Mono koncové elektronkové zesilovače

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
Uživatelský avatar
daliborr
Příspěvky: 651
Registrován: 25 dub 2008 21:21
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Mono koncové elektronkové zesilovače

Příspěvek od daliborr »

Tesarpa, napsal jsem ti soukromou zprávu.

kutil
Příspěvky: 9
Registrován: 05 bře 2019 22:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Mono koncové elektronkové zesilovače

Příspěvek od kutil »

Co to je za elektronky, ty budou asi z číny, *bravo* *2thumbsup*

Uživatelský avatar
daliborr
Příspěvky: 651
Registrován: 25 dub 2008 21:21
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Mono koncové elektronkové zesilovače

Příspěvek od daliborr »

To v žádném případě, jsou to elektronky USSR.

koudy42
Příspěvky: 1609
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Mono koncové elektronkové zesilovače

Příspěvek od koudy42 »

Ozivim Daliborovo vlakno s projektem monobloku GU50. Od svatku je mam pujcene a hraji opravdu vyborne, tak vyborne ze jdeme s Daliborovym kolegou do dalsiho projektu, ktery bude vychazet z tohoto :). Koncaky maji neskutecnou dynamiku (!) a pevny basovy fundament. Kdyz jsem si navic pohral s lampama a osadil GE 5star+Amperex tak to bylo opravdove peklo coz slysel na vlastni usi i lubin.
Jinak jde o zapojeni v triode a planuji pridat jeste magicke oko at potesim nejen usi, ale i oci. Dale podobna volba elektronek, lehce vetsi trafa a kovove sasi.
Timto dekuji za ochotu a inspiraci Daliborovi i jeho kolegovi a snad se povede vse behem unora/brezna zrealizovat ;).

koudy42
Příspěvky: 1609
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Mono koncové elektronkové zesilovače

Příspěvek od koudy42 »

Pristi tyden dojde na vrtani sasi coz je posledni kroky k osazeni a kompletaci monobloku. Hlavni role je v rukou konstruktera, ocekavani a nadseni je velike :). Jako elektronkovy nadsenec mam moznosti si pohrat a odoladil lampovy tandem od preampu po koncaky a muzu konstatovat, ze jsem vysledny projev dotahl k dokonalosti pro sva usiska! Zkratkovite Brimar, Mazda/Azdam,GE, Tesla. Kdo slysel nebo brzy uslysi potvrdi jak se da delat hifi bez lestenych prdu :P.

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1741
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Mono koncové elektronkové zesilovače

Příspěvek od PavelDosko »

mel jsem doma pujcene mono koncove elektronkove zesilovace (single ended) od pana Vodehnala a bylo to zvukove vyborne.

koudy42
Příspěvky: 1609
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Mono koncové elektronkové zesilovače

Příspěvek od koudy42 »

Pujde o double ended triode zapojeni v A tride, pokud to nepletu. Vykonove lampy GU50 maji frek. charakteristiku napadne podobnou s 300B, navic vetsi vykon a stoji zlomek ceny, cili sama pozitiva a jistoty *2thumbsup*.

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Mono koncové elektronkové zesilovače

Příspěvek od hřebík »

Ahoj, už sem skoro nechodím, ale toto vlákno zaujalo. Hrával jsem přes monobloky Manley Snapper. Elektronkový svět jsem ale opustil. Kdyby je někdo chtěl, mám je nevyužité ve skříni v krabicích.

koudy42
Příspěvky: 1609
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Mono koncové elektronkové zesilovače

Příspěvek od koudy42 »

Promin, ale tohle vlakno je o DIY a konkretnim projektu, cili tvuj prispevek je spis v sekci "Prodam" :geek:.

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Mono koncové elektronkové zesilovače

Příspěvek od hřebík »

Asi máš pravdu. Pokud bylo vlákno zamýšleno jen ke konkrétnímu DYI projektu, tak se omlouvám autorovi i účasníkům projektu, ale podle názvu a některých příspěvků jsem měl dojem, že se to stáčí k diskusi o mono-elektronkáčích obecně. DYI mě fascinuje a držím palce, sám nemám schopnosti a znalosti něco takového realizovat a vím, že když jsem sháněl a provozovoval elektronkové sestavy, byla ta technická neschopnost dost velký limit (ověřit a přeměřit si zesilovače i elektronky). Takže jsem měl dojem, že třeba se mé nevyužité Snappery budou hodit někomu, kdo si není schopen postavit vůbec nic jako já a zoufale nějaké monoelektronkáče shání. Pamatuju si, že když jsem je sháněl před lety sám, nebylo to tehdy za rozumné peníze snadné... A ano, hodilo by se to asi víc do prodeje, ale k tématu "mono koncové elektronkové zesilovače" to z uvedených důvodů snad stále je.

koudy42
Příspěvky: 1609
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Mono koncové elektronkové zesilovače

Příspěvek od koudy42 »

Nic se nedeje, Manley neni DIY a je jinde i cenove :). Jsem rad, ze jsem na schopneho konstruktera narazil a doufam ze zdarne dokonceni.

koudy42
Příspěvky: 1609
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Mono koncové elektronkové zesilovače

Příspěvek od koudy42 »

Obrázek ...jiz brzy k poslechu s Triangle *hura*

jarda-hifista
Příspěvky: 256
Registrován: 02 kvě 2018 11:56
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Mono koncové elektronkové zesilovače

Příspěvek od jarda-hifista »

Ahoj! Vypadají skvěle!!!!! Moc pěkné.
čím méně lidí používá Linux, tím bezpečněji se cítím..

koudy42
Příspěvky: 1609
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Mono koncové elektronkové zesilovače

Příspěvek od koudy42 »

Obrázek zrodila se elektronkova Godzilla *jupi*


Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host