Jakou zvukovou kartu do PC?

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
tomcuk
Příspěvky: 2
Registrován: 27 čer 2010 23:53
Kontaktovat uživatele:

Jakou zvukovou kartu do PC?

Příspěvek od tomcuk »

Nedávno jsem přešel na Win 7 a nefunguje mi zvukovka Audiotrak Prodigy 7.1 HT (výrobce je "ESI") se žádným z dostupných ovladačů. Proto se budu muset asi poohlédnout po adekvátní nebo lepší náhradě. Jakou kartu by jste mi doporučily? Jde mi o audio nahrávky a používat budu stereo repro, poslouchám už poměrně dlouho a to hlavně tvrdší muziku z flac, wav (na pc) ad. bezeztrátových formátů. Jestli bude karta interní (PCI, PCI-E) nebo krabička na ven, mi je vcelku jedno. Možná bych se v současné době mírně přikláněl k externímu řešení (možnost připojení k notebooku?), pakliže je takové vhodné - dobrý zvuk. Cena nejlépe obdobná jako u Prodigy, tedy kolem 2000,- - 2500,-, ale rád se podívám i na o něco dražší produkty, bude li investovaná částka znát na zvuku.
Další klidně rád upřesním, zapomněl-li jsem na nějakou skutečnost. Rád si i nechám poradit vhodné kabely a repro.
Co říkáte na AQ M22 ?
Děkuji.

Basstl
Příspěvky: 95
Registrován: 09 srp 2009 11:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou zvukovou kartu do PC?

Příspěvek od Basstl »

Neuvažoval jsi nad variantou propojení DACu přes USB?
Kvalitativně je to lepší.
Stačí k DACu přidat USB modul, případně pořídit DAC už s USB vstupem.

tomcuk
Příspěvky: 2
Registrován: 27 čer 2010 23:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou zvukovou kartu do PC?

Příspěvek od tomcuk »

Basstl píše:Neuvažoval jsi nad variantou propojení DACu přes USB?
Kvalitativně je to lepší.
Stačí k DACu přidat USB modul, případně pořídit DAC už s USB vstupem.
Ale jo, klidně, jen jsem naprostý laik, tak se musím ptát co je kvalitní. Pomalu ani nevím co to DAC je a donedávna jsem si myslel, že zvukovku, kterou mám, to je co do kvality zvuku pro pc maximum. Rád si nechám poradit kvalitnější řešení (tedy s přihlédnutím k ceně, protože oproti vám ostatním, kteří se zde pohybujete nemůže být o nějaké hi-fi kvalitě moc řeč.) Ale samozřejmě chci za své peníze, i když malé, jako každý jiný, to nejlepší, co se vybrat dá.
Díky za rady.

Uživatelský avatar
Patmann
Příspěvky: 619
Registrován: 17 dub 2008 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou zvukovou kartu do PC?

Příspěvek od Patmann »

Já teď používám Asus Xonar Essence STX a jsem spokojeny...

bh69
Příspěvky: 2034
Registrován: 18 říj 2009 07:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jakou zvukovou kartu do PC?

Příspěvek od bh69 »

dawsoo píše:Proboha cokoliv jen ne USB!!!!
http://thewelltemperedcomputer.com/Intr ... _SPDIF.htm
USB
Using an outboard USB DAC gives a signal almost identical to the reference.
Recording the SPDIF out of the DAC proved the signal to be bit perfect.

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou zvukovou kartu do PC?

Příspěvek od hřebík »

bh69: ze stejné stránky taky pochází tento citát:
You can’t generalize and call the results as being valid for all possible SPDIF or USB implementations.

Souhlasím s dawseem, že dobrá implementace USB je obtížná a rozhodně nebude stát 2000-2500 včetně DACu, jak požaduje zakladatel tohoto vlákna. V té ceně bych se přiklonil třeba k tomu Asusu Xonar Essence STX, jak bylo navrženo výš. Víc tady neumím poradit.

Basstl
Příspěvky: 95
Registrován: 09 srp 2009 11:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou zvukovou kartu do PC?

Příspěvek od Basstl »

dawsoo píše:Proboha cokoliv jen ne USB!!!! To je jedno z nejvíc problematickejch a debilních rozhraní co existuje. Všichni opravdu dobří výrobci toto moc dobře ví a USB považují za pouze sekundární možnost propojení z hlediska výsledné kvality. (Meitner,dCS,Belcanto,PS Audio a další) Je uplně u zadnice že je asynchronní problém je jinde a to v mizerné implementaci v různých zařízeních,hw závislý na výpočetním výkonu stroje,velkému zarušení,nestabilitě,velmi špatným a nedefinovatelným latencím a nemožnosti spolehlivého a kvalitního duplexního provozu.Ze všech možností co jsem kdy porovnával se stejným železem USB hrálo vždy nejhůře.
S USB mám opačný zkušenosti.
Je to to nejlepší, co jsem měl doma a dlouho to tak zůstane.
Dac s USB je zvukově o třídu lepší, než zvukovka/SPDIF.

bh69
Příspěvky: 2034
Registrován: 18 říj 2009 07:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jakou zvukovou kartu do PC?

Příspěvek od bh69 »

hřebík píše:že dobrá implementace USB je obtížná a rozhodně nebude stát 2000-2500
s tim souhlasim samozrejme taky, jen nesouhlasim s generalnim odsouzenim USB - pokud je dobre udelane, muze byt podle mne velmi kvalitni. SPDIF ma taky svoje mouchy, uz z principu jak je vymyslene

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou zvukovou kartu do PC?

Příspěvek od hřebík »

bh69: souhlas a mimochodem, osobne jedu taky pres USB :) ale nez jsem dospel k finalnimu reseni, vystridal jsem USB/SPDIF/I2S krabicek vic a kazda byla skok nahoru. Mel jsem mimochodem problemy treba i s sumem pres USB (coz vyresily az USB filtry). Nakonec me cele USB reseni vyslo draho, ale nelituju, protoze vysledek si opravdu uzivam.

Nicmene porad nevim, jaky slusny DAC s USB bych doporucil v kategorii 2000-2500 Kc. Osobne o zadnem takovem nevim a zminena interni zvukovka mi tu prijde jako docela dobra rada.

bh69
Příspěvky: 2034
Registrován: 18 říj 2009 07:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jakou zvukovou kartu do PC?

Příspěvek od bh69 »

dawsoo píše:Pokud se bavím o špičce a ne o hnoji
Vsechno je relativni ... v rozumne cenove hladine (rekneme 10-30 kKc) clovek na vyber moc nema a myslim, ze to (kvalitne udelane, asynchronni) USB tam je optimalni reseni. Pro lidi co se nepohybuji v desitkach ale ve stovkach tisic za komponenty hifi uz je to kompletně o necem jinem, takze to jsme hodne daleko od puvodniho dotazu :D

Basstl
Příspěvky: 95
Registrován: 09 srp 2009 11:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou zvukovou kartu do PC?

Příspěvek od Basstl »

dawsoo píše: Doporučuji všem vehementním obhájcům si poslechnout pořádný stroje s dobře implementovaným SPDIF/AES3 rozhraním a zároveň disponujícími USB rozhraním,pak se můžeme klidně dál o tom vážněji pobavit :)
Doporučuji poslechnout si pořádně udělaný USB.
Například WaveIO, nebo tohle: http://www.customworks.cz/dac/dac_1usb/
Možná potom změníš názor. ;)

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou zvukovou kartu do PC?

Příspěvek od hřebík »

Souhlasím s tím, že dobře udělané USB hraje dobře, ale většinou to něco stojí. Zkoušel jsem různé USB/SPDIF/I2S převodníky a co mi zůstalo doma konkrétně? HifaCE EVO s externím zdrojem v sekundární sestavě a Empirical Audio Offramp 5 v primární. A zrovna u Offrampu jsem dlouho váhal, jestli do toho mám ty prachy vrazit.

USB má ale různé neduhy (třeba rušení), jejichž vyřešení může zvuk dost zlepšit. Osobně mám USB převodník zapojený přes http://www.empiricalaudio.com/products/short-block a http://ifi-audio.com/portfolio-view/acc ... ipurifier/
Short Block mi neskutečně pomohl s odrušením PC ještě před pořízením obou finálních USB/I2S řešení. Takže každý, kdo chce USB, se musí připravit na různé potenciální problémy, jako je rušení, problematické ovladače atd.

Jinak od začátku jsem to tu chápal tak, že autor mluví o 2-2500 Kč, protože píše česky. A za tu cenu prostě dobrý DAC s dobrým USB vstupem nesežene. Opravdu mi přijde, a to už se tu opakuju, že uvedená zvukovka je v tomto případě dobrá rada.

bh69
Příspěvky: 2034
Registrován: 18 říj 2009 07:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jakou zvukovou kartu do PC?

Příspěvek od bh69 »

Nevím jestli síťové přehrávače jsou kvalitnější než PC+DAC. Za rozumnou cenu asi zase ne ...

Řešením, které by se mi líbilo by byl kvalitní DAC spojený s přehrávačem z USB flash - žádný přenos dat, žádné rušení, napájení z baterky (a k tomu třeba bateriový zesík jako RedWine :-) ) ... Ale obávám se, že v požadované kvalitě a výstupy pro připojení na zesilovač asi nic k mání není ?
Naposledy upravil(a) bh69 dne 13 kvě 2014 11:45, celkem upraveno 2 x.

Basstl
Příspěvky: 95
Registrován: 09 srp 2009 11:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou zvukovou kartu do PC?

Příspěvek od Basstl »

dawsoo píše:basstl:
BH69:
Ano máš pravdu že vše je relativní 10-30t kč je opravdu jen entry level pro nenáročné :) Bohužel kvalita něco stojí a to že kupní síla tady je nula nikoho moc nezajímá. Taková je prostě situace.
Ta "spotřebka" hraje minimálně na úrovni 100+ tisícových CD/SACD přehrávačů a poráží DACy renomovaných značek za x násobek ceny.
Myslím že to přeháníš. Není to o hledání svatýho grálu, ale o muzice a tu USB přehraje líp, než sebelepší zvukovka.

efičák
Příspěvky: 1965
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou zvukovou kartu do PC?

Příspěvek od efičák »

Tý , Basstl to tu chceš vysírat s CW ?
Když vyjedu Tvý příspěvky všechno nápadně pro CW, je to pro HFN škodlivé.

Dej nám svátek. :|

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti