OPPO BDP-103 a 105

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od drfish »

Nějaké novinky v boji o OPPO?

radek77
Příspěvky: 43
Registrován: 20 úno 2013 18:39
Kontaktovat uživatele:

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od radek77 »

Já to zatím ještě zvažuju. Teoreticky bych měl i možnost jak to sem z UK dostat.
Ale pořád mám pocit, že mi chybějící přehrávání ISO bude dost chybět. Pak ještě v pár diskusích byly stížnosti na přehrávání z SMB, to by bylo třeba ověřit.
Prostě zařízení za 30-40k musí být bezchybný :)

Ještě jsem si na noťas nahrál OpenELEC, dám tomu tak dva týdny na zkoušení. Pokud to bude trochu životaschopný, tak budu uvažovat o M-DAC nebo rDAC.

Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od drfish »

No dovedu si představit jak musí být pohodlné mít uložené celé obrazy CD a přehrávat je z úložiště v podstatě identickém stavu jako jsou fyzické nosiče. Svůdná myšlenka, které ještě stále odolávám, jelikož miluju to vkládání cédéček do mašiny, hrabání se v poličce *2thumbsup* . Listování ve složkách prohlížeče mne tak nebaví. ;) U filmů je ale ISO už zbytečností, stejně je všechno v MKV. Je to určitě o prioritách, já mám doma vše na CD a v PC jen mp3 do ipodu, takže to mám jinak. Přesto uvažuju občas taky o úložišti. :oops:

radek77
Příspěvky: 43
Registrován: 20 úno 2013 18:39
Kontaktovat uživatele:

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od radek77 »

Já už mám několik let CD převedený do Flacu. Ale až teď v kombinaci s dotahování obalů a informace o CD z netu to dává ten správnej smysl.
Ty ISO potřebuju kvůli DVD, zabírají nějak moc místa. Až přijdu na to jak je rychle hodit do MKV i s titulkama, tak to udělám tak.

Jinak testování OpenELEC +XBMC + XBMC Constellation vypadá nadějně. Jenom ještě bojuju s logikou ovládání. Aby to celý mělo hlavu a patu, tak je nezbytný mít správně otagovaný MP3, což není vždycky žádoucí. Prostě buď budu přehrávat ze složky, jak jsem byl zvyklej (ale přijdu o důležitý výhody), nebo to nechám na knihovně a jejím třídění podle tagů. Ale to je obecnej problém.

jkmusic
Příspěvky: 4
Registrován: 10 úno 2013 16:15
Kontaktovat uživatele:

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od jkmusic »

zdravím, jsem zde nový .... snad mne nezadupete..... , jsem šťastným majitelem 103jky.... , postesky nad absencí Iso jsou dle mého názoru trochu zbytečné , mám na několika 1Tb HDdiscích udělány ripy blu-ray v plné kvalitě, tzn. full disc včetně menu, nebo naopak pouze hlavni film či (hlavně) koncerty v audiu, které jsem si vybral, a zrovna tak CD audio FLACy ..... Někdy bonusy a zbytečný počet audiostop komplikují život ..... navíc jsem někde na foru (asi ne na tomhle) zaznamenal postup, jak se vrátit na předchozí firmware , který Iso bezpečně umí ..... jen jde o to si s tím softwarově pohrát tak, aby ISO tzv.nechybělo .... výsledek je pak stejný , ne-li pohodlnější (myslím bez Iso) ..... měl jsem několik multimediálních přehravačů plus CD či Blu-Ray přehravačů, ale tohle je cesta .... málo zařízení.... , málo kabelů..... stále stejný zdroj signálu...... snad jsem Puristy moc nenapučil .....

jkmusic
Příspěvky: 4
Registrován: 10 úno 2013 16:15
Kontaktovat uživatele:

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od jkmusic »

tak jsem to našel, snad tato informace někomu pomůže .....

Downgrade firmware postup:

STANDARD/BASIC MOD:
1. Disconnect ethernet, and any USB devices and power up the player with no disc in the tray.
2. When it displays "no disc" wait for approx 4-5 seconds, and press GREEN-2-2 on the remote.
3. Press "setup" on remote.
4. Scroll down to "Device setup"
5. Place the bar on "Firmware Upgrade"
6. Press RED-8-5-2-0 on the remote.
7. Exit menu again by pressing setup button, NOT the ok button.
8. Now you can downgrade the firmware with the use of a usb stick, just follow the usual instructions from Oppo.

PRO MOD:
1 Disconnect ethernet, and any USB devices, and power up the player with no disc in the tray.
2 Press "setup" on remote
3 Scroll down to "Device setup"
4 Place the bar on "Firmware Upgrade"
5 Press RED-8-5-2-0 on the remote.
6 In this menu, press 1-1-4 on the remote.
7 Exit menu again by pressing setup button, NOT the ok button.
8 Now you can downgrade the firmware with the use of a usb stick, just follow the usual instructions from Oppo.
Obviously you'll also need the FW you want to reinstall...see link below. This link also includes the Oppo instructions for updating from USB which you will need.
NB: FW upgrades are not to be taken lightly, they sometimes brick your player. Do this at your own risk...or don't do it.
It worked for me, but I'm not aware of anyone else who has done this...succesfully or otherwise.

Firmware update that supports ISO files:

http://oppodownloads.s3.amazonaws.com/B ... 19-USB.zip

někdo popisoval že to fungovalo na BDP-95

http://www.xtremeplace.com/yabbse/index ... =84050.465
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=166081
http://etmriwi.xs4all.nl/oppo/downgrade_oppo.pdf


!!!! podotýkám , že nemám osobně ověřeno ..... !!!!

jkmusic
Příspěvky: 4
Registrován: 10 úno 2013 16:15
Kontaktovat uživatele:

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od jkmusic »

tak návrat na předchozí firmwarovou verzi u OPPO bdp-103 se nezdařil ..... :evil: Výše popsaný postup je pouze pro bdp-93-95 , a to jen pro některé modely ...... Ví někdo jak u modelu BDP-103EU provést downgrade firmvaru na starší verzi ?

radek77
Příspěvky: 43
Registrován: 20 úno 2013 18:39
Kontaktovat uživatele:

Re: OPPO BDP-103 a 105

Příspěvek od radek77 »

Tohle je jeden z důvodů proč jsem se nakonec pro BDP105 nerozhodl, hackování obdobných strojů je z principu vždycky o průser a ať chceš nebo ne, tak jsi vydanej na milost výrobci. Nakonec jsem šel do home-made řešení, bylo s tím sice pár týdnů sraní, ale mám to celé pod kontrolou.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti