Jak hlučný je váš CD přehrávač?

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
nope
Příspěvky: 39
Registrován: 18 lis 2008 11:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od nope »

Milan_ píše:Jestli ten hluk nebude způsobený tím, že nové ať už cd nebo dvd přehrávače disky v podstatě grabují jako v pc, tzn točí diskem na vyšších otáčkách než u starších přehrávačů, které přehrávaly disky jednorychlostně.
Myslím, že Milan to vystihl zcela přesně. Mechanika točí diskem ve vyšších otáčkách kvůli lepšímu a bezchybnému načítání, jenomže díky tomu je více náchylná na excentrické měniče. Díky tomu dochází k vibracím a hlučnosti. Vůbec bych si nedělal iluze, jak kvalitně jsou CD vylisována... Že jsou téměř všechna excentrická?... V dnešní době masové výroby téměř všeho se nedivím. Kvalita 100% není důležitá.
Ano, ostatní běžné CD přehrávače budou zcela v klidu. Používají totiž nižší rychlost rotace disku, kde se nesouměrnost ještě neprojeví a není na závadu.
Pokud ale D06 od Luxmana žádné pazvuky nevydává je to dost divné. Podle informací na stránkách našeho zastoupení by oba modely měly používat stejnou mechaniku. http://www.luxman.cz/data/produktove_listy/d05-d06.pdf

Každopádně bych se nenechal uchlácholit nějakým konstatováním, že se jedná o hluk daný konstrukcí mechaniky a vznikající v důsledku vibrací nekoncentrických CD. Mají sice naprostou pravdu, ale je evidentní, že jde o nedokončenou práci inženýrů vývojářů. To, že jsou disky excentrické, s tím musejí počítat. A to, že D06 tento problém nemá to naprosto potvrzuje. Zde je již pravděpodobně problém vyřešen. Jinak by popírali svůj reklamní leták, kde uvádějí, že jejich LxDTM (Luxman Original Disc Transport Mechanism) používá velmi tichý pohon QLL (Quiet Linear Loader). Toto si myslím je na reklamaci, případně i vrácení zboží. Uvádějí mylné údaje a tím vlastně klamou spotřebitele.

Osobně mám zkušenost s jedním CD přehrávačem (raději nebudu jmenovat, aby se nezvedla případná nevole, nebyl ani můj) v ceně cca 40000,- Kč, který tento problém měl také. Pouze u některých CD a pouze na začátku disku docházelo k vibracím a hluku mechaniky. Někdy to bylo tak hlasité, že to připomínalo starující vrtulník. :D Pak již bylo vše OK. Ovšem jeho zvukový projev naprosto odstřelil konkurenci v dané ceně. Majiteli tedy nezbývalo nic jiného než se s nedokonalostí buď smířit nebo reklamovat a případně vrátit. Zde výrobce nic neokecával a vyšel vstříc, uznal, že je to problém a upravil softwarovou část. Disk se pak asi netočil tak rychle, ale nevydával žádný hluk a na výborném hudebním projevu nebylo nic k horšímu poznat.

Určitě bych nutně nehledal dalšího majitele D06, protože to stejně nevyřeší daný problém zcela, ale obrátil se znovu na naše zastopení, že s jejich závěrem nejsem spokojený. Nejlépe již písemně.

tujatuja
Příspěvky: 633
Registrován: 07 črc 2011 22:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od tujatuja »

Tak si zrovna přehrávám CD německého jazzového tria ELF s názvem "746". Ve 4. skladbě s názvem Evet je dlouhé sólo na basu. Bohužel, kromě zvuku hudebního nástroje jsem nucen poslouchat i vrnění mechaniky Luxmana D-05, jasně slyšitelně ze vzdálenosti 3 metrů.

Jó, není nad hájend..... *fnuk*

nope
Příspěvky: 39
Registrován: 18 lis 2008 11:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od nope »

Vážení zákazníci,

před tím, než jakýkoliv produkt naší společnosti Luxman opustí mateřskou továrnu v Japonsku, pečlivě jej zkontrolujeme proti fyzikálním chybám, což je standardní část Luxman systematické kontroly kvality.

Provádíme kompletní elektrický test, ověřujeme kvalitu řemeslného zpracování a celkového zkompletování produktu, aby jste do ruky dostali skutečně mistrovské dílo a mohli si tak, díky jeho mimořádné zvukové a řemeslné kvalitě, užívat nejen duševní vyrovnanost, jež je cílem při poslechu audio komponentů Luxman, ale i estetickou krásu, kterou díky souhře světla a stínu naše produkty vytvářejí, kdy v prostoru působí dojmem pevné a masivní sochy, jako skutečné umělecké dílo.

V případě, že by se i přes naši veškerou výrobní a kontrolní činnost na vašem Luxman produktu vyskytla závada, kontaktujte prosím prodejce, u kterého jste Luxman zakoupili, případně se obracejte přímo na našeho hlavního zástupce.

tujatuja
Příspěvky: 633
Registrován: 07 črc 2011 22:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od tujatuja »

nope píše:Vážení zákazníci,

před tím, než jakýkoliv produkt naší společnosti Luxman opustí mateřskou továrnu v Japonsku, pečlivě jej zkontrolujeme proti fyzikálním chybám, což je standardní část Luxman systematické kontroly kvality.

Provádíme kompletní elektrický test, ověřujeme kvalitu řemeslného zpracování a celkového zkompletování produktu, aby jste do ruky dostali skutečně mistrovské dílo a mohli si tak, díky jeho mimořádné zvukové a řemeslné kvalitě, užívat nejen duševní vyrovnanost, jež je cílem při poslechu audio komponentů Luxman, ale i estetickou krásu, kterou díky souhře světla a stínu naše produkty vytvářejí, kdy v prostoru působí dojmem pevné a masivní sochy, jako skutečné umělecké dílo.

V případě, že by se i přes naši veškerou výrobní a kontrolní činnost na vašem Luxman produktu vyskytla závada, kontaktujte prosím prodejce, u kterého jste Luxman zakoupili, případně se obracejte přímo na našeho hlavního zástupce.
Nope - prosím tě, mohl bys mi dát odkaz, kde je uvedeno toto prohlášení? Dík.

nope
Příspěvky: 39
Registrován: 18 lis 2008 11:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od nope »

Je to přímo z oficiálních stránek u nás.

http://www.luxman.cz/servis/

Osobně bych kontaktoval přímo dovozce pana Křečka, pokud se takto již nestalo, a chtěl po něm urychlené řešení celé záležitosti. Ne pouze nějaké výmluvy. Jak jsem psal výše, doporučeným dopisem. Pokud mechanika takto stále hlučí, nejedná se o standartní jev naprosto dokonalého přístroje, jak je všude prezentován.
Sám se divím, že dovozce neprovádí patřičné kroky pro dobré jméno značky Luxman. To propírání na fórech ji určitě neprospěje. Dobrá pověst se těžko a dlouho buduje, ale hrozně lehce ztrácí. Pokud by se přesto dovozce cukal, myslím, že by stálo za to vyvěsit tyto zkušenosti naprosto všude, kde to jen jde. I v zahraničí s prosbou na přímý kontakt na výrobu v Japonsku. Domnívám se totiž, že v Japonsku ještě o tomto problému nevědí vůbec nic.

tujatuja
Příspěvky: 633
Registrován: 07 črc 2011 22:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od tujatuja »

Nope - od pana K. jsem přístroj koupil a u něho reklamaci uplatňoval. Bohužel, přes deklamované sliby dosud bezvýsledně. Celá záležitost mi připadá podivná. Nedovedu si totiž představit, že by Luxman vyráběl a dodával do světa všechny přehrávače D-05 s tímto problémem. Taky si neumím představit výrobce, který by stížnost uživatele takto ignoroval - tedy vycházím alespoň z tvrzení pana K., že výrobce o problému informoval, ovšem bez pozitivní reakce. Dokonce mi pan K. tlumočil stanovisko Luxmana v tom smyslu, že nemám řešit nějaký hluk mechaniky, ale místo toho mám poslouchat hudbu (!!!!!). To je opravdu povedené doporučení - nic jiného totiž než poslouchat hudbu nechci, ovšem je k vzteku, když mi do zvuku hudby začne vrnět mechanika přehrávače Luxman D-05. *headbang*

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od petrL »

Tak snad jedině si na distributora stěžovat u "výrobce". Ale co si budeme nalhávat. V Japonsku už nevyrábí, je to jen skořápka. Stačí se podívat na kontakt: Shenzen, Čína. Výrobce nikdy nemůže mít nad outsourcovanou výrobou takovou kontrolu jako nad vlastní továrnou. Takže technickou podstatu problému pravděpodobně ani nepochopí.

tujatuja
Příspěvky: 633
Registrován: 07 črc 2011 22:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od tujatuja »

petrL píše:Tak snad jedině si na distributora stěžovat u "výrobce". Ale co si budeme nalhávat. V Japonsku už nevyrábí, je to jen skořápka. Stačí se podívat na kontakt: Shenzen, Čína. Výrobce nikdy nemůže mít nad outsourcovanou výrobou takovou kontrolu jako nad vlastní továrnou. Takže technickou podstatu problému pravděpodobně ani nepochopí.
Já jsem přesvědčen, že výrobky Luxman jsou opravdu vyráběny v Japonsku. Pouze majitelem je nějaká ne-japonská firma, která ovládá i některé další hifi značky.

MartinSt4
Příspěvky: 136
Registrován: 03 úno 2010 09:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od MartinSt4 »

Je úplně jedno jestli je montovaný v Číně, Japonsku nebo ČR, přístroje v této kategorii by měli být tiché. Můj 6x levnější Vincent S4 vyrobený v Číně je slyšet až po přiložení ucha k přehrávači.

tomashr
Příspěvky: 14
Registrován: 01 říj 2012 13:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od tomashr »

V podstatě přesně stejný problém - svištivý zvuk mechaniky u některých CD mám se starým Sony CDP315, ovšem tam jde bez diskuse o vadu, začalo se to projevovat až po několita letech užívání, patrně důsledek opotřebení. To lze pochopit...

Ovšem tedy dělat mi to zcela nový přehrávač navíc za cca 20ti násobnou cenu, tak to bych asi byl na prodejce hodně ošklivý :(

Jechino
Příspěvky: 7
Registrován: 07 zář 2012 15:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od Jechino »

Když jsem si přečetl Váš příspěvek, tak mě až zamrazilo, CD přehrávač za cenu osobního auta a takový problém? Nebudu se zde zabývat tím, co člověka přiměje utratit takové peníze za CD přehrávač, ale to je věc každého hifisty...Ale odpovím na Vaši otázku, mám CD player Yamaha CDX 860, který je dvacet let starý, CD i přepálené načte za pouhé tři vteřiny a žádný zvuk podobný vašemu popisu nevydává, v podstatě je velmi tichý.. Jeho pořizovací cena byla oproti vaší ceně směšná. Musím však říci, že konstrukce celého přístroje i mechaniky je velmi robusní.

Hans20
Příspěvky: 46
Registrován: 26 kvě 2012 13:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od Hans20 »

Tak alespoň že v tom produktovym letáku k Luxman je uvedeno: Velmi tichý pohon QLL :lol:

Uživatelský avatar
Petanek
Příspěvky: 200
Registrován: 25 lis 2012 12:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak hlučný je váš CD přehrávač?

Příspěvek od Petanek »

Já jsem spokojený ... mechanika je opravdu velmi tichá *sunglases*

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti