Nový projekt 3p Reprosoustav kompaktní velikosti

Co si doma sami stavíte, pájíte - reprobedny, zesilovače, gramofony atd.
T-M
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový projekt 3p Reprosoustav kompaktní velikosti

Příspěvek od T-M »

Standa: No pokračuje se - právě se mi dokončují korpusy beden. Nevím jestli je to přesně ten pravej projekt pro vlastní truhlaření neb bedna je zakosená , sklopená dozadu vzadu zůžená a s docela velikými asymetrickými úkosy.
O prázdninách budu ladit vexli a koncem prázdnin by mohla být dokumentace pro zájemce. počítejte s materiálovými náklady včetně truhlařiny nějakých 45tis. a něco za dokumentaci předpokládám asi 100 EUR.
Bude tam varianta na střeďák buď SB15 nebo 15W8531. Výšky budou Neo3 a basák seas Ca26.
vypadat to bude asi takhle.
Obrázek

Pokud je to pro někoho drahý - potom doporučuji můj méně nákladný projekt 10/7/1 s reproduktory Monacor ten je pravoúhlý ala lednička a vyjde postavit okolo 20 tis. Časem uvažuji o upgradu se stejným basem ale lepším středem a k tomu odpovídajícím výškáčem stejného výrobce jako střed.

Mamut
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mamut »

K tomu Monacoru,něco už nahodil Dawsoo.Bude se tam zkoušet tedy ten Scan Speak Discovery 18W8434G00 a SS Discovery D2604/833000?

T-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T-M »

Ano tudy by tuším vedla cesta typu za co nejméně peněz co nejvíce muziky. Ale je to jiný oprojekt a sem tak moc nepatří takže bych doporučoval diaskuzi k monacořímu projektu nechat na audiowebu.

T-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T-M »

Aktuální info : bedny již hrají ve zkušební verzi, zvukově je to charakteristický zvuk jaký můžete znát z mých projektů.
Pokud bude mít někdo zájem o poslech tak budete vítáni. Původně jsem uvažoval o alternativě s revelatorem ale tak jak to je nyní je to o.k. takže projekt bude mít jenom jednu variantu.

Malý obrázek jak bedna vypadá. Na obrázku je verze s kolečky a BR do podlahy, neb soustavy jsou určeny do domácího studia u mého kamaráda. Jinak bedny budou mít BR klasicky dozadu.
Obrázek

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

skvělé Tome. Nemít to tak daleko, vyrazím hned !

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA »

Designově nápadité a velmi pěkné!
Noble Audio - výroba a prodej

JFI
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JFI »

Jaký je stav projektu dnes?

T-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T-M »

Projekt je dokončen, zbývá dokončit dokumentaci a bude to k dispozici. Bedny tento týden odejdou z domu.

Došlo ke změně osazení - nakonec jsem vyměnil basový měnič (původní CA26 bude taky jako alternativa). Ukázalo se že Ca26 má velmi specifický zvuk který by vyhovoval spíš jen poměrně úzké skupině (Milovníci female jazzu).

Nakonec jsem Zvolil SPH270C Který je o tři stovky levnější ale mému zvukovému záměru vyhovoval podstatně více. Po rozsáhlém testování měničů svojí čistotou porazil všechny měniče "za rozumnou cenu" Nevyrovná se akorát velmi drahým reprákům (eton11, revelatory a tak...)

Odpovědět