Meridian 808 - referenční CD přehrávač

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll

Příspěvek od Zappadaddy »

Dost se mi líbí Meridian 808,ale nevím jestli by se Srollem nebyl zbytečný.Tím myslím platit za vlastnosti které nepotřebuji.Stroj je to ale parádní.http://images.google.cz/imgres?imgurl=h ... X%26um%3D1
ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Příspěvky: 1361
Registrován: 17 dub 2008 20:39
Kontaktovat uživatele:

Meridian 808 - referenční CD přehrávač

Příspěvek od Mark Levinson »

Přesunuto pár příspěvků o Meridian CD přehrávačích z vlákna Sroll:

Myslím si, že pokud by jsi měl Meridian 808, tak by jsi asi nepoužíval převodník ve Sroll.

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll

Příspěvek od Zappadaddy »

Asi by to stálo za zkoušku,měl by ho mít Roček v Excellii v Chrudimi.Zajímalo by mne porovnání převodníku Srollu s převodníkem nějakého špičkového cd stroje.

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll

Příspěvek od PMA »

Meridian je jednoznačně horší DAC, než Šroll.
Pavel Macura Audio

Uživatelský avatar
Dragon
Příspěvky: 98
Registrován: 24 pro 2008 09:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll

Příspěvek od Dragon »

Zappadaddy píše:Asi by to stálo za zkoušku,měl by ho mít Roček v Excellii v Chrudimi.Zajímalo by mne porovnání převodníku Srollu s převodníkem nějakého špičkového cd stroje.

Meridian 808 som počul v dobre upravenej posluchovke, je to naozaj dobrý CD prehrávač ... *palec*

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Příspěvky: 1361
Registrován: 17 dub 2008 20:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll

Příspěvek od Mark Levinson »

Dragon píše:Meridian 808 som počul v dobre upravenej posluchovke, je to naozaj dobrý CD prehrávač ... *palec*
Dragon má pravdu, 808 je opravdu špičkový stroj.
Chtělo by to porovnat, to by mne moc zajímalo jak by to dopadlo.

lubos
Příspěvky: 211
Registrován: 21 dub 2008 11:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll

Příspěvek od lubos »

Zappadaddy píše:Peer.Přímého porovnání bych se vůbec nebál.Almarro je výborné,to ano,ale na Srolla to nemá,alespon pro mne.A toho Meridiana zkusím.Electrocompaniet ECM jde zpět ke svému majiteli.
Zappo ti fakt nevies co chces, prevodnik co ma Sroll je hodne dobry, ale na Meridian 808 urcite nema, to je ale nepodstatne a podla mna vyhodene peniaze ( ti aj tak vsade pises, ze mas limit 30t. ) , zacni uz sa orientovat len na CD transporty a prehravace neries, Sroll aj tak urcite najlepsie bude hrat so svojim prevodnikom.

Pierre

Re: Sroll

Příspěvek od Pierre »

Zappadaddy píše:Dost se mi líbí Meridian 808,ale nevím jestli by se Srollem nebyl zbytečný.Tím myslím platit za vlastnosti které nepotřebuji.Stroj je to ale parádní.http://images.google.cz/imgres?imgurl=h ... X%26um%3D1
ObrázekObrázekObrázek

Meridian 808 patri medzi niekolko velmi malo naozaj kvalitnych zdrojov zvuku! Pouzivat ho iba ako mechaniku sa mi nezda velmi optimalne. Z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze po pripojeni externeho prevodnika, ktoreho kvality zosmiesnili zvuk vemi mnohych drahych a vysoko hodnotenych pristrojov, boli zvukove zmeny extremne male. Signal do prevodnika isiel cez jitterkiller a najlepsie digikable ake poznam. Aj zbytok aparatury bol bezproblemovy a schopny ukazat aj najjemnejsie rozdiely. Rozdiel bol mensi ako napriklad rozdiel vplyvom vymeny napatoveho kablu, alebo signaloveho a tak podobne.

Este upozornenie, verzia 808i je zvukovo horsia od verzie bez predzosilovaca.

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll

Příspěvek od Zappadaddy »

lubos píše:
Zappadaddy píše:Peer.Přímého porovnání bych se vůbec nebál.Almarro je výborné,to ano,ale na Srolla to nemá,alespon pro mne.A toho Meridiana zkusím.Electrocompaniet ECM jde zpět ke svému majiteli.
Zappo ti fakt nevies co chces, prevodnik co ma Sroll je hodne dobry, ale na Meridian 808 urcite nema, to je ale nepodstatne a podla mna vyhodene peniaze ( ti aj tak vsade pises, ze mas limit 30t. ) , zacni uz sa orientovat len na CD transporty a prehravace neries, Sroll aj tak urcite najlepsie bude hrat so svojim prevodnikom.
Já vím co chci.Chci si ověřit jaký je rozdíl mezi nejlepšími cd transporty s převodníkem a převodníkem ve Srollu.Pierre v následujícím příspěvku objasnuje jak to je,ale neřeší jaký je rozdíl mezi Srollem a Meridiam převodníkem,jestli bude rozdíl malý tak to nemá cenu řešit.Ale dokud to neuslyším bude mi to vrtat v chlívě(hlavě) :D .

Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 874
Registrován: 26 dub 2008 20:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll

Příspěvek od Tony »

Zappady,
Meridian 808 urcite patri medzi najlepsie CD-prehravace na trhu - o tom niet pochyb!
Druha vec je pouzit ho ku Srollu - to je podla mna uplny nezmysel a vyhodene peniaze.
Ak si kupis (alebo uz mas) Srolla - zmier sa s tym, ze mas trojkombinaciu u ktorej nemozes ziadnu cast vymenit,
dokup si nejaku primeranu mechaniku a uz len pocuvaj hudbu.
p.s.
osobne by som takouto cestou nesiel...

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll

Příspěvek od PMA »

Ciba měl Meridian nějakou dobu, a šel od něj pryč.
Pavel Macura Audio

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll

Příspěvek od Zappadaddy »

Tony píše:Zappady,
Meridian 808 urcite patri medzi najlepsie CD-prehravace na trhu - o tom niet pochyb!
Druha vec je pouzit ho ku Srollu - to je podla mna uplny nezmysel a vyhodene peniaze.
Ak si kupis (alebo uz mas) Srolla - zmier sa s tym, ze mas trojkombinaciu u ktorej nemozes ziadnu cast vymenit,
dokup si nejaku primeranu mechaniku a uz len pocuvaj hudbu.
p.s.
osobne by som takouto cestou nesiel...
Není třeba nic měnit,je to dokonalé.Dokonce je zde možnost použít popřípadě cd s DAC a zapojit ho do analogové části pokud by to bylo lepší.Otázka zda to má cenu,o jaký rozdíl se jedná, aby to nebyly vyhozené peníze.

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll

Příspěvek od Zappadaddy »

PMA.Chtělo by to objasnit,který Meridian model to byl,protože 808 je opravdu povedený.

lubos
Příspěvky: 211
Registrován: 21 dub 2008 11:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll

Příspěvek od lubos »

Zappadaddy píše:PMA.Chtělo by to objasnit,který Meridian model to byl,protože 808 je opravdu povedený.
Co viem skusal G06 a G08, pocul som oba, ziadna slava, ale tieto modely chcete porovnovat s najvyssim top modelom ... *headbang*

Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 874
Registrován: 26 dub 2008 20:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll

Příspěvek od Tony »

PMA píše:Ciba měl Meridian nějakou dobu, a šel od něj pryč.
chcelo by to napisat na akom retazci to bolo hrane, hlavne predzosik, tiez kable,
takto to (pre mna) nema vahu...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host