DIY reprostojany

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
LUPUS
Kontaktovat uživatele:

Re: DIY reprostojany

Příspěvek od LUPUS »

Mimochodem budu rád když pošleš fotku toho co se podařilo postavit tobě... ;)

boxer

Příspěvek od boxer »

Nestavím,nemám čas ,kupuju.

A abys ses nepo..hned.

LUPUS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LUPUS »

Sakra, už jsem se asi po.... :oops:

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

původně jsem si představoval něco na tenhle způsob
Obrázek

vzhled beden už se ale začíná rýsovat jinak - motivy kruhů a okruží společně s pásy a křivkami. perspektiva. barvy základní a spíše umírněné, ale možná se to vyvrbí jinak.
docela mě to chytlo.
nabízí se možnost využít ve výtvarné moderně hojně používaný princip barva-tvar k vytvoření kompaktního a působivého celku bedna-stojan (protože já nemám regálové, ale stojanové bedny, že). zároveň bych mohl s vykasanými rukávy případně balit buchty řečičkami o umělecky ztvárněné jednotě protikladů hudba-zvuk. jenže tohle už dneska ženy asi nezajímá. nevím. :roll:

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

Dadaft:

tvoje starosti bych chtěl fakticky mít :-)

Jestli máš pocit, že tvé budky v prostředku místnosti by na trubkových svařencích ztratily nějakém kouzlo, nelze, než doporučit pořádné floorstandy. Namátkou kupř. BW800, DA Conseq., Quadral Titan a další, velkých beden je na trhu dost. Měl bys po starostech. A rozhodně by je nikdo nepřehlídnul, potažmo neshodil.

Sorry, joke.

Za mě: V jednoduchosti je krás a každý složitý design se časem okouká. Jednoduchý ne, protože na něm toho k okoukání není moc. tedy trubky DN 80-100 silnostěnné, dole i nahoře zaslepené zátkou s centrálním otvorem se závitem pro šroub M16, podstave masiv dub s vloženou ocelovou deskou coby zátěž, 4 spiky, nahoře totéž, jen dle půdorysu soustav, namořit na tmavo, trubka komaxit bílý matt a je vystaráno. Jednoduché ahlavně funkční bez rizika okoukání. A LEVNÉ!!!

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Namodeluj si ty svoje stojany v 3D programu, například v Google SketchUp. Můžeš si tam dokreslit i svoji místnost, abys věděl, jak to potom bude vypadat v reálu. To co navrhuješ je sice umělecky hodně vysoko, ale musí to být i proveditelné. Sám to dělat nebudeš, takže budeš muset za ně zaplatit. Abys potom nezjistil, že tě ty stojany přišly na stejné peníze jako nákup nových (nebo starších) stojanovek v kompletu, nebo dokonce i sloupovek. Zase tak nepospícháš, raději hledej zda se ve stejné ceně nedá sehnat něco, s čím bys byl spokojen.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

nespěchám. stojany mám Norstone. stačí i když ne docela. dávám tomu rok. zatím dostávají fazónu bedny a podle nich se mění pohled na stojany...

stejně si myslím, že nakonec budou bedny (kromě čelní strany samozřejmě) "olej na MDF". :lol:

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Obrázek

původně provizorium, které ale vydrželo už nějakých 12-14 let :-)

Zaklad je betonový, odlitý do překližkové formy a poté polepený obkladačkami. Trubka běžná ocelová 40mm, nahoře kříž z jeklů. Stabilita zaručena, manipulace problematická :-)

Odpovědět