárou debatovali, chtěl jsem mu "předvést", na čem teď ujíždím . . . má nej skladba Echoes od Pink Floydů v různých coverech . . . Jde o tyto kousky:
0006538035_10.jpg
a1194620981_16.jpg

...plus můj nejnovější přírustek
a2579680061_16.jpg
.

Nic z toho jsme nenašli a jelikož zeťáček měl noťas v práci, ani youtube jsme nemohli použít. Nikomu nic nezpochybňuji, každý ať si přece jede v čem chce. Já jenom . . . jak jsem byl strašně nadržený, než mi dorazily poslední dvě CD od Daal "Navels Falling into a Living Origami" a "Decalogue of Darkness" *jupi* A tak je to s každým kouskem, který netrpělivě očekávám. Jo a minulý týden mi nešel doma tři dny internet, být závislý jen na streamování, musel bych si vzít asi něco ke čtení ;)

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Nemusel, Tidal funguje i offline:-)

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

No tak je jasné, že merhaut jakožto člověk zainteresovaný na prodejích HW s podporou Tidalu, se bude marně snažit vyvolat dojem, že Tidal je bezchybný.

Taky se snad při každém poslechu z Tidalu potýkám s tím, že tam není hudba, kterou si chci pustit. Velká chyba je nemožnost vyhledávat podle labelů či vydání, většinou je na Tidalu jen jediné z několika existujících. Možnost pokročilejšího vyhledávání klasické hudby (podle dirigentů, orchestrů, vydavatelství atd.) chybí úplně. To je třeba řešit externí službou.

Offline Tidal samozřejmě nefunguje (pokud si člověk předem nestáhne požadované album do lokálního zažízení, to pak ale není streaming, ale normální hraní z disku či paměti).

To jen namátkou pár nectností. Samozřejmě má Tidal ale i to obrovské plus v podobě téměř CD kvality resp. téměř hi.res kvality (zatím u zlomku titulů) za 3 stokoruny měsíčně. To je fakt super.
Pro "náročnější" poslech ale při srovnání totožného titulu soustředěným poslechem zvukově stále vede CD, a to i na mém relativně normálním přehrávači kateorie 50 tis. Kč (byť je v rámci své kategorie vynikající). Na špičkových CD přehrávačích bude rozdíl ještě větší. Zvuk z Tidalu je plošší a má menší dynamiku. U MQA vs SACD je rozdíl ještě větší, ale tam to je dané v podstatě nemožností porovnat shodné tituly, vzhledem k manipulaci se zvukem v podání MQA.

Odpovědět