Výběr streameru

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Denis
Příspěvky: 17
Registrován: 14 dub 2017 13:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr streameru

Příspěvek od Denis »

Děkuji Vám za rady. Mohu se ještě zeptat,jaký DAC by jste mi k Bluesound Node doporučili,abych byl plus-minus na úrovni CXN v2?
Děkuju

Bazi 36
Příspěvky: 1133
Registrován: 04 lis 2017 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr streameru

Příspěvek od Bazi 36 »

Zkraje se na DAC vyprdni. Node objednej, připoj a hraj, jak mu zobák narost...až teprva pokud z něj budeš vyloženě na mrtvici, tak řeš extra převodník. Když neni s čim srovnávat, bejvá čék většinou spokojenej s tim, co je, tak si to zbytečně neztěžuj ;) .

Denis
Příspěvky: 17
Registrován: 14 dub 2017 13:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr streameru

Příspěvek od Denis »

Jj,to je fakt. ;-)

tesarpa
Příspěvky: 224
Registrován: 03 bře 2017 10:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr streameru

Příspěvek od tesarpa »

Taky bych to viděl takto. Nejdřív přímo z NODE a pak případně něco lepšího. Z těch levných mám zkušenost s Khadas Tone Board (asi za 3 tisíce) - opravdu dost dobrý. Případně třeba Topping D10 nebo jiný jejich model "Dxx".

jirka86
Příspěvky: 119
Registrován: 17 úno 2017 18:19
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr streameru

Příspěvek od jirka86 »

A na jaké repro?Možná sem přehlídnul,ale to je asi důležitější neš dac.

Denis
Příspěvky: 17
Registrován: 14 dub 2017 13:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr streameru

Příspěvek od Denis »

Zbytek sestavy je - repro Aurum Cantus Melody M-103 + zes. Vincent SV-226 MK II (kabeláž Vincent).

jirka86
Příspěvky: 119
Registrován: 17 úno 2017 18:19
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr streameru

Příspěvek od jirka86 »

No tak to moc dobrý,já mám sv 500 a dac 7 .

Denis
Příspěvky: 17
Registrován: 14 dub 2017 13:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr streameru

Příspěvek od Denis »

Jirka86: DAC-7, hmm tak to asi bude jiný level.

tesarpa
Příspěvky: 224
Registrován: 03 bře 2017 10:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr streameru

Příspěvek od tesarpa »

OK, tak k této sestavě už bych případně došetřil na DAC v úrovni 500 Eur a výše. Co vidím, tak je v akci Vincent https://www.hifionline.cz/d-a-prevodnik ... ent-dac-1/, ten by se do sestavy hodil. Ale stejně platí, co jsem napsal výše. nejdřív zkusit samotný NODE a třeba se nirvána dostaví :-)

Denis
Příspěvky: 17
Registrován: 14 dub 2017 13:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr streameru

Příspěvek od Denis »

Ještě jsem tady zase zpátky, abych se zeptal...už jsem téměř NODE objednal, ale mám s tím nějaký vnitřní problém. Prostě plastová krabička, která ani není klasickou HiFi komponentou, nepodporuje nativně DSD, jako jemu podobní i levnější kolegové....prostě mě ten NODE nijak neoslovil.
Máte někdo zkušenost s Cocktail Audio N25?

Děkuji Vám za trpělivost :-)

Yiakubou
Příspěvky: 474
Registrován: 07 črc 2020 18:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr streameru

Příspěvek od Yiakubou »

Resis blbosti. Kolik muziky mas v DSD? Jsi vubec schopny poznat rozdil mezi DSD a CD kvalitou? Protoze drtiva vetsina lidi (vcetne hifi komunity) ne. Co je pro tebe klasicka hifi komponenta? Jestli je neco dobry hi-fi produkt, nebo ne, fakt neni definovany tim, v jaky je to krabici. Doporucuju to neprepalit, zacit spise levneji a zamerit se na uzivatelskou privetivost aplikace streameru. Protoze to je to, co budes denodenne pouzivat a nejaky zvukovy mikrorozdily ti budou sumak, kdyz bude aplikace stat za prd. Usetrene penize radeji investuj do neceho, co te zvukove posune o dost vyrazneji - kvalitni nahravky, ktere streaming sluzby nenabizi, akustika, atd.

Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 228
Registrován: 27 srp 2014 07:19
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr streameru

Příspěvek od mrba »

"kvalitni nahravky, ktere streaming sluzby nenabizi"

Môžeš napísať, ako si to myslel?

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr streameru

Příspěvek od PítrsPraha »

Souhlas s Yiakubou, že mít nepodporu DSD jako rozhodující faktor, jestli pořídit streamující DAC za 10k Kč, je nesmysl. Jestli existuje jeden hlavní velký důvod, proč nepořizovat Node, tak je to ostřesná kvalita jeho DACu. Pokud ho budeš mít jen jako streamer, pak ok. Zase ale zbytečně zaplatíš za nevyužitý DAC.

Moc to podle mě překombinováváš. Ten CA, o kterém jsi psal původně, je solidní přístroj s velmi dobrým poměrem cena/výkon a zvukově o dva a půl parníku dál než Node.

Yiakubou
Příspěvky: 474
Registrován: 07 črc 2020 18:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr streameru

Příspěvek od Yiakubou »

mrba píše:
06 srp 2021 05:50
"kvalitni nahravky, ktere streaming sluzby nenabizi"

Môžeš napísať, ako si to myslel?
Trochu offtopic, ale je toho spousta. Ale treba Michael Jackson - Thriller. Na streaming sluzbach jsou dostupne jen zmrsene remastery, zkomprimovane remastery ve spatne kvalite. Puvodni vydani si clovek musi sehnat na CD, pripadne vinylu. Treba toto: https://www.discogs.com/Michael-Jackson ... se/9049603

To same v bledemodrem jeho album Bad. A takto bych mohl pokracovat donekonecna. U nekterych interpretu jsou tam i ty kvalitni, ale spolehat se na to neda.

MuVo
Příspěvky: 37
Registrován: 13 dub 2011 11:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr streameru

Příspěvek od MuVo »

Pri Node3 bude zaujimave, ked zacne zvladat USB audio out, po firmware update. Dufajme ze do konca roka. Potom do neho pojdem i ja. Zatial mam Node2 s coax vystupom do ext DACa max spokojnost.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host