FINEMET

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

FINEMET

Příspěvek od fox »

Dnes odpoledne jsem domontoval poslední set signálových kabelů s "perličkami" Finemet.

Obrázek

Na všechny sety kabelů jsem namontoval apartní RCA konektory WBT

Obrázek

Konečně radost z dobře vykonané práce. :thumbup:

Obrázek

Ještě pár Finemetů na síťový kabel a můžu začít poslouchat.

Obrázek

DOPORUČUJI VYZKOUŠET.

DOUFÁM, ŽE MĚ DVOULINKAŘI NEUŠLAPOU. :)
Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Audia Flight 100 MK4, Red Wine Audio,Tannoy Turnberry GR+ST100,Acoustic Revive,WBT ...

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: FINEMET

Příspěvek od Fidas »

A je to slyšet? Jaký rozdíl? Jsem na hodně zarušeném místě, zkusím to též. Kde se dají sehnat?

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Kontakt na pana Haradu do Japonska yu@megatech.tokyo. Vyrábí firma Hitachi. V Evropě jsem prodejce nenašel. Náhodou jsem vygooglil jeho.
Klid na pozadí, spousta detailů, větší prostor.
Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Audia Flight 100 MK4, Red Wine Audio,Tannoy Turnberry GR+ST100,Acoustic Revive,WBT ...

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR »

spájkuje sa alebo uťahuje ten wbt?

edit: tie finematy sa na co pouzivaju? Este som sa s tym nikde nestretol.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

fox píše:Kontakt na pana Haradu do Japonska yu@megatech.tokyo. Vyrábí firma Hitachi. V Evropě jsem prodejce nenašel. Náhodou jsem vygooglil jeho.
Klid na pozadí, spousta detailů, větší prostor.
Feritové toroidy made by Pramet Šumperk :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Přínos nulový, cena gigantická (ty japonské, myslím). Aneb - kdo chce věřit na zázraky, může si je dnes koupit na hypotéku :lol: :lol: :lol: :lol:

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB »

Viac smajlikov tam nemáš?

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Zdeny, vůbec se nedivím tvoji reakci. Měl jsem podobné pocity jako ty, když kamarád přinesl takto upravený kabel. Nechtěl jsem ho ani zkoušet. Potom jsem koupil u Pavla Dioka jeden a půl metrů kabelu s opletem od Acoustic Revive a zkompletoval si jeden set. Ten jsem asi jeden týden testoval na své aparatuře. Při návratu zpět na původní kabely mě poslech přestal bavit. Zvažoval jsem, jestli mám v nákupu nových kabelů pokračovat, protože jsem se zařekl, že už nebudu dál utrácet. Nakonec jsem se rozhodl zakoupit ještě tři sety v metráži. Mám stále doma původní kabely, takže se můžu kdykoli vrátit zpět, několikrát jsem to vyzkoušel a vždy jsem zase vrátil k AR. Nákup Finemetu nebyl likvidační, 16 ks malých + 8 větších vyšlo na cca 2000Kč a to velkou část tvořilo poštovné.
Finemet není Ferit, i když na první pohled tak vypadá. Na netu je dost informací. Například http://www.hilltech.com/pdf/hl-fm10-cFinemetIntro.pdf

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

fox píše:Zdeny, vůbec se nedivím tvoji reakci. Měl jsem podobné pocity jako ty, když kamarád přinesl takto upravený kabel. Nechtěl jsem ho ani zkoušet. Potom jsem koupil u Pavla Dioka jeden a půl metrů kabelu s opletem od Acoustic Revive a zkompletoval si jeden set. Ten jsem asi jeden týden testoval na své aparatuře. Při návratu zpět na původní kabely mě poslech přestal bavit. Zvažoval jsem, jestli mám v nákupu nových kabelů pokračovat, protože jsem se zařekl, že už nebudu dál utrácet. Nakonec jsem se rozhodl zakoupit ještě tři sety v metráži. Mám stále doma původní kabely, takže se můžu kdykoli vrátit zpět, několikrát jsem to vyzkoušel a vždy jsem zase vrátil k AR. Nákup Finemetu nebyl likvidační, 16 ks malých + 8 větších vyšlo na cca 2000Kč a to velkou část tvořilo poštovné.
Finemet není Ferit, i když na první pohled tak vypadá. Na netu je dost informací. Například http://www.hilltech.com/pdf/hl-fm10-cFinemetIntro.pdf
A co to tedy je?

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Na netu je dost informaci. Nepsal jsem o tom proto abych tebe a ostatni presvedcoval. Je mi uplne jedno, co si o tom myslis.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

fox píše:Na netu je dost informaci. Nepsal jsem o tom proto abych tebe a ostatni presvedcoval. Je mi uplne jedno, co si o tom myslis.
Zcela v pohodě a klídku. není to nic jiného, než další chytrý tak někoho, jak oblbnout kupy důvěřivých lidí za velké peníze. (Potažmo, když efekt těch feritů je nulový). Ale OK, nechcme si každý své sny.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Vzdyt o zadne velke penize nejde. Jeden finemet stoji asi jedno euro. Nikdo nikoho neoblbuje. Ja jsem to tu vlozil jen jako napad. Nic z toho nikdy mit nebudu. Budu rad, kdyz to nekdo vyzkousi a bud to potvrdi, nebo napise, ze to stoji za prdlajz. :)
Acoustic Revive dava dva finemety, nejedna se o ferity, do svych signalovych kabelu.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

LawIAR píše:spájkuje sa alebo uťahuje ten wbt?

edit: tie finematy sa na co pouzivaju? Este som sa s tym nikde nestretol.
Konektory se pajeji.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Materialove je to jiny, ma to trochu jiny parametry, ale v principu je to ekvivalentni feritum. Uvedene podklady jsem jen prolitnul, ale nevsim jsem si, ze by tam bylo nejak konkretne specifikovano jake to ma pri pouziti v signalovych (nebo napajecich) kabelech ucinky.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

bh69 píše:Materialove je to jiny, ma to trochu jiny parametry, ale v principu je to ekvivalentni feritum. Uvedene podklady jsem jen prolitnul, ale nevsim jsem si, ze by tam bylo nejak konkretne specifikovano jake to ma pri pouziti v signalovych (nebo napajecich) kabelech ucinky.
Obrázek

Možná že by bylo od věci, kdyby technici provedli měření. Na netu jsem našel obrázek měření. Vlevo bez, vpravo s finemetem.

Odpovědět